12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) (1957)

12 Öfkeli Adam (1957)12 Angry Men

Puan 9.3 (30 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
755
4
1539
367
Selenora profil resmi
Selenora
Yine bir ''nasıl olabilir ki en fazla'' diye başlayıp ''daha nasıl olsun'' diye bitirdiğim bir film. Her konuşmada nabzımın değişime uğraması ve sanki o odada kararın ne olacağını düşünenlerden biri gibi bekledim. Ders kitabım yapmak istediğim bir filmdi..
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bazı kavramlar kitaplarda okuduğumuzdan çok daha fazlasını ifade eder. Makul şüphe kavramı üzerine oturup uzun uzun düşünmek gibiydi bu filmi izlemek. Aynı zamanda objektif düşüncenin de önemini gösteren bir filmdi. Bana çok şey kattığını düşünüyorum. İzlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
4 yıl önce
marshMELOw profil resmi
marshMELOw
bunca zamandır ertelediğime pişman olduğum şahane bi filmdi!
report_problem
4 yıldan fazla önce
pinarcaki profil resmi
pinarcaki
Birden fazla begenme tusu olsada arka arkaya begensek dediginiz filmlerden, tartisilmaz guzeldi..
report_problem
4 yıldan fazla önce
mylethe profil resmi
mylethe
imdb puanını fazlasıyla hak eden bir film. Sade ve etkileyici. Önyargılar gerçekten kör edebiliyor insanları ve en sevdiğim nokta insanların nasıl bu kadar kendinden emin olduklarını yargılıyor oluşuydu çünkü kesinlikle katılıyorum çok basit bir şekilde ben şunu yapmam ben bunu yapmam diyoruz hayatın ne getireceği belli değil şartlar değiştiğinde her insan her şeyi yapabilir.Suçsuz olduğunu veya suçlu olduğunu bilmeden ya suçsuzsa diye düşünmesi ve bir de bu açıdan bakması gerçekten mükemmel bir davranış.Her zaman göz önündekine değil de arka plana da bakmak lazım
report_problem
4 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
ipuçları ve duyulan supheler basit gorunse de, insan çözümlemeleri muhtesem , uzun zamandir izledigim en iyi filmdi , muhtesem , muhteşem.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Yıkılsın ön yargılar..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
AndromedaD profil resmi
AndromedaD
müthiş :)
report_problem
5 yıl önce
jetgiller profil resmi
jetgiller
filmin siyah beyaz oluşu tek bir mekanda geçmesi sıkıcı bir hava yaratabilir ben de önyargıyla yaklaştım ama gerçekten enfes ve akıcı bir film. konu çok yaratıcı küçük ayrıntıların çözümü falan 'vay be' deirtiyor insana. Çocuk suçlu mu suçsuz mu bilemedik Sherlock Holmes olsaydı şipşak çözerdi :p iyi seyirleeeerrr :)
report_problem
5 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
O değil de çocuk gercekten suçsuz mu bi de beni ikna etseydiniz:) aslında mahkemeyi gösterselerdi insanların mimiklerinden hemencecik çözerdim olayı,gerginliğe de gerek kalmazdı:D
report_problem
5 yıldan fazla önce
caglaaaa profil resmi
caglaaaa
12 Adam...1 toplantı salonu... 1 çocuğun hayatı... Saatler süren bir tartışma... ve bu odadan doğru bir karar çıkmak zorunda. Çocuğun hayatı bu 12 adamın ellerinde...Siz bu 12 kişiden biri olsanız ne yapardınız? İzlerken kendinizi kaybedip toplantı salonuna düşmeniz an meselesi.. İzledikten sonra hayatınızda alacağınız en ufak kararı bile uzun süre düşünebilirsiniz.. İyi seyirler.. İzlemeden geçmeyin!
report_problem
5 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
adamlar film yapmış hiç bu kadar akıcı ilerleyeceğini düşünmemiştim. ya çok beğendim olağanüstü..
report_problem
5 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
anladım ki bu türün büyüsü; olanca dikkatinizi filme toplayıp oradaymıssınız hissiyatını yaratması. bugün bu sayede evden cıkmadan iki farklı mekanda bulundum :) ön yargı ve süphe üzerine söylediklerinin dısında, öznel yargıya dayalı bir sistemde adil hükme varmanın pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösterdi diyebilirim
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Efsane bir film. Tek mekan ama izlettiriyor arkadaş.
report_problem
6 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Harika bir film egitim olacak bir konusu var on yargilarin hayatta bir cok seyi gerceklestirmemizde ne derece onemli bir rol oynadigi asikar izlenmeli 1957 yilinda bu derece akici anlamli tek bir mekanda gecen 1:36 dak.soluksuz gecen bir bas yapit.
report_problem
6 yıl önce