The X Files (The X-Files) (1993- ) poster

The X Files (1993- )
The X-Files

Episodes
Country
USA
Runtime
45 minutes
Last aired
sabriayes (Gizli Dosyalar) 1993 - 2002 yılları arasında yayınlanan kült Amerikan bilim kurgu dizisi. Fox Mulder ve Dana Scully (Scully, Mulder'ın departmanına sonradan gönderiliyor. ) adında iki FBI ajanının ilgilendiği davaları ve yaşadığı maceraları konu alıyor. 51. bölge gibi uzaylı veya derin devlet komplolarını konu alan "Mitology" ve birbirinden bağımsız paranormal olayları konu alan "Stand-Alone" bölümleri var. Toplam 201 bölüm. Türkiye'de ilk defa 1999 yılında TGRT kanalında yayınlandı. 2015 yazında (2016 ocak ayına ertelendi) 6 adet yeni bölüm yayınlanıcak. Ayrıca dizinin iki adet de filmi bulunuyor. NOT: Bu diziyi izlemek isteyen olursa eğer.. mutlaka ama mutlaka S1xE0 (Pilot) bölümünden baslamasını öneriyorum. :)

Trailer not available.

mahru profile photo
mahru
her bölümünden bilim kurgu filmi çıkar diyenler bendensiniz...böyle bir dizi gelmedi hacılar..
0
7 months ago
FoxMulder profile photo
FoxMulder
ben 96 doğumluyum yetişemedim bu diziye sadece playstation 1 de oyunu vardı orda görmüştüm şu sıralar en baştan başladım 1 ay içinde 8.sezon 3m bölümdeyim baya iyi ya ben yeni dizilerden daha çok sevdim :)
0
8 months ago
HenryKenway profile photo
HenryKenway
özellikle ''mythology'' temalı olan bölümleri bambaşka olan, doksanların kült dizisi... ve bugün mini seri olarak yeniden geliyor !
1
9 months ago
umit profile photo
umit
90ların çocuğu olup izleyipte beğenmeyen yoktur bu diziyi. Burada da 1 kişi beğenmemiş. Neden beğenmemiş ve kimmiş gerçekten merak ettim
3
10 months ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
TGRT'de yayınlandığı dönemlerde biraz biraz izlemiştim, ilgimi de epeyi çekmişti ama tamamını şimdilerde ancak izleyebiliyorum. gerçi geç ya da erken farketmiyor bu dizi için, unutulmaz, ölümsüz dizilerden. bu zamandaki bir çok bilim kurgu dizisine ve bazı filmlere ilham olmuş neticede. özellikle Fringe için X-Files'ın "yeniden çekilmiş hali/yeni yorumu" desem abartmış olmam, bazı mevzular birebir aynı. :)) bilim-kurgu, gizem, gerilim, paranormal olaylar.. ve bütün bunlarla beraber aralara serpiştirdikleri parodi bölümlerle işin içine mizahı da dahil etmeleri çok hoşuma gitti. Freaks filminin parodisi, The Elephant Man / Frankenstein karışımı olan bölüm ve son olarak Annabelle bebeğini konu edindikleri bölümleri izlerken tekrar hayran oldum diziye. şu an 5. sezonun ortalarındayım ve hiç bitmesin istiyorum. :D
9
over 1 year ago

Who liked The X Files

Who wishlisted The X Files

Shelves that Include The X Files

Interesting content shared about The X Files

^ Back to Top