RUNNING MAN (런닝맨)
(Hazırlayan: ilaydd)

İzlediğim ilk bölümden bir kesit ⬆
Güney Kore'nin ünlü eğlence programlarından birisidir. En büyük kanallarından olan SBS TV kanalında 11 Temmuz 2010 tarihinden beri her pazar günleri yayınlanmakta ve büyük beğeniyle izlenmektedir. Running Man eğlence programı yazarlarının yazdıkları görevleri önce kendi ekibine denetip sonrasında Running Man ana kadro oyuncuları ile misafir olarak çağırdıkları ünlü konuklara bu görevleri senaryo olmadan tamamen doğaçlama bir şekilde yaptırmaktalar. Birbirinden ünlü isimler katılıp zerre kompleks göstermeden kılıktan kılığa, şekilden şekile, hatta rezillikten rezilliğe yol alıyorlar ve başta kendileri çok eğlendiği için izleyiciyi de müthiş eğlendiriyorlar.Jackie Chan konuk olduğunda akupunktur minderinin üzerinde ip atlatmışlardı ?. Yarışlarda bizzat yer alan ve genelde birbirleriyle didişmekten yarışmaya geçemeyen sunucular her türlü pislik ve yapabilirlerse şikeye imza atıyorlar. Ayrıca bu görevleri yerine getirirken genelde sırtlarında olan isim etiketlerini kaybetmemeleri lazım (bazen takım bazen tek kişilik oyunlar olmakta isim etiketi çıkarılan elenmektedir). Çoğu oyunun sonunda ödül olarak altın verilir. Oyunun temasına göre altının boyutu ve şekli de değişir( yüzük, rozet vb.). Running Man Güney Kore haricinde Asya ülkelerinde hatta tüm dünya ülkelerinde sevilerek izlenmektedir.Running Man ana kadro üyelerine gelecek olursak; toplamda 7 üyeden oluşur. Bütün üyelerin kendine özgü müzikleri ve ses efektleri vardır ki sizi gülme krizine sokar. Saint agnes and the burning train dinlerken gülmeye başlama sebebi... (Lee Kwang Soo'nun müziği)
1. bölümden itibaren türkçe altyazı maalesef yok ama ingilizce altyazı için kshowonline.com a bakabilirsiniz. 91. bölümden itibaren türkçe altyazı için www.koreanturk.com dan online ya da megalink olarak indirebilirsiniz.
Aklıma önerebileceğim sadece iki bölüm geldi 250 ve 297

Yoo Jae Seok (유재석)

1972'li komedyen ve program sunucu olarak bilinir. Güney Kore'de beş yıl üst üste en popüler komedyen olarak seçilmiş. Kendisi programın MC'si olup ayrıca Kore'nin ulusal MC'si olarak bilinir. Çok uzun yıllar MC'lik yaptığı için programa katılan çoğu ünlüyü tanıyor ve bu diğer üyeleri arada sinir ediyor. Jong Kook'a yaptığı Yoon Eun Hye göndermeleri en büyük esprilerden biri.(Bunun sebebi X-Man'de Jong Kook-Yoon Eun Hye arasında skandal çıkması) Kwangsoo ile birlikte Yoo-Lee olarak anılıyor.Bunun sebebi UEE'nin konuk olduğu bölümde sloganlarının ''UEE Bogoshipta(özledim)'' ile benzerlik göstermesi.Ayrıca Kwangsoo-Suk Jin ile birlikte ''Hapishane 3'lüsü''(ilk elenip hapse girenler), Suk Jin ile ''Suk kardeşler'' olarak anılıyor sebebi ikisinin 20 yıldan fazladır çok yakın arkadaş olması .
Lakapları:
Yoo-ruce Willis (유르스 윌리스)
Yoo Hyuk (유혁)
Yoo-mes Bond (유임스 본드)
Çekirge(메뚜기)(yeşil aşkı yüzünden)
Meminem (매미넴)
Ddakji Kralı (딱지왕)
Yoda (요다)

Bir adet meddugi ?

Kim Jong Kook (김종국)

1976'lı şarkıcı ve oyuncudur. Fiziki yönden kaslı olması sayesinde Running Man üyeleri arasında en güçlü üyedir. Hem RM üyelerinin hemde konuk misafirlerin korkulu rüyasıdır.(Aynı zamanda benim favorim♡) En zayıf noktası kadınlar olduğu için sürekli bu yönden kaybediyor.En geveze üyedir ve gerçekten konuşmaya başladığında susmak bilmez. Sürekli Gary ve Haha ile aynı gruba düşüp onları yönettiği için ''Kim Jong Kook ve iki çocuğu'' olarak anılıyorlar.(Ayrıca Haha ile birbirlerine benim küçük kardeşim ve benim büyük abim diye sesleniyorlar)  Song Ji Hyo ile birlikte birden fazla oyunu kazandıkları için ''SpartAce''(Ace Song Ji Hyo'nun lakabı)174 bölümün tamamında KwangSoo ile tom ve jerrycilik oynadıkları için Giraffe ve Tiger olarakta biliniyorlar.
Lakapları:
Sparta-kook (스파르타국) (Hatta Jong Kook koşmaya başladığında ya da sinirlendiğinde This is Spartaa repliği çalıyor arkada)
Komutan (능력자)
Kookie (꾹이)(aegyo yaptığında)
Kaplan(호랑이)
Koç Kook (꾹코치)
Bay Yetenekli (능력 씨)
Kayınpeder (시아버지)
Kook-minator (꾹네이터)
Jong-sook (종숙)(kız kılığına girdiği zaman)

Ha Dong Hoon (하하)

1979'lu Berlin doğumlu Güney Koreli olan ekibinin şarkıcısı, aktör, sunucu, stand up komedyenidir. Kısaca Haha olarak bilinmekte ve Running Man üyeleri arasında en kısa ve çocukça hareketlere sahip kişidir. Haha'nın yakın zamanda bir çocuğu oldu ancak kendisi hala bir çocuk. Evlenene kadar tüm konuk kadın oyunculara ilan-ı aşk ettiğinden Running Man playboyu olmuştur.Kendi kendince aralarda çektiği aksiyon filimleri ile beni benden almaktadır. Sinir olduğundaki yüz ifadesi de efsanedir.
Lakapları:
Haroro (하로로) (Kore'deki çizgi film karakteri Pororo ile olan şaşırtıcı benzerliği yüzünden bu adla anılıyor)
Roro (로로)
Penguen (펭귄)
Playboy (난봉꾼)
Çocuk (꼬마)
Komplocu (모사꾼)
Ha-Rad Pitt (하래드 피트)
Ahtapot (주꾸미)
Spaghetti (스파게티)(saçlarını rasta yaptığı sıralar)

O yüz ifadesi?

Lee Kwang Soo (이광수)

1985'li  şarkıcı,oyuncu ve modeldir. Aslen aktör olan Kwang-Soo Running Man üyeleri arasında 1.93cm boyuyla en uzunu ve en genç üyesidir. Yemin ediyorum şuna güldüğüm kadar kimseye gülmedim hayatımda.Yaptığı o saçma robotik dansı olsun,Joong Ki'yi kıskanması olsun,her fırsatta Jong Kook'a vurmak için ortamı kollaması olsun.Suk Jin ile birlikte ''Kolay Kardeşler'' olarak anılıyorlar hatta aynı takımda olurlarsa sloganları ''Feel-Touch-Cross''. Suk Jin,Haha ve Kwang Soo programın ihanet üçlüsü olarak bilinirler her fırsatta diğer üyeleri satarlar ve kendisi programdaki en şanssız kişidir.Her zaman en kötü olaylar onun başına gelir.
Lakapları:
Taşıyıcı Kwang-soo (모함광수)
Zürafa (기린)
Kwangvatar (광바타)
Hain Kwang-soo (배신광수)
İhanetin İkonu (배신의 아이콘)
Kötü Şans Simgesi(불운의 아이콘)
Asya Prensi (아시아 의 왕자) (Tayvan'daki hayran kitlesinden ötürü hatta çoğu Asya ülkesinde)
Varyete Tanrısı (예능신)
Kwang Kara Kurbağası (광두꺼비)(çevirinin saçmalığı)
Kwang-ja (광자)(kız kılığına girdiği zaman)

Güzeller güzeli Kwang Ja ?

Kang Gary (개리)

1978'li Güney Kore'nin ünlü rapçilerinden biridir. Bir tek rapten ibaret değil tabi ki söz yazarlığı, prodüktör, dansçı, şovmendir. Song Ji-hyo ile birlikte aralarında duygusal bir ilişki olmasından dolayı Monday Couple yani Pazartesi Çifti olarak nam salmışlardır. En büyük zaafı Song Ji-hyo'dur. Ve stresss demesiyle de ünlüdür. 31 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan bölümde Running Man'e veda etmiştir(?) ama üyeler hala 7 kişi olduklarına inanırlar. 7012* onların simgesidir ve Gary ayrıldıktan sonra bile bunu söylemeye devam etmişlerdir.
* 7012: 7-> 7 kişi oldukları için , 0-> korece 'yong' olarak okunur , 1 -> ingilizce (biraz korece aksağanla tabi ㅋㅋ) 'von' , 2-> korece 'i' olarak okunur.
Birleştirdiğinizde de 7 yongvoni(영원히-forever) yani 7 kişi sonsuza dek anlamına gelir.
Lakapları:
Peaceful Gary (평온개리)
Straight-Going Gary (직진개리)(Düz gidiş anlamında)
Tycoon (태풍)
Monday Boyfriend (월요남친)
Mr. Gary (개리 쒸)
Vahşi Gary (야생개리)
Ani Komutan (뜬금 능력자)
Rastgele Bay Yetenekli (임의 씨 가능)

Song Ji Hyo (송지효)

1981li oyuncu ve modeldir.Ji-hyo Running Man programına 2-5ci bölümlere kadar konuk olarak katılmış 7ci bölümden itibaren de Running Man programının üyesi olmuştur. Running Man'in tek kız üyesidir.Çok hırslı olmakla birlikte üyelerin arasındaki en cesur kişidir.Gary ile muhteşem "monday couple"ı, Kim Jong Kook ile birlikte yenilmez ikili "SpartAce" i oluşturmaktadır. İdollerin arasında bile güzel ve genç görünür.
Lakapları:
Boş Ji (멍지)
As (에이스)
Kötü Ji-hyo (불량지효)(çevirisi yine kötü oldu ?)
Monday Girlfriend (월요여친)
Song Ji-yok (송지욕)
Sakallı Ji-hyo (수염지효)
Altın Ji-hyo (금지효)(Altın ödüllerini süpürdüğü için)
Şans Tanrıçası (행운의 여신)
Uyku Tanrıçası (잠의 여신)
Hell Ji-hyo (헬지효)

Ji Seok Jin (지석진)

1966 doğumlu komedyen aynı zamanda yapımcıdır. Running Man üyelerinin en yaşlısı ve en kolay elenenidir. Bu yüzden de diğer RM üyeleri o elenmeden yarışın başlamadığını söyleyerek Ji Suk Jin ile dalga geçmekteler.(Race Staaarrt) Yoo Jae Suk'un 20 yıllık kankasıdır.Ayrıca ''i sweaaaar'' adlı videosuyla ben dahil tüm running man izleyicilerini ve yarışmacılarını gülmekten kırmaktadır
Lakapları:
Büyük Burun(왕코)
Impala (임팔라)
Race Starter (레이스 스타터)
Yoo Jae Suk'un Ayçiçeği (유재석 의 해바라기)
Celebrity Paparazzi (연예인파파라치)

Okuduğunuz için teşekkür ederim umarım beğenmişsinizdir. ?

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Ellerine sağlık. Bunun Running Woman'ı olsa keşke. :D
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Ben de bazen eğlenmek için rastgele bir bölüm açıp izliyorum, nasıl eğleniyorlar nasıl eğleniyorlar. Orada ünlü münlü kalmıyor, rezillikler diz boyu ama hiç kimse bu durumdan gocunmuyor, aynen devam ediyorlar. Programın başarısı buradan geliyor .
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
rabitt profil fotoğrafı
rabitt
103 , 147 , 152. bölümleri öneriyorum :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce