House M.D. (2004-2012) poster

House M.D. (2004-2012)

Episodes
Creator
Country
USA
Runtime
44 minutes
Last aired
biologist Huysuz, ukala, asosyal, bağımlı, saplantılı ve aynı zamanda dahi bir doktor. Teşhis konulması zor hastalıklar ve bu konuda eğitilmek için özenle seçilmiş genç doktorlar... Televizyon dünyasının Nobel Ödülü olarak tanımlanan Humanitas Prize ödülüne, Altın Küre ve Emmy'e layık görülen House M.D. tüm zamanların en iyi hastane dizilerinden biri.. Medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında, 8 sezon yayınlanan dizinin ana karakteri olan Dr. House (Hugh Laurie) New Jersey'de kurgusal olan Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesi'nde teşhis ekibinin başındadır. Başkanlık yaptığı Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı'nda teşhisi konulamayan hastaları 3 kişilik ekibiyle birlikte iyileştirmektedir. House, başarılı bir doktor olmasına rağmen hastane kurallarını ve yasaları umursamaz tavrı sürekli onun başına işler açar. Bu yüzden birçok hastane değiştirmiştir. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boş vermişlik gibi özelliklerine rağmen kimsenin teşhis koyamadığı hastalıklara teşhis koymasından ötürü ünü dört bir yana yayılmış bir dahidir. Sayılı gönül ilişkilerinde ise çuvallamaktan öteye geçememektedir. Hugh Laurie bu dizideki Dr. Gregory House rolüyle 2006 ve 2007 yılında iki kez Altın Küre ödülü kazanmıştır. Henüz izlemeyenlerin çok şey kaçırdığını söylemeden geçemeyeceğim, sizi kısa zamanda etkisi altına alacak bir dizi House. Keyifli seyirler..

ImpLosioN profile photo
ImpLosioN
House m.d. karakterlerinin yaratıcısı fena bir Sherlock Holmes hayranı. Biraz dikkatle aradaki farkı geliyor. :)
0
over 1 year ago
Nnesli profile photo
Nnesli
bir insana ukalalık bu kadar mı yakışır ya :) ben galiba ukalalığın ve sosyopatlığın hakkını veren zeki insanlara hastayım :)
0
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım, filmde müthiş zeka gösterileri, olağanüstü bindirmeler var, anladık. İyi hoş, da hep aynı seyirden bıkmadınız mı kardeşim? Hasta geliyor birkaç yanlış tanı sonrasında sevgili House karakterimiz tesadüfen hastalığı çözüp ölüm döşeğindeki hastayı güle oynaya hastaneden yolluyor. Bence House'un repliklerine zaman harcamaktan yaratıcılığa zaman bulamıyorlar. İzliyorum, seviyorum ama yeter artık diyorum, zaman zaman bıkıyorum.
3
almost 2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
aykırı bir doktor ama iyii bir doktor house md. severek izliyorum.
3
almost 2 years ago
XieXie profile photo
XieXie
Candır
2
2 years ago
leukothea profile photo
leukothea
En sevdigim dizilerden. izlenmeli...
2
2 years ago
enginberkay profile photo
enginberkay
eeeeefsane dizi
1
2 years ago
EarlySecond profile photo
EarlySecond
Dr. House özünde iyi bir insan bence
2
2 years ago
UmutCan profile photo
UmutCan
Jenniferrrr
0
over 2 years ago

Who liked House M.D.

Who wishlisted House M.D.

Shelves that Include House M.D.

Interesting content shared about House M.D.

^ Back to Top