13 Tzameti (2005)

13 Tzameti (2005)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Karanlık
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
93 dakika
yazcsefa Sebastian Gürcistan' dan Fransa' ya göç etmiş bir ailenin oğludur.Karşısına çıkan ufak tefek işlerden para kazanarak hayata tutunmaya çalışmaktadır.Bir gün çatısını onardığı bir adamın öldürüldüğünü öğrenir ve tesadüf eseri şahit olduğu konuşmalardan evde bulunan bir zarfın önemli olduğunu anlar. Zarfı da alarak eveden ayrılan Sebastian' ın kafasında zarftaki direktifleri izleyerek hayatına renk katacak bir maceraya atılmak vardır. Ama işler pek de Sebastian' ın umduğu gibi gitmez ve karşısına çıkanların ürpertiiliği karşısında donakalır. 2005 Venedik Film Festivali En İyi İlk Film dahil uluslararası festivallerde birçok ödül alan bu yapım çarpıcı anlatımıyla oldukça beğenildi.

Yorumlar

yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Filmi beğendim. Orijinal bir konusu olmasına rağmen olaylar tahmin edilebilir bir şekilde ilerliyor ama en azından hiç sıkmadan akıcı bir şekilde devam ediyor. İzlenebilir.
3 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
sadece arka planında görünenler dahil bütün oyunculuların harika bir iş çıkardığı, özgün bir senaryoya sahip güzel bir film.
4 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
iyimiş..Hilmi bunu beğendi.
4 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Bu filmi 2006'da Festivalde izlemiştim. Arkabinde festival filmlerine farklı bir gözle ve daha bir ilgiyle bakmama neden oldu.
4 yıldan fazla önce

13 Tzameti filmi hakkında ilgi çekici içerikler