Desu nôto (Death Note) (2007) poster

Desu nôto (2007)
Death Note

Episodes
Country
Japan
Runtime
24 minutes
Last aired
yazcsefa Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Trailer not available.

Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
Muhteşem bir anime, animeleri sevmeseniz bile izleyin muhakkak. Çok sürükleyici, peşpeşe izleyip bir çırpıda bitiriceksiniz.
4
9 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Eşi benzeri olmayan bir zeka ürünü
0
10 months ago
mylethe profile photo
mylethe
zeka dolu bir anime :) Ayrıca ahlak anlayışı ve adalet üzerine de bir sorgulama yaptırmıştır.Her karakter ayrı bi güzel..
3
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Muhteşemdi.. One Piece izlerim sadece derdim anime olarak. Ama bu da başkaydı . Çok zekice hazırlanmış.. :) Mutlaka izleyin :)
3
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Diyecek kelime yok harika bir anime. her ne kadar 25' ten sonrası eski etkisini yitirmiş olsa da yine de bana göre hiç bozmadı. Açık ara favori karakter Ryuk' tur, bu kadar çirkin bir şey bu kadar tatlı olabilir ya bi de Ölüm Meleği :D Ben her ne kadar L yi sevsem de her zaman Yagami' nin tarafındaydım sadece sonlara doğru işi biraz abartmış olması ve bazı duygusuz tavırları gerse de.
6
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Müthiş bir anime gerçekten. İzlediğim de ilk animelerdendir (yani farkında olarak yoksa küçükken pokemon, tsubasa, digimon falan :D ) Animeye ilgi duymama sebep olan anime aynı zamanda her karakterine ayrı hayran olduğum sonra dönüp ekrar izlemeye değer :) 9,5/10
6
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
mükemmel bir anime.izledikçe hayranı olmaya başladım:)keşke daha önce izleseymişim dedim.izlemeyi düşünenler hemen izlemeli.
3
1 year ago
nihall profile photo
nihall
Henüz ilk uç bölümünü İzledim. HA-Rİ-KA bir anime
2
over 1 year ago
iremoz profile photo
iremoz
Anime denilince, Desu notô. İzleyin!
5
over 1 year ago
jojor profile photo
jojor
Harika anime,müzikleri de çok iyi ama bana göre 25.bölüm final tadındaydı sonrası uzatmak için zorlama gibi
4
almost 2 years ago

Who liked Desu nôto

Who wishlisted Desu nôto

Shelves that Include Desu nôto

Interesting content shared about Desu nôto

^ Back to Top