Penny Dreadful (2014-2016) poster

Penny Dreadful (2014-2016)

Episodes
Creator
Country
USA
Runtime
60 minutes
Last aired
osmannalc1 Viktoryan Dönemi Londrası’nda geçecek dizi; Dr. Frankenstein, Dorian Gray, Dracula gibi birbirinden ikonik karakterleri işliyor.

pembekelebek profile photo
pembekelebek
acayip değişik ve ilginç bir dizi.. ama ince mesaj vereceğim diye, edebi yönleri vurgulacağım diye fazla kasmışlar bence.. gereksiz uzun ve sıkıcı sahneleri var.. ama yinede her bölümü merakla izlediğim ilgi çekici ve güzel bir dizi.
1
14 days ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Dizi çok çok güzel karakterlerden oluşuyor gerçekten, özellikle edebiyat severlere fazlasıyla hitap ediyor. Ama bu kadar yoğun ve güçlü karakter bence aynı kalitede işlenememiş. Yine de tabiki kötü değil güzel ve seyir zevki iyi bir dizi. Oyuncu isimleri de karakterler kadar başarılı gerçekten. Dizinin finali ise fazlasıyla sürpriz oldu gerçekten.
5
5 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Dönem atmosferini o kadar güzel yansıtıyor ki,o karanlık ve kasvetli Londra sokaklarını Ms.Ives ile birlikte arşınlamak,Dorian Gray ile balo da dans etmek,Sir Malcolm ile ülkeler arşınlayıp,maceralara atılmak gibi vb. duygulara kapılıyorsunuz.Dizinin mistik havası ise sizi gerçekten geriyor,efsane karakterler tabi ki efsane sahnelere ön ayak oluyor.

Daha bir çok edebi karakteri görebilme ihtimalini düşünmek bile insanı ayrı bir şevke sürüklüyor.Zaten 3x01 de ki bölüm sonunda izleklere güzel bir selam çakılmıştır ve eminim ki devamı gelecek,bu gözler daha nice efsanevi sahnelere ve karakterlere tanık olacaktır.Gelelim Eva Green faktörüne.Filmleriyle hayranlığıma hayranlık katarken dizi de görmemle diziye ışınlanmama sebebiyet verip Vanessa Ives karakterine biçilmiş kaftan olduğunu gösterip,gönlümün en baş köşesine taht kurmuştur..Neden baş role seçildi cevabı için Cracks,Franklyn,White Bird In A Blizzard,Womb filmlerine başvurunuz çünkü bu kadın çok iyi depresyona giriyor,çok güzel gülüyor,ağlıyor ve de "freak",çılgın,deli kadın rollerinin hakkını fazlasıyla veriyor üstadım.

Uzuuuuunnnn sürsün,sürmeli,sürecekkkkk.Bitmesin.bitmemeli.bitmeyecekkkkk.
0
7 months ago
SergioLucasBarbosa profile photo
SergioLucasBarbosa
Müthiş bir havası var dizinin. Artı olarak da Eva Green var :) Okuduğum kitaptaki karakterlerin bir araya geldiği, edebi göndermelerin olduğu, kostümleriyle, mekanlarıyla, replikleriyle kalite kokan bir yapım. 2 Mayıs'ta başlayacak 3. sezonu iple çekiyorum.
0
8 months ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
Eva Green bu dizi için yaratılmış.. kesinlikle izlenilmesi gereken bir dizi hiç düşünmeden izleyinn :)
0
9 months ago
MadaboutMads profile photo
MadaboutMads
Karakterleriyle, kıyafetleriyle, mekanlarıyla, diyaloglarıyla,dönemiyle beni benden alan dizidir.Hayır yani bir dizi bir insana bu kadar mı hitap eder. Hep böyle şeyler yapın<3
6
12 months ago
aysu profile photo
aysu
Korkarak izliyorum (:
0
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Şiirler, edebi göndermeler... Fantastik diziler içerisinde
farklı bir yere sahip olacağı kesin. Bazı sahneler beni baya
gerdi. İnceden bir korktum diyebilirim. 1.sezon 2.bölüm özellikle.
Geriden geliyorum. 2. sezona yeni başlayacağım. ^^
1
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Son zamanlarda çıkan çok kaliteli tarihi fantastik dizilerden.. İlk bölümlerden direkt kendine bağlıyor ve bırakamıyorsunuz. İkinci sezon daha da açılıyor ve favori dizilerden biri oluyor. Zaten Josh Harnett ve Eva Green gibi iki çok değerli oyuncuya sahip. Bir de bunun yanında çok tanınmasa da dizide gerçekten harika işler çıkaran oyuncular eklenince harika bir kadro çıkmış. Edebi, karanlık ve gizemli karakterleriyle ( Frankenstein' dan Dorian Gray' e kadar) ve gizemli, sürükleyici olaylarıyla kendine bağlayan çok başarılı bulduğum bir dizi oldu. Bence kesinlikle izlenmeye değer.
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Oldukça güzel bir dizi. İçindeki edebi karakterler de ilgi çekici. Eva Green için zaten bişey söylemeye gerek yok sanırım :p
2
over 1 year ago
sinefilzeyn profile photo
sinefilzeyn
The Nightcomers bölümüyle tüylerimi diken diken etmiş dizi, tabi bir iki hatasını da yakaladım bu bölümle birlikte. Mesela Vanessa akıl hastanesinden çıktıktan sonra Mina ona görünüyor ve hemen sonrasında Malcolm' a gidip yardım edeceğini söylüyor. Ama Geçen bölümde ise Mina ona göründükten sonra cadının kulübesine gidiyor ve bir süre onunla kalıyor. Aradaki zaman noldu!
0
over 1 year ago
sinefilzeyn profile photo
sinefilzeyn @gangrel 
Sırf Seans bölümünü yüz defa izledim, Exorcism sahnesi hele ki, yani Vanessa İves rolüyle patladı resmen, uçuşa geçti, onu beğenmeyen taş da olsun moleküllerine de ayrılsın !
0
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Eva Green'in oyunculuğuna kötü diyen taş olur taş. Geçeceksin bu ayakları. Sadece ruh çağırma sahnesindeki mimikleri bile başlı başına oyunculuk örneğidir. Saçma sapan dizilerle doluyken dört bir yan bu dizi her türlü izlenir.
1
over 1 year ago
acarnesim profile photo
acarnesim
tam daha fazla izleye bileceğim bir dizi ararken bu dizi karşıma çıktı. ilk bölümü gerçekten izleyiciye farklı bir izlenim bırakıyor özelliklede dizinin ilk bölümünde son sahnede victor frankensteinın diziye konu dahili edilmesi olayı resmen çok farklı bir hale getirdi kesinlikle izlenmesi gerekn bir dizi victor frankensteinın daha önce bir dizide konu alınmaması zaten ayrı bir kayıp...
0
over 1 year ago
missimiki profile photo
missimiki
american horror storyden daha güzel, ve bunun gotik edebiyatla büyümüş olmamla yada londra aşığı olmamla alakası yok, gerçekten..
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir ilk sezondu. Umarım gelecek sezonlarda da böyle devam eder.
0
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Hoş ama boş bir fantezi olmuş. Yine de izletiyor kendini. Bu ara bir sezonun sonun da bir çok soru yanıtsız kaldı. Tatsız bir durum.
0
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Bence çok zorlama bir dizi. Oyunculuklar da Yaratık dışında çok kötü, hiç olmamış. Dreamers filminde Bertolucci " Bunu" döve döve oynatmış herhalde. Bu arada Dreamers favorilerimdendir. Eva Green orada iyiydi; Bertolucci sayesinde. Sevenler kızmayın ama ne yapayım bu da benim düşüncem.
8
2 years ago
efehalilm profile photo
efehalilm
2014 yılının en iyi dizilerinden güzel bir sezon finali ile tüm sorular cevap buldu
0
over 2 years ago
EvaGreeN profile photo
EvaGreeN
Eva Green diyorum ve susuyorum
0
over 2 years ago
Dabulyuce profile photo
Dabulyuce
ShowTime dizisi. İzleyecek olanlar pişman olmayacaktır. Cast olarak da başarılı bir dizi Penny Dreadful. Eve Green, Josh Hartnett. 2014 yılı favori dizim.
0
over 2 years ago
metelohan profile photo
metelohan
eva green kendini bulmuş bu dizide
0
over 2 years ago

Who liked Penny Dreadful

Who wishlisted Penny Dreadful

Shelves that Include Penny Dreadful

Interesting content shared about Penny Dreadful

^ Back to Top