Once Upon a Time (2011- ) poster

Once Upon a Time (2011- )

Episodes
Country
USA
Runtime
44 minutes
Last aired
Numenor Hepsi sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar.… Ya da herkesin bu cümleye inanması sağlandı. Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor... Henry şimdi 10 yaşında ve Emma'nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma'nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens'in kızı olduğunu inanıyor... Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı'nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır. Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke'a götürür fakat Henry'nin durumuna endişelendiğini için bir süre orda kalmaya karar verir. Orda geçirdiği zamanda Storybrooke'ta çok daha değişik şeyler döndüğünden şüphelenecektir. Orası sihrin unutulduğu ama gücünün de çok yakında hissedildiği, tüm masal karakterlerinin yaşadığı ama bir zamanlar kim olduklarını hatırlamadıkları bir yerdir. Tüm dünyaların geleceğe dair verecekleri bu epik savaşta Emma'nın kaderini kabullenmesi ve çılgınlar gibi savaşması gerekmektedir.

.SimS. profile photo
.SimS.
(yorum 1/-14.03.2016)hiç ummadığım kadar etkileyici we güzel bir dizi , kurgusu ilk bölümünden kalitesiyle sizi şaşırtıyor çok sürükleyici zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz , çok sewdim umarım zamanla bozmaz şu an yayınlanan sezona yetiştiğimde yorumumu yenileyeceğim :)
6
9 months ago
Mallysah profile photo
Mallysah
Çoğu insanın "Masallar bebek işi, hadi gidip kurtadam dizilerine bakalım," diye düşündüğünü biliyorum ama Once Upon a Time kesinlikle onlara yanıldıklarını kanıtlayacak. Kırk yıl düşünsem benim aklıma böyle bir kurgu gelmezdi, gerçekten çok yaratıcı. Karakterlerin çoğu masal dünyasından olmasına rağmen hepsi gerçek bir insanın duygularına ve iradesine sahip. Hiçbiri saf iyi ve saf kötü değil, iyilerin de kötü yanları ve kötülerin de iyi yanları var. Ve en önemlisi de Once Upon a Time bize anneliğin ve aşkın en karanlık yürekleri bile nasıl aydınlatabileceğini gösterdi. Bu muhteşem diziye umarım bir şans verirsiniz. Ama bazı yan etkileri var: Bağımlılık, yeni bölümlerin gelmesini bekleyememe, görülen şeylerin dizi ile bağdaştırılması, diziyi izlenirken ağlar gibi bir ses çıkarılması ama aslında gülünüyor olunması, ders çalışamama, dış dünya ile bağlantının kopması, şaşırtıcı, çok acayip sevindiren veya hoşa gitmeyen bir sahne izlenildiğinde etrafın çığlık atılarak dağıtılması vb.
0
10 months ago
ozgergul profile photo
ozgergul
Eğer kendinizi bu dünyanın gerçekliklerinde boğulmuş gbi hissediyorsanız yeni bi dünyaya adım atmak için Once Upon a Time mükemmel bi seçim. Olay örgüsü, karakterler, kostümler müthiş. Bildiğiniz bütün masalları unutun, bu dizideki masallar çok farklı ve gerçek dünyayla da alakası var. Her bölüm sonunda bana ohaaa dedirten,eee bu sorun de halloldu şimdi nolcak derken beni hep ters köşe yapan, aksiyon ve heyecanını asla kaybetmeyen bi dizi. Diziyi izlerken iyilerin hep beyaz, kötülerin de hep siyah olmadığını, arada gri tonlar da olduğunu ve her insanın değişebileceğini farkedeceksiniz ve bağımlısı olcaksınız. Hemen, hemen izlemenizi tavsiye ederim :)
4
11 months ago
esrbrn profile photo
esrbrn
Kesinlikle favori dizilerimden senaryo mükemmel ötesi
0
12 months ago
blackeagle03 profile photo
blackeagle03
her bölümüyle ve her karakteriyle beni benden alan izlemeye doyamadığım gayet başarılı hatta bazı anlarında mükemmel denilecek bir dizi..en favori sahnem büyük bir Hook hayranı olarak ''tik tak ''
8
1 year ago
burcst profile photo
burcst
hem masallar dünyasında yaşayan kahramanların hem de masallara paralel dünyada yaşayan sıradan insanların iç içe geçmiş yaşamları sizi büyülü bi dünyaya sürüklüyor.Bu dizi size aynı anda birden fazla duygu yaşatıyor.İyi ve kötünün sonsuz savaşı ve aşkı,muhteşem görsellik ve kurgu. Kız dizisi diyorlarmış>> ''kız gibi yap naparsan yap'' ;)
6
1 year ago
vtoprak profile photo
vtoprak
bir tek ikinci sezonda sıkıldığım bölümler olmuştu onun dışında harika bir dizi. Sürprizlerle dolu :)
2
2 years ago
Admire profile photo
Admire
'Kız dizisi abi işte yeaa..' demeyin kurgusu gayet başarılı..
6
over 2 years ago

Who liked Once Upon a Time

Who wishlisted Once Upon a Time

Shelves that Include Once Upon a Time

Interesting content shared about Once Upon a Time

^ Back to Top