Black Mirror (2011- ) poster

Black Mirror (2011- )

Episodes
Tags
Creator
Country
UK
Runtime
60 minutes
Last aired
TabuttaRovasata Black Mirror, 3 bölümden oluşan bir mini dizi. İngiliz yapımı olan bu dizinin her üç bölümü farklı bir hikayeyi, farklı oyuncularla ve farklı yönetmenlerle anlatıyor. Hikayelerin ortak noktası seçimler ve özgürlükler gibi görünüyor. Ama hikayelerin sadece tek bir teması olduğunu söylemek büyük haksızlık olur. Üç öykünün de yazarı olan Charlie Brooker; seyirciyi emniyetsiz bir dünyaya başarıyla sürüklerken, farklı gerçekliklerin ve şimdiye kadar hiç düşünmediğimiz açmazların olduğu bir dünya yaratıyor. Gerçeklerden çok da uzakta olmayan bir gerçeküstü dünya bu. İnsanları özgür kılan özelliğin, seçim yapabilme becerisi olduğunu sıklıkla söyleriz. 3 hikayedeki seçimler ve özgürlükler gerçekten de sınırları zorlayacak cinsten. Her bölümün sonunda zihinlerde kalan çaresizlik hissi, hemen uzaklaşmak isteyeceğimiz türden. Bazı filmler ve kitaplar vardır; onlarla ilişkinizi bitirdiğiniz andan itibaren unutmak istersiniz ve unutursunuz da... Sistem kendisini bu şekilde korur. Black Mirror bunun tipik bir örneği.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Gerçekleri en şiddetli biçimde yüzümüze vuran olay dizi. Her bölümde modern dünyada ki yalnızlığı, kayboluşu, kavgaları kendine has yöntemiyle anlatıyor. Her bölümü farklı bir yönetmen çektiği için sürekli farklı pencerelerden görüyoruz. Kesinlikle izlenilmesi gerekn bir dizi.
0
1 day ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Bu dizi her bölüm sonrası beni uzun uzun düşünmeye itiyor. Çok derinden etkileyen çok başarılı bir iş. Her bölüm farklı oyuncular, farklı konu olmasına rağmen bir sonraki bölümde ne olacak diye heyecanla izliyorsunuz. Her bölümün üzerinde detaylı bir şekilde düşünüldüğünü, bir film senaryosu kadar uğraşıldığını hemen farkediyorsunuz. Cidden çok sağlam. Ve ben şu an bu diziyi yeni sezonun çıkmasına az kaldığında izlemeye başlamanın tadını çıkarıyorum :)
7
11 days ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Eğer hayatınızdaki şeyleri sorgulamıyorsanız birilerinin kurduğu düzen içerisinde kaybolup gitmişsiniz demektir. Bu diziyi izlediğinizde kesinlikle sorgulamaya başlayacaksınız...10 numara 5 yıldız...
12
11 days ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
yeni başladım ve çok sağlam bir dizi
0
14 days ago
birtank profile photo
birtank
Şunun şurasında 21 Ekime ne kaldı :)
4
17 days ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
ekim 2016 da 3.sezon başlayacakmış hem de 12 bölüm olarak.gözümüz aydın
4
3 months ago
kabasakal profile photo
kabasakal
Her bölümü ayrı ayrı yorumlanması tartışılması gereken her biri film standartında bölümlere sahip bir dizi. Her bölümün farklı karakterler ve kurgular üzerinden işlenmesi merak ve ilginizi diziye karşı canlı kılıyor. Bölümleri tek tek incelemek dediğim gibi biraz zaman alır fakat genel tema itibariyle sizi distopik bir evren üzerinden teknoloji , etik ve ahlak kavramlarını irdelemeye itiyor. Gördüğünüz bir çok şey sizi muhtemelen rahatsız edecektir ama gördüklerimizin aslında günümüz dünyasıyla ne kadar da benzer olduğunuzu farkettiğinizde dizi anlam kazanmaya başlayacaktır. Dizinin ismi dahi bunu anlatıyor zaten black mirror(Siyah ayna) aynanın işlevi bildiğiniz gibi ne görürse onu yansıtmasıdır bir aynanın siyah olması ona bakanların ne kadar karanlık olduğunu göstegesidir. Kısacası teknoloji toplumunun sapkınlığını harika bir dille anlatan bir dizi , şiddetle tavsiye ederim.
3
4 months ago
Gofi profile photo
Gofi
teknoloji gelişirken insanlığımızın gerileyişini mükemmel kurgularla anlatan, düşündüren, mesaj veren, sorgulatan harika bir dizi, izlenmeli ve izlettirilmeli..
4
4 months ago
SHAMAN3439 profile photo
SHAMAN3439
artık netflix dizisi oldu. 12 bölümlük bir anlaşma yaptılar inşallah kalite düşmez. Muhakkak izlenmeli
0
8 months ago
MindMischief profile photo
MindMischief
Bazı bölümleri ciğer dağlayacak acımasızlıkta olan seri. Yeni bölümlerinde dozunu arttırmasını arzulamaktayım. Çünkü eğer öyle yapmazsa, bizim yaptığımız kötülüklerin gerisinde kalacak aynalamaları; https://gaiadergi.com/turistlerin-selfie-cekmek-icin-elden-ele-dolastirdigi-bebek-yunus-oldu/
7
8 months ago
lollytop profile photo
lollytop
rahatsız edici bir çok kısım var dizide. rahatsız edici olması kötü olduğuna varmıyor çok düşünülmüş ve ustaca hazırlanmış senaryosuyla günümüzü, içerisinde olduğumuz dalıp gittiğimiz normale indirdiğimiz yaşamımızı sorgulatıyor. mutlaka izlenmesi ve üzerinde konuşulması gereken bir yapıt. şu sıralar ortaya çıkan vahim bir olay; üvey annenin üvey çocuklarına yaptıklarının videosu bana dizinin ilk bölümünü hatırlattı. kimsenin tasvip etmediği bir olay ama haberlerde gösterildi belki de milyonlarca kez izlendi. zihinlerimize soktuklarımızı da filtrelememiz gerektiğini ve yaşarken çok daha seçici olmamız gerektiğini ders olarak çıkardım kendime diziden. bir de algılarımızın medya üzerinden nasıl yönetildiğini düşündürdü bana. yeni bölüm gelmek üzere heyecanlıyım. dört gözle bekliyorum.
0
9 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
değişik, ilgi çekici, bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekleten muhteşem dizi.
2
9 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
haarikaydı muhteşemdi bu kadar geç izlediğim için o kadar pişmanım ki her bölümü birbrinden bağımsız ama o kadar heyecanlıydı ki izlerken yerimde duramadım. yeni bölümü bir an önce gelsin 12 bölümlük sezon olacakmış deniliyor doyamam ki ben yine off bu adamların nasıl işliyor kafası anlamıyorum ya hayran kaldım yeni bölümler gelsin bir an önce beklemedeyiz:(
9
11 months ago
untildawn profile photo
untildawn
Efsanevi diziler arasına girebilecek türdendir.Ünlü oyuncuların da katılması dileğiyle yeni sezonu bekliyorum.
1
11 months ago
neway profile photo
neway
Sınırları gerçekten zorlamış, çok beğendim. Her bölüm ayrı bir film gibiydi, doğrusu neredeyse tüm yeni yapılmış filmlere tercih edebilirim.
3
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Her bölümde farklı cast her bölümde farklı bir yönetmen her bölüm birbirinden bağımsız. Ama ortak olan yönleriyse herbirinin sinir bozucu gerçekler olması ve senaryoların mükemmelliği ve yaratıcılığı. Bu senaristler ne içiyorsa bana da ondan verin herbiri birbirinden güzel. Temel olarak konusunun teknolojinin insanları nerelere getirebileği ve ahlaki yozlaşma olduğunu söyleyebilirim. Benim favorilerim 1.sezon 3. bölüm ve 2.sezon 2.bölüm. Tabi şu özel bölümde ayrı bir güzeldi :D
8
1 year ago
iremoz profile photo
iremoz
Harika. Mutlaka izlenmeli
1
over 1 year ago
potakal profile photo
potakal
sinir bozar rahatsız eder ama çok çok güzeldir
1
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Bana göre beğenmediğim yönleri de vardı ama onları bir kenara bırakıp yorum yapmak gerekirse , geleceği düşündürten, bittiğinde kafanın içinde bitmeyen bir dizi. Bu yönünü sevdim
3
over 1 year ago
Jumanav profile photo
Jumanav
her bölümünde izleyenleri senaryosuyla şaşırtan, 'distopya'yı yaşatan, çok iyi bir olay akışına sahip dizi. farklı bir şeyler arayanlara öneririm. +her bölümde farklı oyuncuların olması diziye cast temelli bakmanızı engelliyor ve bu sayede tarafsız bir şekilde gerçeklerinizle oynuyorlar. böylece her bölüm sonunda düşündürtüyor.
4
2 years ago
Stallerjd profile photo
Stallerjd
Çok gerçekçi kurgulanmış bir dizi keşke daha uzun sürseymiş..
1
2 years ago
blindcrow profile photo
blindcrow
black mirror ı sevenler şunlara da göz atmalı, gamer, her, ruby sparks. bazı bölümler aynı senaryodan türemiş gibi. tavsiye ederim, izlenmeli.
6
over 2 years ago
cheshirecat profile photo
cheshirecat
bir taraftan kimse izlemesin benim olsun diyorum bir taraftan içimde saklı tutamıyorum..
12
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
Senaristi tebrik etmek lazım süper bir dizi 3.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
2
over 2 years ago
incidamla profile photo
incidamla
3. sezonunu sabırsızlıkla beklediğimiz, gerçeklik üzerine kafa patlatan efsanevi dizi.
4
over 2 years ago

Who liked Black Mirror

Who wishlisted Black Mirror

Shelves that Include Black Mirror

Interesting content shared about Black Mirror

^ Back to Top