Muhtesem Yüzyil (2011-2014) poster

Muhtesem Yüzyil (2011-2014)

Episodes
Tags
Country
Turkey
Runtime
90 minutes
Last aired
.SimS. Yabancılar onu "Muhteşem Süleyman" olarak tanıyor. Yavuz Sultan Selim'in oğlu, Osmanlı'nın 10. padişahı, 46 yıl süren hükümdarlığında imparatorluğunun altın çağını yaşatan Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşamı Muhteşem Yüzyıl dizisinin ana eksenini oluşturuyor. Babası Yavuz Sultan Selim'in seferdeyken ölümü ardından, padişahlık makamını devralan I. Süleyman'ın Osmanlı İmparatorluğu'ndaki iktidarının yanı sıra, haremdeki özel yaşamı, ailesi ve saray eşrafı ile ilişkileri de senaryonun önemli unsurları arasında yer alıyor. Osmanlı hanedanının en entrikalı valide sultanlarından olan Hürrem Sultan'ın da cariyelikten bir imparatorluğu bizzat etkileyen mertebeye yükselişi, Osmanlı'nın şatafatı ile gözler önüne seriliyor..

Trailer not available.

Aunveren profile photo
Aunveren
Hürrem'in tatlılığıyla tatlanan dizi Hürrem'in gidişiyle heder oldu, yazık oldu. Hürrem derken Meryem Üzerli'yi kastettiğimi anlamıştır zaten herkes. Güzel yapımdı takip ettiğim bir diziydi(son sezon hariç).
0
2 years ago
starch profile photo
starch
Çok emek sarfedilmiş, efsane bir dizi. Meryem Uzerliden sonraki bölümleri bıraktım...
2
2 years ago
Gntrkbjk profile photo
Gntrkbjk
Meryem Üzerli bu dizinin rengiydi. Onun olduğu sezonlar "fevkalade" idi :))
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
oyuncu kadrosu gerçekten kaliteli biz diziydi , saraydaki entrikalar vs de iyiydi ama o savaş sahneleri neydi öyle ya çizgi filmlerde bile daha güzel efektler vardı .
0
over 2 years ago

Who liked Muhtesem Yüzyil

Who wishlisted Muhtesem Yüzyil

Shelves that Include Muhtesem Yüzyil

Interesting content shared about Muhtesem Yüzyil

^ Back to Top