12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) (1957)

12 Öfkeli Adam (1957)12 Angry Men

Puan 9.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
762
4
1559
368
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Dönemine göre oldukça başarılı ve sinema tarihinde özel bir yere sahip kült filmlerden. Tarafsız olmak nedir sorusunun cevabı niteliğinde. Kesinlikle her sinemasever izlemeli.
error_outline
2 ay önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Yine bir ''nasıl olabilir ki en fazla'' diye başlayıp ''daha nasıl olsun'' diye bitirdiğim bir film. Her konuşmada nabzımın değişime uğraması ve sanki o odada kararın ne olacağını düşünenlerden biri gibi bekledim. Ders kitabım yapmak istediğim bir filmdi..
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bazı kavramlar kitaplarda okuduğumuzdan çok daha fazlasını ifade eder. Makul şüphe kavramı üzerine oturup uzun uzun düşünmek gibiydi bu filmi izlemek. Aynı zamanda objektif düşüncenin de önemini gösteren bir filmdi. Bana çok şey kattığını düşünüyorum. İzlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
marshMELOw profil fotoğrafı
marshMELOw
bunca zamandır ertelediğime pişman olduğum şahane bi filmdi!
error_outline
4 yıldan fazla önce
pinarcaki profil fotoğrafı
pinarcaki
Birden fazla begenme tusu olsada arka arkaya begensek dediginiz filmlerden, tartisilmaz guzeldi..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mylethe profil fotoğrafı
mylethe
imdb puanını fazlasıyla hak eden bir film. Sade ve etkileyici. Önyargılar gerçekten kör edebiliyor insanları ve en sevdiğim nokta insanların nasıl bu kadar kendinden emin olduklarını yargılıyor oluşuydu çünkü kesinlikle katılıyorum çok basit bir şekilde ben şunu yapmam ben bunu yapmam diyoruz hayatın ne getireceği belli değil şartlar değiştiğinde her insan her şeyi yapabilir.Suçsuz olduğunu veya suçlu olduğunu bilmeden ya suçsuzsa diye düşünmesi ve bir de bu açıdan bakması gerçekten mükemmel bir davranış.Her zaman göz önündekine değil de arka plana da bakmak lazım
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
BELIT profil fotoğrafı
BELIT
ipuçları ve duyulan supheler basit gorunse de, insan çözümlemeleri muhtesem , uzun zamandir izledigim en iyi filmdi , muhtesem , muhteşem.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yıkılsın ön yargılar..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
AndromedaD profil fotoğrafı
AndromedaD
müthiş :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
jetgiller profil fotoğrafı
jetgiller
filmin siyah beyaz oluşu tek bir mekanda geçmesi sıkıcı bir hava yaratabilir ben de önyargıyla yaklaştım ama gerçekten enfes ve akıcı bir film. konu çok yaratıcı küçük ayrıntıların çözümü falan 'vay be' deirtiyor insana. Çocuk suçlu mu suçsuz mu bilemedik Sherlock Holmes olsaydı şipşak çözerdi :p iyi seyirleeeerrr :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
O değil de çocuk gercekten suçsuz mu bi de beni ikna etseydiniz:) aslında mahkemeyi gösterselerdi insanların mimiklerinden hemencecik çözerdim olayı,gerginliğe de gerek kalmazdı:D
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
caglaaaa profil fotoğrafı
caglaaaa
12 Adam...1 toplantı salonu... 1 çocuğun hayatı... Saatler süren bir tartışma... ve bu odadan doğru bir karar çıkmak zorunda. Çocuğun hayatı bu 12 adamın ellerinde...Siz bu 12 kişiden biri olsanız ne yapardınız? İzlerken kendinizi kaybedip toplantı salonuna düşmeniz an meselesi.. İzledikten sonra hayatınızda alacağınız en ufak kararı bile uzun süre düşünebilirsiniz.. İyi seyirler.. İzlemeden geçmeyin!
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
damla. profil fotoğrafı
damla.
adamlar film yapmış hiç bu kadar akıcı ilerleyeceğini düşünmemiştim. ya çok beğendim olağanüstü..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
anladım ki bu türün büyüsü; olanca dikkatinizi filme toplayıp oradaymıssınız hissiyatını yaratması. bugün bu sayede evden cıkmadan iki farklı mekanda bulundum :) ön yargı ve süphe üzerine söylediklerinin dısında, öznel yargıya dayalı bir sistemde adil hükme varmanın pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösterdi diyebilirim
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
gangrel profil fotoğrafı
gangrel
Efsane bir film. Tek mekan ama izlettiriyor arkadaş.
error_outline
6 yıldan fazla önce