The Walking Dead (2010- ) poster

The Walking Dead (2010- )

Episodes
Creator
Country
USA
Runtime
44 minutes
Last aired
efehalilm The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır ve zombilerin ortaya çıkışı sonrasında yaşam mücadelesi veren bir küçük grubunun hikâyesini ele almaktadır..[14] Hikâyenin çoğu, Atlanta metropol bölgesi ile Georgia çevresindeki kuzey kırsal bölgelerde geçmektedir. Yaşayan herhangi bir canlıyı yakalayıp yiyen ve insanları ısırarak onları da kendileri gibi yapan “aylaklar” (dizide zombiler bu adla anılmakta) sürüsünden uzakta aradıkları güvenli yerler bu kırsal bölgelerde geçmektedir. Konu, yaşam mücadelesi verenler grubun zombi sürüsüne karşılık hayatları ile kendi insanlıklarını dengelemeye çalışmaları, gruptaki üyelerin öldürülmeleri ile başa çıkmaları, tanıştıkları ve çoğu tehlikeli ya da yırtıcı olan başka insanlarla uğraşmaları gibi ikilemleri ele almaktadır. Grubun lideri, zombi salgını öncesi şerif yardımcısı[2] olan Rick Grimes’tır. Grup her fırsatta grubun dinamiğini etkileyen/değiştiren yürüyen zombilerin korkusu ile yüzleşmektedir.

Insomniac profile photo
Insomniac
Her sezon finali gibi 6.sezon finali de bir şok etkisi ile bitiverdi. Bundan sonrasında neler olacak sabırsızlıkla bekliyorum.
3
3 months ago
wayt profile photo
wayt
6.sezon finai beni benden aldı yok böyle bişey
1
6 months ago
SergioLucasBarbosa profile photo
SergioLucasBarbosa
Zaman zaman sıkıla sıkıla, zaman zaman da gerçekten ağzım açık izlediğim bir dizi. Amc'nin ceosu "…2022 yılında da burada oturup Walking Dead’in henüz bitmediğini konuşacağız…" demişti 3 sene önce. En az bir 12 sezon olacak gibi. Ama bitsin abi uzatmasınlar o kadar. Bir de bunun yan sanayisi de çıkmıştı, Fear The Walking Dead diye. Bunaldım şu an, bir an önce bitsin istiyorum, yeni dizilere başlamak istiyorum uzatmayın işte :)
0
7 months ago
TheDoctor145 profile photo
TheDoctor145
Abi 6. Sezon son bölüm kapanış sahnesi resmen içime işledi ben hissettim o neydi yaaaa
1
7 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Dünya ne zaman güvenli oldu ki?
0
7 months ago
mahru profile photo
mahru
sezon başında ki bölüm ile sezon sonunda ki bölüm ile sizi trawmaya uğratan manyakötesi dizi..bi bakmışınız gleenci daryl ci rick ci olmuşunuz..twd nin her türlüsü izlenir veee yarında 6.sezon son bölüm var ve negan lucielle geliyor..acep gleenmi ölcek darylmi..abraham ölsün yha..bak nolmuşum twd mannağı..o derece bi dizi.
0
7 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
tek kelimeyle muhteşem bir dizi.
2
7 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Arkadaş 6.sezon 9.bölüm nasıldı öyle? Kaç ay beklenildiğine değdi. Resmen izlerken dikene üstünde bıraktı insanı ve aksiyon tavan yaptı. En iyi yarı sezondan sonraki giriş bölümü diyebilirim.
2
8 months ago
scrscream profile photo
scrscream
Güzel izlenebilir dizi bazı yerleri fazla uzun tuttukarını düşünüyorum sıkıyor o kısımlar.Ama izlemeye değer güzel dizi.
1
9 months ago
orhanbayram profile photo
orhanbayram
Korku-Gerilim,Survival, Zombi,Infection türünde film severler için idealden de öte bir dizi. Halen heyecanla takip ediyorum.
0
10 months ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Bir zombi dizisinden daha fazlası. 6.sezonu oldukça başarılı buldum ama aradan zaman geçtiği için diğer sezonları hatırlamakta güçlük çekiyorum. Seyir zevki yüksek, aksiyon açısından oldukça başarılı. Çok fazla olmasa da yer yer çok iyi diyaloglar da mevcut. İzlenmeye değer bir dizi.
5
10 months ago
Brook profile photo
Brook
4. Sezonda ara verdim neden bilmiyorum. Tabi konusu güzel,oyuncuları gerçekten gayet başarılı. Zaman zaman sıkıldım ben ama sevdim bu diziyi de.
1
10 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
son bölümün ilk 2 dakikasındaki sürpriz :)
0
11 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
bunlar bu uğursuzlukla nasıl beş sezon hayatta kalmışlar diye düşündüren dizi.
4
over 1 year ago
bardamu profile photo
bardamu
danny boyle zombileri ile bir sezonda tamamlanabilecek bir dizi olurdu..
0
over 1 year ago
CANERAHMET profile photo
CANERAHMET
efsane zombi dizisi severek izliyoruz
0
almost 2 years ago
cglyn profile photo
cglyn
bu diziyi izleyince insanın zombi öldüresi geliyo
0
almost 2 years ago
maske profile photo
maske
Bu güne kadar az ağlatmamıştır.Oyunculuklar çok gerçekçidir.Efsanedir.
1
2 years ago
Filmkopat profile photo
Filmkopat
süper
0
2 years ago
shiddet profile photo
shiddet
süper
0
2 years ago
fkaan94 profile photo
fkaan94
Zombie efsaneleri
0
2 years ago
erderde profile photo
erderde
mmm
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Bir çok dizi bir yerden sonra bir kaç bölüm de olsa sıkıcı olur, acaba yetse mi bu kadar diye düşündürür ancak bu dizi henüz o noktaya gelebilmiş değil. Doğrusu ana karaktere yakın karakterleri öldürmekten çekinmeyen game of thorones, the walking dead gibi diziler benim için her zaman bir kaç adım daha öndedir
1
2 years ago
efehalilm profile photo
efehalilm
Tek kelime ile efsane harika dizi Sezon 5i iple çekiyoruz
1
2 years ago
eulker79 profile photo
eulker79
Eğlenceli
0
2 years ago
Sunlounger profile photo
Sunlounger
Son zamanlarda kıllattı 10 bölüm sonrası yıl sezon arasımı girilir zalımlar
0
2 years ago
UmutCan profile photo
UmutCan
Efsane
0
over 2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Son dönemlerin en sürükleyici dizilerinden.
1
over 2 years ago
EMREAYAN profile photo
EMREAYAN
Sinema tarihinde her dönem zombili filmlerimiz mevcut oldu. 1978 yapımı Dawn of the Dead(George Romero), I'm Legend, Resident Evil vs derken; dizi yapımcılarına "arkadaş bu rahmetlilerde hayat var" dedirten yapım 2004 yapımı Dawn Of The Dead(Ölülerin Şafağı) oldu. Birbirini tanımayan bir grup insanın, sokaklarda tam olarak hakkın rahmetine kavuşamamışlardan kaçması 3-4 sezonluk fikir doğurdu... Farklı yapılarda insanların yaşamak için birbirine muhtaç olması bir dizi için bulunmaz nimetti. Frank Darabont iyi bir kadro ve genişletilmiş Dawn of the dead senaryosuyla hayatımıza Walking Dead'i soktu...Zaman zaman zorlama konular koyarak günü kurtarmaya çalıştıklarını görsek de pek sorun etmiyorsunuz. İlk iki sezondan sonra kendini tekrarlayan bir yapıya dönüştü yavaş yavaş...Boğazımıza kadar zombi olmamız, bir zombi kaç şekilde öldürülebilir ihtisas yapmamız, seyirciyi 4 sezon sonunda bir beklentiye itiyor ister istemez... Bu konu mükemmel bir şekilde bağlanmazsa dev hayal kırıklığı kolyemize bir boncuk daha eklenecek. Eğer bağlanırsa, başyapıtlar içinde yer alabilecek.
4
over 2 years ago
zerras profile photo
zerras
çok güzel etkileyici
0
over 2 years ago

Who liked The Walking Dead

Who wishlisted The Walking Dead

Shelves that Include The Walking Dead

Interesting content shared about The Walking Dead

^ Back to Top