Orphan Black (2013- ) poster

Orphan Black (2013- )

Episodes
Country
Canada
Runtime
44 minutes
Last aired
KerseL Yetim Black, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmiş kılık değiştiren bir yetimdir. Bir kadının intiharına tanık olduktan sonra Sarah kurbanın kendine çok benzediğini fark eder. Ölü kadının yerine geçerek birikimlerini kullanınca bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır: Ölü kadın ve kendisi birer klondur. Sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok insanın olduğu öğrenir. Bu kişiler aile fertlerinden şüphelenmeyen ve tamamen farklı koşullarda yetişen genetik olarak aynı insanlardır. Bu klonları kimin yarattığını bilmezken neden bir suikastçi tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır.

pembekelebek profile photo
pembekelebek
çok ilgi çekici ve değişik muhteşem dizi.. başroldeki kadın çok başarılı her rolün hakkını veriyor..
1
2 months ago
SergioLucasBarbosa profile photo
SergioLucasBarbosa
Tek kişilik dev kadro diyebiliriz Tatiana Maslany için. Nasıl oyunculuk yapılır adeta ders veriyor. O kadar farklı karakteri o kadar iyi oynuyor ki, birini çok severken diğerinden nefret edebiliyorsunuz. Diziye gelirsek; bugün 4.sezonun ilk bölümünü izleyebildim, başladığı mükemmellikle devam ediyor dizi. Heyecanla takibe devam...
1
6 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Dizi ya da sinema tarihinde Tatiana nın yaptığını yapan bir oyuncu var mı bilmiyorum(belki 2 ya da en fazla 3 karakteri aynı anda canlandıran olmuştur) yanılmıyorsam 3 sezon boyunca toplamda 11 karakteri canlandırdı.Şimdilik 5 asıl karakter yer alıyor dizi de(Sarah,Cosima,Allison,Helena,Rachel).Peki bu 11 karakterin içinde birbirine benzeyen var mı?Cevabım hayır olacak,ben görmedim doğrusu.Aksanlardan tutunda her karakterin kendine has özellikler taşımasına kadar Tatiana tarafından çizilen harika bir oyunculuk portresi var karşımızda.

Diziye başlamaya karar verip ilk bölümü açtığınızda ,bir de bakmışsınız ki bölümler ardı ardına sıralanıyor ve sezon finaline gelivermişsiniz.Hikayenin geniş malzeme potansiyeli sebebiyle bi 6-7 sezon görürüz gibi geliyor.Fazla sürükleyici,kopamıyorsunuz.
3
9 months ago
Lzzy profile photo
Lzzy
Cok etkiliyici bir dizi oyuncular cok iyi herkese tavsiye ederim
0
11 months ago
neway profile photo
neway
Bilimkurgu olmasına rağmen pek uzak gelecekte değil sanırım insan klonlama, hatta kulaktan kulağa hepimiz uzun zaman evvel duymuş konuşmuşuzdur çoktan klonlamanın gerçekleştiğini. Bu dizide de klonların, daha doğrusu kötü klonlanmış ve belli bir yaştan sonra farklı hastalıktan ölen klonların hastalıktan kurtulmaya çalışmalarını, bu sırada da kendi aralarında bölünmelr yaşayıp mücadeleye devam etmelerini konu ediniyor. Bir oyuncu kaç karakter oynayabilirin maksimum cevabının bu dizi olduğunu garanti edebilirim, zira filmin yarısında hatta belki daha çoğunda Tatiana Maslany farklı karakterleri canlandırıyor, farklı aksanlarla.
4
2 years ago

Who liked Orphan Black

Who wishlisted Orphan Black

Shelves that Include Orphan Black

Interesting content shared about Orphan Black

^ Back to Top