Person of Interest (2011-2016) poster

Person of Interest (2011-2016)

Episodes
Creator
Country
USA
Runtime
43 minutes
Last aired
Numenor Person of Interest 11 Eylül sonrası terörist saldırıları öngörebilmesi için devlet tarafından hazırlanan özel bir sistem mevcuttur. Fakat bu sistem, sadece büyük tehditleri değil, günlük yaşantı içerisinde meydana gelebilecek suçları ve bu suçlarla ilgili şüphelileri/kurbanları de tespit edebilmektedir. Devlet bu konuda bir şey yapmayınca, makineyı tasarlayan Harold Finch (Michael Emerson) sistemin gösterdiği “olası” suç vakalarını tek başına önleme yolunu seçer. Kendisine bu işte yardımcı olması için eski ve başarılı bir asker olan John Reese (Jim Caviezel)i seçer ve makinenın gösterdiği olası suçları meydana gelmeden önce önleyebilmek için göreve koyulurlar. Person of Interest, konu itibariyle akla ilk olarak “Minority Report” filmini getirse de dramatik yapısıyla farklı bir yerde durduğunu gösteriyor. Dizideki bu dramatik yapı, kurguyu belirgin biçimde etkiliyor. Karakter hikayeleri derin ve etkileyici. Ana karakterlere ait hikayeler ise “flashback”lerle izleyiciye sunulmakta. Olaylar ve çözülme biçimleri izleyiciyi bölüm sonuna kadar kendisinde tutuyor fakat izleyici “her bölüm ayrı hikaye” temasının yanında bir “ana tema” ihtiyacı hissedeceğinden dolayı olacak ki, işlenen bölümlük konuların yanında bir genel hikaye de oluşmaya başlıyor ilerleyen bölümler itibariyle.

Logan811 profile photo
Logan811
Jim Caviezel in karizması, Michael Emerson un oyunculuğu ve insanı devlete karşı paranoyaya düşüren konusuyla harika bir dizi..1 ay gibi bir sürede tamamını izledim kesinlikle tavsiye edeceğim yapımlardan biri...
8
2 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
everybody dies alone..
bitti caanım dizim..yazılacak,söylenecek çok şey var ama şunu söylemeliyim ki bu dizinin benim için en güzel taraflarından biride erkek karakterler kadar unutulmayacak güçlü kadın karakterlerdi bu açıdan birçok bölümde sıksada (4.sezon özellikle)karakterleri unutulmayacak dizi olarak hatıralarımda kalacak..bu güzel ve özel yapım için jonathan nolana birkez daha müteşekkirim..
2
3 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Birinci sezondan sonra ara verme planlarım alt üst oldu. O nasıl bir finaldi sanırım bitene kadar duramiyacam. Bitmiş olması ruh sağlığım için çok iyi oldu. Mmm beğendim.
8
4 months ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
bir dizi daha bitti.O kısık sesinle konuşmanı özleyeceğiz dedektif Reese
0
4 months ago
Gofi profile photo
Gofi
şaka maka bitti, hazmetmesi gerçekten zor. o kadar duygusal bi finaldi ki boğazımdaki yumru hala geçmedi bize yaşattığın duygular için Teşekkürler Person of Interest, seni özliycem :/
6
4 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
tek kelime ile efsane bir dizi.. böyle kaliteli diziler zor bulunur.. işin içinde j.j abrams varsa o şey muhteşemdir zaten
5
6 months ago
umit profile photo
umit
Söylentilere göre dizinin 6. sezonu Netflixte olabilirmiş. Hatta 5.Sezon bile netflixte yayınlanabilirmiş. Bu söylenti doğruysa çıta inanılmaz yükselir.
1
10 months ago
umit profile photo
umit
Bırakın her sezonu neredeyse her bölüm üstüne koyup benzer diziler için çıtayı yükseklere çıkartan ancak ne hikmetse kanal tarafından iptalin kıyısında olan dizi. İzlemeyen çok şey kaybeder bence.
3
11 months ago
untildawn profile photo
untildawn
İzlediğim en iyi dizilerin arasında üst sıralardadır.Oyuncular ve Jonathan Nolan kesinlikle mükemmel...
0
12 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
birinci bölümdeki massive attack- angle parçası da gözümden kaçmadı bu arada :)
0
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
pilot bolumunu izledim bugun, gayet tatmin ediciydi... fakat notumu vermek icin bi kac bolum daha izlemem gerek. hikayenin temelinde buyuk miktarda veriyi isleyip, istihbarat anlaminda sonuclar elde eden bi makine var. aslinda bu mevzuya o kadar da yabanci degiliz. kullandigimiz sosyal aglar, email hesaplari hatta akilli telefonlar bugun "big data" adi altinda bu isin birer enstrumani. bu acidan da ayrica ilgimi cekti.. birazcikta "enemy of the state" filmini hatirlatti bana.
3
over 1 year ago
CagoTR profile photo
CagoTR
dizi buram buram zeka kokuyor su an 2.sezon ortalarındayım tadını çıkara çıkara izliyorum s4 e10 ne kadar çabuk yaklaşırsam o kadar kötü. :)
0
almost 2 years ago
ertugrulsaid profile photo
ertugrulsaid
Televizyon Tarihine Adını Kazıyacak Nadir Dizilerden Bir Tanesi ve 4. ve Son Sezonu Süper Geçecek Buna Eminim...
0
2 years ago
enginberkay profile photo
enginberkay
aksiyon asla bitmiyor
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
tüm bölümlere arka arkaya izledim.hepsini bitridim.mükemmel bir dizi..
0
2 years ago
Mr.Finch profile photo
Mr.Finch
çerezlik değil aksine tam bağlanmalık bir dizi bence,jonathan nolan yine süper bir iş çıkartmış,j.j. abramsta imzasını atmış,mükemmel ilerliyor şuanda,merakla takip ediyorum
0
over 2 years ago
Sharper profile photo
Sharper
daha iyi olabilirdi
0
over 2 years ago
santoaremaki profile photo
santoaremaki
anlayamadığınız her şey kötü değildir,emeğe beğeniye saygı gösterin
0
over 2 years ago

Who liked Person of Interest

Who wishlisted Person of Interest

Shelves that Include Person of Interest

Interesting content shared about Person of Interest

^ Back to Top