Band of Brothers (2001) poster

Band of Brothers (2001)

Episodes
Country
UK
Runtime
70 minutes
Last aired
Ghoost Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir. 2001 yapımı Kardeşler Takımı hala Dünya'nın birçok yerinde TV kanallarında yayınlanmaktadır. Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506.Alay'ın 101.Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve Bastogne Savaşı ve Berghof'taki Hitler'in kalesinin ele geçirilmesi sahnelenmiştir. Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğü'nden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır

mrfaruk profile photo
mrfaruk
bir çok filmde görmediğiniz savaş sahnelerini bu dizide görebilirsiniz.fakat onun dışında fazlasıyla amerikan egosuna maruz kalabilirsiniz :)
0
7 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İzlediğim en gerçekçi yapımlardan biriydi. Olayların ne kadarı gerçek ne kadarı abartı bunları umursamıyorum ortada gerçekten müthiş bir emek harcanmış dönemini aşmış kalitede bir yapım var. Bana göre dünyanın en iyi dizisi olmasa da mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Helal olsun adamlara nasıl propaganda yapacaklarını askerlerini nasıl kahramanlaştırıcaklarını gerçekten biliyorlar. Biz de tarih boyuncaki milyonlarca kahramanlarımızı ancak utandırıp rezil edelim. Ne kadar acı !!!
1
1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
II. Dünya Savaşı'na ilgisi olan ve savaş filmlerini sevenler için bulunmaz bir görsel nimet. Ne uzun sezonları kapsayan bir dizi ne de iki üç saatlik bir film. Kurgu ve karakterleri ile harika bir savaş serisi.
0
over 1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
ne denebilir ki dizi değil savaş izledim ancak bu kadar gerçekçi olabilirdi inanılmazdı oyunculuklar harikaydı tek bölüm oynayanlar bile harikaydı tom hanks ve steven spielberg müthiş bişey çıkarmışlar masraftan kaçmayıp her detayda gerçekçiliği çok başarılı vermişler en son six feet under bitince böyle hissetmiştim çok özel bir yapım
5
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İnanılmaz kaliteli bir dizi, mini dizi. On bölümlük bir dizi ve bütçesi 100 milyon $. Sanırım bugüne kadar çekilmiş en gerçekçi savaş sahnelerine sahip. Tabi bir de Pacific'i izleyeceğim bundan sonra ama azıcık bir savaş merakınız varsa asla kaçırmayın.
0
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
çok keyifli 1 sezoncuk mini dizi
0
over 2 years ago

Who liked Band of Brothers

Who wishlisted Band of Brothers

Shelves that Include Band of Brothers

Interesting content shared about Band of Brothers

^ Back to Top