Doctor Who (2005- ) poster

Doctor Who (2005- )

Episodes
Country
UK
Runtime
45 minutes
Last aired
BuseY. Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilim kurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları yer alıyor.

bymck profile photo
bymck
Çocukluğum bu dizi geçti.
0
7 months ago
mels profile photo
mels
Bir Whovian olarak hala daha bu diziye yorum yapmamış olmam çok ilginç. Beni diğer yabancı dizilerle tanıştıran ve uzay zaman ilişkisine ilgi duymamı sağlayan dizidir kendisi. 50 yıllık ömrüne rağmen ki hala devam ediyor -Allah uzun ömürler versin :D- enerjisinden hiç bir şey kaybetmeyen, konusundan hiç sapmayan nadide dizilerden. Kusura bakmayın bendeki Doctor Who sevgisi öyle kısacık anlatılacak gibi değil, uzuuun uzuuun anlatacağım o yüzden. Ben bu diziyle CNBC-e sayesinde tanıştım -sağolsunlar- Favori Doktor'um-kendisi David Tennant olur :)- daha o sezon gelmişti ve CNBC-e de yaz sezonunda eski bölümleri tekrar veriyordu. Başlayış o başlayış oldu, o kadar beğendim ki bir daha bırakamadım. Hala yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü kendisini basitleştirmedi, o kadar zekice bir kurgusu var ki hiç "hahah bu adam şu bölümde şöyle demişti, şimdi yapıyor işte" dedirtmedi,yani en azından ben hiç demedim şimdiye kadar,tersini yapsa bile bir açıklaması hep oldu. Aynı zamanda oldukça eğlenceli. Hatta bazı bölümlerini 20den fazla izlemişimdir. Moralim bozuk olduğunda bile bu bölümleri açıp dertlerimi unutuyorum(Bölümlerin isimlerini de ekleyeyim hemen şuraya: 3. Sezon özel bölüm The Runaway Bride, 4. sezon The Unicorn and The Wasp, 5. sezon The Lodger. :D Ayrıca hayatınızda hiç Doctor Who izlememiş olsanız bile Doctor Who 'nun gelmiş geçmiş en harika bölümlerinden biri olan 3. Sezon Blink i mutlaka izlemelisiniz :) ) Oyunculuklar fevkalade zaten(özellikle David <3) Özellikle 50. Yıl özel bölümünde 3 Doktor'u bir araya getirerek yaptıkları jest harikaydı. Stephen Moffat'ı da ayrıca tebrik ediyorum, bu kadar harika iki dizinin(diğer dizi de Sherlock) yazarlığını yapmak kolay değil. Olayları bu kadar birbirine bağlamak, seyircinin aklında hiç boşluk,hiç soru işareti kalmamasını sağlamak hiç kolay değil. Diyorum ki eğer azıcık bilimkurguya ilginiz varsa bu diziyi mutlaka -bu 'mutlaka'nın altını çiziyorum :)- izlemelisiniz.
0
8 months ago
Brook profile photo
Brook
Ciddi anlamda özlediğim dizilerden biri olabiliyor sezon sonları geldiğinde. Yılbaşı özel bölümleri ayrı bir güzel. Her şeyi muhteşem bir dizi. Mutlaka izleyin derim. Aksiyon, eğlence bol :) Tabi ki David Tennant da favorim hala :)
3
10 months ago
Skaro profile photo
Skaro
valls 8.sezon1.bölümü izledim güzel bölümler geliceğe benziyor
1
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
modern seride 9 ve 10. doktor favorimdir! 11. doktor gelince diziden soğudum resmen. neyse ki ağustosa az kaldı peter capaldi ile doctor who'yu tekrar seveceğimi düşünüyorum.
1
over 2 years ago
hacerciks profile photo
hacerciks
Ne zaman gelecek bu yeni bölüm resmen aşeriyorum :)
2
over 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
çok özledim, Peter Capaldi'yi fena halde merak ediyorum 8. sezona daha çok var. pufff
https://www.youtube.com/watch?v=oXOBHnWiinY
2
over 2 years ago
Joker profile photo
Joker
Diziyi değil de müziklerini çok beğendim. Soundtrack'i bulup dinleyin bir yerden.
1
almost 3 years ago

Who liked Doctor Who

Who wishlisted Doctor Who

Shelves that Include Doctor Who

Interesting content shared about Doctor Who

^ Back to Top