Serial Experiments Lain (1998) poster

Serial Experiments Lain (1998)

Episodes
Tags
Animation, Horror, Mystery
Country
Japan
Runtime
24 minutes
Last aired

Trailer not available.

sabriayes profile photo
sabriayes
hikayesinin temellerini gerçekliği sorgulamak üzerine oturtan, bunu da lain adında, biraz içine kapanık, ortaokul öğrencisi bir kız çocuğunun gerçek ve sanal dünya arasında "ben kimim ya da ben 'ben' miyim?" sorusuna vermeye çalıştığı cevap arayışı özelinde anlatan bir anime. serial experiments lain çok büyük bir puzzle olucak ki, her bölümünde birbirinden çok uzak parçalari önünüze atıp, "bileştirmeye çalış" diyor gibi. ağır temposu, sessiz karakterleri, sahne geçişleri ve özellikle gölgelerin renkli haller aldığı, ışığın da ayarsızca gözünüze sokulduğu bulanık görselleriyle 13 bölümlük bir psikolojik gerilim filmi de diyebilirim kendisine. bu nedenle izlemek biraz da sabır işi. sona geldiğindeyse cevapsız bıraktığı çok şey var.

bitirdikten sonra hakkında okuduklarıma göre; anime, 'serial experiments lain' serisinin üç parçasından sadece biri. konuyu tam anlamıyla kavrayabilmek için manga ve konsol oyunuyla da ilgilenmek gerekiyormuş. fakat bu noktada çok büyük bi spoilerla karşılaşıyoruz ki onu da yorumun altına ekledim.

cyberpuk, psikolojik gerilim gibi türleri sevenlerdeseniz ya da anime adına farklı bir deneyim edinmek istiyorsanız bu diziye bi şans verin derim.

2
10 months ago

Who liked Serial Experiments Lain

Who wishlisted Serial Experiments Lain

Shelves that Include Serial Experiments Lain

Interesting content shared about Serial Experiments Lain

^ Back to Top