1408 (2007) afişi

1408 (2007)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Gizem
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
104 dakika
TAGUT Mike Enslin doğaüstü olayların yaşandığı iddia edilen yerleri araştıran ve bunlarla ilgili kitaplar yazan bir yazardır. Son kitabı "en korkutucu on otel" çıktıktan sonra aldığı bir kartta New York'taki Dolphin otelinin 1408(rakamların toplamı 13'tür) numaralı odasına hiç gitmemesi konusunda bir uyarı görür. Çocuğunu kanser nedeni ile kaybettikten sonra eşinden de ayrılmış olan Enslin aslında Tanrıya ve doğa üstü olaylara inancını yitirmiş ve bunların fos çıktığını göstermek isteyen bir yapıya sahiptir. Nihayetinde oteli oda için arar, lakin odanın dolu olduğu yanıtını alır. Israrları karşısında otele gider ve otel müdürü ile görüşür. Bir kısmı doğal yolla, bir kısmı da intihar benzeri olaylarla olmuş 56 ölümün bu odada olduğunu öğrenir. Müdürün ikna çabaları yetmez ve Mike odaya yerleşir. İlk başta her şey normal gözükmesine karşın bir müddet sonra olaylar başlar. Başta bunların bir kandırmaca olduğunu düşünse de sonra kaçmaya çalışır. Ama çıkış yoktur. Bir ara kurtulduğunu sansa da, yine kendini otel odasında bulur. Zaman zaman ölen kızı Katie ile de karşılaşır ve olay trajedi ve korku arasında seyreder. Nihayetinde odayı aleve vermesi ile çıkışı bulacaktır ama olayların zihninde değil gerçekte de yaşandığını öğrenecektir. Not: Filmin 2 farklı sonu vardır. Odayı aleve verip camı kırdıktan sonra bir patlama gerçekleşir. Bu patlamadan sonra: Mike ölür ve cenazesi yapılır. Otel müdürü Mike'ın eşyalarını bir koli içerisinde eski eşine vermek ister ama eski eşi kabul etmez. Müdür arabaya bindiğinde ses kayıt cihazındaki konuşmaları merak eder ve dinlemeye başlar. O sırada dikiz aynasına bakar ve Mike'ın yanmış yüzünü görür. Mike'ın ruhu ise otel odasındadır. Mike'ı itfayeciler kurtarır. Bir süre hastanede kaldıktan sonra eski eşiyle birlikte evini toplamaya giderler. Eski eşi elindeki koliyi başka odaya götürürken Mike ses kayıt cihazından Katie ile konuştuğu bölümü açar, eşi şaşkınlıktan elindeki koliyi düsürür.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
john Cusack'ın benim için en büyük rolünün olduğu psikolojik-gerilim filmi.Diğer korku filmlerine nazaran daha tehlikeli bir temposu vardır.Stephen King abimiz bu filmde Green Mile'den sonra ki en büyük parayı kaldırmıştır(Adam kitap dan değil,uyarlamalardan parayı kaldırıyor).Korkunun nereden geleceği son saniyeye kadar gizem içinde ,gerilim ise baştan sona kadar devam etmiş.İşin en sarsıcı tarafı ise negatifin yani kötülüğün geldiği yerin filmin sonun da bile tam aydınlanmaması olmuş.Cast akana kadar eldeki doneler sizi bir sonuca götürmeden,sadece soru işaretleri içinde bırakmış.Bu arada filmin alternatif 3 sonu vardır.Bunlar sinemada/DVD de gösterilen,Netfilix ve Amozon Prime de verilen ve en son da Bluray promo da verilen sonlardır.Hangisi hoşunuza giderse .:)
0
4 ay önce
dilber34 profil resmi
dilber34
açıklamayı yazan arkadaşa teşekkürler okumasaydım bilgim olmayacaktı filmin iki farklı sonla biter versiyonu var ayrı ayrı izlemeniz gerekiyor ben de anlamadım..
0
1 yıl önce
dorogaya profil resmi
dorogaya
Özeti yazan arkadaş, olayı yanlış anlamış sanırım :D
2
1 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Kafam çorba gibi oldu. Elinize sağlık harika bir çorba oldu. :D Olmuş olmuş.
12
1 yıldan fazla önce
92mali profil resmi
92mali
0
neredeyse 2 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Korku filmi değil,psikolojik gerilim filmi.Ancak korkutan sahneleri de var tabi :) Şahsen filmi beğendim,4 tane alternatif sonu olması da izleyiciyi tatmin ediyor,istediğini seçiyosun içinden :)
0
neredeyse 2 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Film buram buram Stephen King kokuyor. Yani izlenir :)
0
2 yıl önce
copmasa profil resmi
copmasa
mükemmel ötesi
0
2 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
harika bir gerilim filmi
0
2 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Kesinlikle izle sıkılmazsın ;)
0
3 yıl önce

1408 filmini beğenenler

1408 filmini izlemek isteyenler

1408 filmini içeren raflar

1408 filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön