The Sopranos (1999-2007) poster

The Sopranos (1999-2007)

Episodes
Tags
Creator
Country
USA
Runtime
55 minutes
Last aired
raufyagci David Chase’in yapımcılığını üstlendiği The Sopranos, 1999-2007 yılları arasında Amerikan HBO kanalında yayınlanmış dizidir. Dizinin konusu New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu olan Tony Soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesi üzerine kurulmuştur. Dizi aynı zamanda Soprano ailesinin bireyleri ve Tony’nin yakınında bulunan insanların hayatından da kesitler sunar.

lews profile photo
lews
Gerek introsu gerek oyunculukları dialogalrıyla bir yandan bize Cosa Nostra nın modern zamanlardaki durumunu anlatırken dier yandan değisik karakterlerin değişik hayatlarını işleyişi ile çok harika bi dizi, kesinlikle kült bir yapım kesinlikle izlenmeli diye düsünüyorum.özellikle James Gondolfini ve Edie Falco harika oynamışlar ama favori karakterim silvio =) Ve dizi finalide hic bir dizide rastlanmadık cinsten .

0
11 months ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
"uzun soluklu dizileri başlatan dizi" titri son derece yanlış bi kanı. sopranos 99 çıkışlı olup 6 sezon sürmüştür.

Sadece izlediğim dizilerden dahi yola çıkacak olursam Seinfeld gibi kült bir dizi 89 da başlayıp 9 sezon sürmüş, csi 90da başlayıp 20 sezon sürmüş, friends 94te başlayıp 10 sezon sürmüş, oz 97 başlayıp 6 sezon sürmüştür.

daha doktor who gibi bir fenomenden sözetmiyorum bile.

sadede gelirsek, sopranos dizilerde dialog kalitesini arttırması, senaryoların daha oturaklı yazılması ve daha fazla film edası kazandırmasıyla kült bir yapım olmasıyla çok değerlidir. Lakin uzun soluklu dizi olayında hiç bi etkisi yoktur.
1
11 months ago
Const profile photo
Const
Başrolünde oynuyan James Gondolfini'nin ölümünden sonra daha da ayrı bi sevmişimdir bu diziyi.
0
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Uzun soluklu dizileri başlatan dizi,izleyeli 6 yıl olmuş hala giriş müziği ezberimde :) suç-dram dalında en iyi dizilerden
0
over 2 years ago

Who liked The Sopranos

Who wishlisted The Sopranos

Shelves that Include The Sopranos

Interesting content shared about The Sopranos

^ Back to Top