Vizyona Girecek Filmler

Biz Size Doneriz (2017) afişi
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
102 dakika
Vizyon
31.03.2017
Arcadia Filmde üniversiteden yeni mezun olmuş altı gencin, iş ararken hayata tutunma ve kendilerini bulma çabası anlatılıyor. Başlarına gelen zaman zaman eğlenceli, zaman zaman hüzünlü olaylar filmde yer alacak.
Aşkın Krallığı (A United Kingdom) (2016) afişi
Etiketler
Yönetmen
Süresi
111 dakika
Vizyon
31.03.2017
Supuble 1947 yılında Botsvana kralı Seretse Khama Londra'daki bir ofis çalışanı olan Ruth Williams ile tanışır. Farklı kültürlerden gelen ikili arasında hemen bir aşk oluşur. Ruth, Seretse'nin yeni dünya vizyonundan ve barış isteğinden çok etkilenirken, Seretse de onun bu dünyanın parçası olmayı istemesini çok önemli bulur. Savaş sonrası başlayan sosyal ayaklanma sırasında Ruth ve Seretse sistemi değiştirebilecek bir fırsat görürler. İkili birbirlerine ne kadar aşık olsalar da önlerindeki tek engel ailelerinin tepkileri olmayacaktır. İngiliz ve Güney Afrika devletleri de bu evliliğin karşısındadır. Zira çift ırkçılık konusuna dikkat çekerek barış yaymaya çalışmaktadır. Güney Afrika'dan İngiltere'ye ültimatom gelir; ya çift ayrılacaktır ya da Güney Afrika, İngiliz nükleer programı için hayati olan uranyum ve savaşın ardından rezervleri doldurmak için gereken altını İngiltere'ye vermeyecektir...
Hizmetçi (Ah-ga-ssi) (2016) afişi
Yönetmen
Süresi
144 dakika
Vizyon
31.03.2017
Femmefatale Sarah Waters'in Fingersmith romanından sinemaya uyarlanan The Handmaiden 1930'lu yıllarda Japonya işgalinde olan Kore'de düzenbazlığıyla ünlü hırsız bir kadının, dolandırması gerektiği başka bir kadına olan tutkulu aşkını konu alıyor.
Kabuktaki Hayalet (Ghost in the Shell) (2017) afişi
Etiketler
Yönetmen
Süresi
120 dakika
Vizyon
31.03.2017
slymndgn 1995 yapımı Ghost in the Shell adlı animenin aynı adlı Hollywood uyarlamasının çekimleri Yeni Zelanda'da yapılıyor. Baş karakter Motoko Kusanagi'yi Scarlett Johansson canlandırıyor
Patron Bebek (The Boss Baby) (2017) afişi
Etiketler
Yönetmen
Süresi
97 dakika
Vizyon
31.03.2017
Arcadia 7 yaşındaki Tim Templeton, anne ve babasıyla birlikte çok mutlu bir hayat sürerken güzel günlerin sonu, bir erkek kardeşinin olduğunu öğrenmesiyle gelir. Ancak kardeşi hiç de diğer bebekler gibi değildir, büyük insanlar gibi konuşan, takım elbise giyip bond çanta taşıyan bu bebeğin amacı, Puppy Şirketi'nin başkanının kurduğu komployu boşa çıkarmak, dünyadaki sevgi dengesinin bozulmasını önlemektir. Tim, bebeğin bir an önce gidebilmesi için işbirliği yapmaya karar verir.
Big Big World (Koca Dünya) (2016) afişi
Oyuncular
Yönetmen
Süresi
101 dakika
Vizyon
07.04.2017
Sekyazar Ali bir tamircide çalışarak hayatını kazanmaktadır. Başka bir ailenin yanında kalan kız kardeşi Zuhal ile görüşmesine aile izin vermemektedir. Bu duruma daha fazla dayanamayan Ali bir gün evin kapısını çalar.
Satanic (2016) afişi
Etiketler
Yönetmen
Süresi
85 dakika
Vizyon
07.04.2017
Arcadia 4 arkadaş, Coachella'daki festivale gitmek için yola çıkmışlardır, ancak yol üstündeki Los Angeles'a uğrayıp birçok suç ve cinayetin işlendiği yerleri ziyaret etmeye karar verirler. Geceyi geçirecekleri otel de şeytani olayların yaşandığı bir yerdir. Bu sırada karşılaştıkları ve onlara katılan bir genç kız, hepsinin hayatını cehenneme çevirecektir.
Baraka (The Shack) (2017) afişi
Etiketler
Yönetmen
Süresi
132 dakika
Vizyon
07.04.2017
Arcadia Çocukluk yıllarında babasının kötü muamelelerine maruz kalan Mack Phillips (Sam Worthington), yetişkin olduğunda kendine eşi ve 3 çocuğuyla birlikte mutlu bir aile kurmayı başarmıştır. Ancak kalabalık bir kamp tatili esnasında en küçük kızı Missy kaybolur. Kızının kaybıyla tarifsiz bir üzüntü yaşayan, tüm inandığı değerlere sırt çeviren Mack, bir gün tanımadığı birinden bir davet alır. Bu kişinin yaşadığı barakaya gittiğinde daha önce hiç görmediği 3 kişiyle ve gizemli olaylarla karşılacaktır. Baraka filmi, 2007'de Kanadalı yazar William P. Young'ın yazdığı aynı adlı romandan uyarlandı.
The Autopsy of Jane Doe (2016) afişi
Etiketler Gerilim, Gizem
Yönetmen
Süresi
86 dakika
Vizyon
14.04.2017
Gixevu Virginia’da morgda çalışan bir baba ve oğlunun gizemli bir cinayete kurban giden Jane Doe isimli bir kadının cesedini incelemelerini ve olayların gittikçe karmaşık bir hal almasını konu ediniyor. Bu baba ve oğul cesedin derinlerine indikçe, öğrendikleri gerçekler birer birer artıyor ve ürkütücü bir hal alıyor
Dehşet Odası (Green Room) (2015) afişi
Etiketler Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
95 dakika
Vizyon
14.04.2017
Ricky.McFloyd The Ain’t Rights adlı dört kişilik bir punk rock grubu, sorunlu geçen turnelerinin sonunda, son dakikada çıkan bir konser anlaşması sonrasında Oregon civarındaki izbe bir konser mekanında kendilerini bir odaya kapatılmış bulurlar. Tüm tanıkları yok etmeye iyice kararlı dazlak kafalı neo-Naziler, bu konser turunun değil aynı zamanda hayatlarının da sonu olabileceğini işaret etmektedir. İntikam’ı takip eden yeni filminde Jeremy Saulnier bizi gene insan ruhunun karanlık köşelerine taşıyor ve aynı zamanda hayatta kalma alt-türüne farklı bir bakış atıyor. Saulnier bu sefer kolektif bir şiddet eyleminden yola çıkarak karakterlerini gene aşırılıkların ve dehşet verici durumların sınırlarına doğru itiyor. Şimdiden kült bir korku klasiğine dönüşen Dehşet Odası senenin en tedirgin edici filmlerinden biri olmaya aday. Hatta sizi de karanlık dünyasına kapatıp, film sona erdikten sonra bile nefessiz bırakabilecek kadar!
^ En üste dön