Marvel’dan Doctor Strange 2 müjdesi sonunda geldi! :))
(Hazırlayan: Brook)

Marvel son zamanlarda Avengers Infinity War, Avengers 4 ve Ant-Man and the Wasp gibi yapımlarla gündeme gelse de gelecekte pek çok farklı proje seyredeceğimizi biliyoruz. Beklediğimiz filmlerden biri de Doctor Strange 2‘ydi fakat proje bir türlü netlik kazanmamıştı. Sonunda umduğumuz açıklama geldi.

Aslına bakarsanız Doctor Strange 2 daha ilk filmin çıkmasından bu yana konuşuluyor. Projenin yönetmenliğini kim üstlenecek, Benedict Cumberbatch‘in sözleşmesi devam ediyor mu gibi detaylar uzun süredir gündemdeydi. Bir yandan çalışmaların yürütüldüğünü bilsek de ikinci filmin resmen duyurulmamış olması kafalarda soru işareti yaratıyordu. Sonunda Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige‘nin açıklamaları içimize su serpti. Doctor Strange 2’nin gerçekten yolda olduğu netlik kazandı.

CinemaBlend‘in Kevin Feige ile gerçekleştirdiği röportajda aynı dünyada çok fazla karakteri ele almanın ve bunu dengelemenin zorlukları konuşuluyordu. Feige ise durumu Doctor Strange 2 üzerinden anlattı. Doctor Strange 2 için çalışmaların devam ettiğini ve devam filminin ilkinden seneler sonrasını konu edeceğini ifade etti. Onun sözlerinden anladığımız şu, önce Avengers Infinity War ve Avenger 4 yaşanacak. Ardından bir noktada Doctor Strange 2’yi de göreceğiz. Fakat bu devam hikayesi ilkinden yıllar yıllar sonra geçiyor olacak. Muhtemelen bir geçiş filmi görevi görecek olan bu film sonrasında Avengers serisi daha ne kadar ve hangi kahramanlarla devam edecek göreceğiz..

Yorumlar