Stranger Things (2016- ) poster

Stranger Things (2016- )

Episodes
Country
USA
Runtime
55 minutes
Last aired
Noir Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

8bitbon profile photo
8bitbon
hem delisiyiz hem divanesi. 80lerde amerikanın "simple" bir kasabasinda yaşamak bu kadar heyecan doluysa bir zahmet atın beni 80lere!
12
2 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
2.sezonu da çıksın öyle izleyeyim derken frameby ailesi tarafından oluşturulan psikolojik baskıya dayanamayıp 2 günde sezonu bitirdim. Tek kelimeyle harika demek istiyorum ama tek kelime bu dizi hakkındaki düşüncelerimi anlatmaya yetmiyor. Çocuk oyuncuların hepsi muhteşem. Dustin favorim tabi ki :) Bir de Winona Ryder faktörü var ki izlemeye doyum olmuyor. Sezonun 8 bölüm olması izleyici açısından biraz üzücü olsa da konu sakız gibi uzayıp klişelerde boğulmuyor. Diğer çok sevdiğim karakterde Jonathan. Yalnız, cool tavrını çok beğendim. Yani uzun lafın kısası izle,izlet. 2.sezonu heyecanla bekliyorum.
8
2 months ago
Tetsuo profile photo
Tetsuo
Buram buram 80'ler kokan en taze dizi çılgınlığımız... Dönemin atmosferini yansıtmakta gayet başarılı (ki bu tek başına bir övgü sebebi değil belki), ayrıca yeni yetmelik, ergenlik, yetişkinlik ve ebeveyn bunalımlarınin herbirine ayrı ayrı değinip olayı ne idüğü belirsiz bir çorba haline getirmemeyi basarmis.(iste bu tek başına övgü sebebi).80'ler fonlu bir projede Winona Ryder'i gormek taşıdığı nostaljik tatlar açısından gayet lezzetli ancak dizinin asıl hediyesi yanakları sıkılasi Dustin Handerson rolünde arz-i endam eden Gaten Matarazzo. Bütün bunların yanında yaptığı göndermeler ve saygı duruşlarıni yakalamaya çalışmak şahsım adına cezbedici bir baska yönü dizinin. Stand By Me'den, Twin Peaks'den, Firestarter'dan ve X-Files'dan eşit sayıda kromozom alınıp labarotuvar ortamında tek DNA haline getirilse ortaya çıkacak bebek Stranger Things gibi bişey olurdu sanırım. Sözün özü birinci sezon itibariyle gayet keyifli bir seyirlik, eğer kalite çizgisi bu seviyelere yakın seyretmeye devam ederse arsivlik hale gelecek bir klasik olacak Stranger Things.
9
2 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Çok başarılı...
8
2 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Efsane ve mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Her bir saniyesi izlediğime değdi. Yapım sade, müthiş atmosferi ve birbirinden iyi oyunculuk performanslarıyla ilk bölümden kendine bağlıyor. Çocuk oyuncuların performansı bu zamana kadar izlediğim şüphesiz en iyi performanslardandı, böyle büyük bir yapımı kendine hayran bırakacak kadar başarılı bir şekilde sırtlamak herkesin harcı değil.
10
2 months ago
Gofi profile photo
Gofi
gizemli, merak uyandıran, insanı hemen saran, sürükleyici bir bilimkurgu-gerilim dizisi. beni en çok oyunculuklar etkiledi. netflix’in en iyi dizilerinden biri kesinlikle..
7
2 months ago
lews profile photo
lews
Karakterleriyle kendini sevdiren , asırı sürükleyici ve bir anda oturup ardarda izlenebilecek bir seri olmuş ,netflix gittikce daha iyi yapımlarla geliyo.
0
3 months ago
aykutb. profile photo
aykutb.
2 günde sezon bitti. sürükleyiciliği konusunda söylenecek söz yok. ancak havada kalan veya aceleye gelmiş (altyapısı hazırlanamamış) sahneler, sekanslar olduğunu düşünüyorum. bi 10-12 bölüm olsaymış çok daha başarılı olabilirmiş gibi geldi. onun dışında oyunculuklar harika. dizi kendini her türlü izletiyor.
0
3 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Kısa sürede 8 bölümü de izledim ve beklentimi karşılayan bir yapım oldu çoğu Netflix dizisi gibi. Normalde 2. sezon onayı almayan dizileri izlemem ama alacağından adım kadar emin olduğum için rahatım. İlk 2 bölüm sizi sıkabilir. Sonraki 3 bölüm biraz daha hareketlenip son 2 bölümle çoğu bilimkurgu filmlerinden bile birkaç gömlek üstü bir yapım olarak sezonu tamamlıyor. Diziyle ilgili şu ilginç detayı da paylaşmak lazım.

11
3 months ago

Who liked Stranger Things

Who wishlisted Stranger Things

Shelves that Include Stranger Things

Interesting content shared about Stranger Things

^ Back to Top