28 hafta sonra (28 Weeks Later) (2007) afişi

28 hafta sonra (2007)
28 Weeks Later

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Gerilim, Suç
Ülke
İngiltere
Süresi
100 dakika
cinemarty Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı karışıklık kontrol altına alınmış ve halk yavaş yavaş boşaltmak zorunda kaldıkları evlerine geri dönmeye başlamışlardır. Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde düzenin sağlanması ve insanların güvenle evlerine yeniden yerleşebilmelerini sağlamak için yardım etmektedir. Öte yandan Rage virüsü, bütün planları alt üst edecek kadar tehlikeli ve sinsi bir virüstür. Herkesin, tehlikenin geçmiş olduğunu düşündüğü bir anda kenara çekilmiş ve çok daha tehlikeli bir şekilde yeniden harekete geçeceği zamanı beklemektedir. Nitekim evlerine geri dönebilmenin sevincini yaşayan bir ailenin ferdi, korkunç virüsü hala vücudunda taşımaktadır. Virüs ise yeniden ortaya çıkacağı en doğru zamanı beklemektedir.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Acayip saçma bir senaryoya sahip. Sürekli makaslamalar mevcut. Ve senaryo olması gerektiği için böyle olmuş. Hastalık bulaşmış insanlar süper güçlere sahip bütün kapıları açıyorlar, güvenlik en üst safhada olmasına karşın giren çıkan belli değil, saçma karantina şartları vs... Ayrıntıya girmeden bile senaryoda ki büyük mantık hataları insanı rahatsız ediyor. Arada verilen aktüel çekimler ise başıdöndürücü olmuş kelimenin tam anlamıyla. O kadar alakasız ki.
0
2 ay önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
bu filme o kadar olumlu yorumlar yapılmıştı ki çok yüksek beklentilerle izledim ve gerçekten harikaydı. ilk filmini 2 günde izlemiştim ama bu filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. temposu çok yüksekti, müzikleri de çok etkileyiciydi.
0
10 ay önce
Coolhands11 profil resmi
Coolhands11
Böyle bir durumda yaşanacak paniği sonuna kadar hissettiriyor. Oldukça etkileyici bir film.
0
neredeyse 2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en iyi zombi filmlerindendir. Atmosferi ve temposuyla sonuna kadar sıkmadan heyecanla izlettirdi kendini. Fianlaiyle de aklımda mutlaka yer edecek olan bir film.
5
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
zombi filmi. tek farkı ingilterede geçiyor oluşu
0
3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasından altı ay sonra, Amerika ordusu düzeni yeniden sağlamış ve karantina altındaki bölgelere insanları tekrar yerleştirmeye başlamıştır. Ülke tekrar inşa edilirken, yurtlarına geri dönen bir mülteci aile tekrar bir araya gelmenin sevinci içindedir. Fakat içlerinden birisi korkunç bir sır saklamaktadır: içlerinden birisi Rage virüsü taşıyıcısıdır.
2
3 yıldan fazla önce

28 Weeks Later filmini beğenenler

28 Weeks Later filmi hakkında ilgi çekici içerikler