My Mad Fat Diary (2013- ) poster

My Mad Fat Diary (2013- )

Episodes
Country
UK
Runtime
47 minutes
Last aired
PaRaNoYa7 1996 yılında Lincolnshire’da geçen My Mad Fat Diary dört ay kaldığı akıl hastanesinden çıkan 16 yaşındaki Rae’nin hikayesini anlatıyor. Rae en iyi arkadaşı Chloe ile yeniden iletişim kurmaya başlıyor. Ancak Chloe Rae’nin ruhsal sağlığından ve bedeniyle ilgili problemlerinden bihaberdir; hatta Rae’nin son dört ayını Paris’te geçirdiğini düşünmektedir. Rae bu bilgiyi Chloe’den saklamaya çalışırken, bir yandan da Chloe’nin arkadaşları Izzy, Archie, Chop ve Fin’i etkileyemeye çalışmaktadır.

Sezgii profile photo
Sezgii
Bu kadar kısa olmamalıydı :( Bir kere dizinin taşıdığı toplumsal anlam çok güzel. Dış görünüş yargılarının karşılarındaki insanı incitip incitmediğinden habersiz insanlar olduğu doğru. Bunlarla ancak böyle başa çıkılırdı. Tebrikler Rae, Tebrikler Senarist!! ^^
Sinemadaki görünüş odaklı filmlerin çoğunda ''çirkin'' olan kendini değişmek zorunda hisseder ve güzelleşir. Aaa herkes tarafından sevilmeye başlanmış! Bu dizi bunun ne kadar yanlış olduğunu da gösteriyor. Mesela çoğu kişi Rachel'ın sonunda zayıflamış halde gösterileceğini düşünmüş. Bu önyargıyı da Rachel'ı değiştirerek değil, Rachel'ın etrafındakileri değiştirişini göstererek kırdılar. Birçok yönden sevdiğim ve takdir ettiğim bir dizi oldu.
Dipnot : Müzikler harikaydı! :D
4
1 year ago
pinargltkn profile photo
pinargltkn
arkadaşlar daha yeniyim dizileri izleyemiyorum nerden izleyebilirim?
0
over 2 years ago

Who liked My Mad Fat Diary

Who wishlisted My Mad Fat Diary

Shelves that Include My Mad Fat Diary

Interesting content shared about My Mad Fat Diary

^ Back to Top