24 (24: Redemption) (2008)

24 (2008)
24: Redemption

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
84 dakika
KerseL 24 dizisinin 6. Sezonunda kaldığı yerden devam eden dizide eski hükümet ajanı Jack Bauer Afrika ülkesi Sangala’da inzivaya çekilmiştir. Bauer geçmişinden kurtulmak ve geçmişte uyguladığı yöntemler nedeniyle hakkında başlatılan sorgulamadan kaçmak istemektedir. Bauer arkadaşı Carl Benton ile yetim çocuklarla çalışmaktadır. Ülke hükümeti devirmek isteyen Juma isimli bir savaş lordunun merhametine kalmış durumdadır. Juma’nın sağ kolu Albay Dubaku ise yetim çocukları kaçırıp Juma’nın ordusu için yetiştirmektedir. Bauer ve Benton çocukları kurtarmak ve onları ülkeden çıkarmak için birlikte çalışmak zorundadır. Bu sırada Washington D.C.’de Başkan Noah Daniels başkanlık koltuğunu ilk kadın başkan Allison Taylor’a devretmektedir. Bu durumdan haberdar olan Daniels zalim komutanın eline düşmeden önce ülkeyi boşaltmak ister ama Taylor bunun tam tersini düşünmektedir. Taylor’ın oğlu Roger ile nişanlısı Samantha bir arkadaşlarından çalıştığı firmada gerçekleşen şüpheli para transferlerini öğrenirler. Ama ne o ne de Roger nüfuza sahip Jonas Hodges’ın Komutan Juma ile işbirliği içinde olduğunu ve hükümeti maddi nedenlerle devirmek istediklerini, ayrıca bunu yapmak için korkunç planlar yaptıklarını bilmemektedir.

Yorumlar

tugced profil resmi
tugced
İyilerin dostu kötülerin düşmanı her ülkeye lazım adam Jack Bauer ! Hem nankörlük gören ama yinede vazgeçilmeyen insan! Müthiş bi yapım kurgu aşırı akışkan hiç sıkmayan bi dizi/film... Seyredin,seyrettirin :)
5 ay önce
yabann profil resmi
yabann
24 dizisini izleyenlerin özellikle kaçırmaması gereken , aksiyonu bol güzel bir film . Jack Bauer bu filmden sonra 24 dizisinde yine bu konu ile alakalı kişilerle karşılaşıyor (7-8.sezonlar) yani film izlenmeli ki dizi askıda kalmasın :)
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi

24 filmini beğenenler

24 filmini içeren raflar

24 filmi hakkında ilgi çekici içerikler