300 Spartali (300) (2006)

300 Spartali (2006)
300

Puan Like 7.9 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
117 dakika
TAGUT Sparta Kralı, son derece kuvvetli bir ordu ile karşı karşıyadır çünkü Pers Kralı Xerxes, sahip olduğu gücü, çoktan Yunan Krallıkları üzerine salmıştır. Sparta Kralı, bu durumla baş edebilmek için çareyi yürekleri kocaman olan cesur 300 askerini toplamakta bulur.Tanrıları savaşa ikna edememiştir. Bu savşaçı yetiştirilmiş 300 asker, şartların zorluğuna rağmen ve ölmek pahasına Thermopylae’de Perslilerle savaşmaya hazırdır. Öte yandan konsey savaşmama kararı alarak bir hata yapar. Bu durumun da üstesinden gelip ordunun savaşa gitmesini beklemeleri gerekecektir. Zack Synder yönetmenliğindeki film, Fran Miller’in romanından uyarlanmıştır.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Doğu düşmanlığını fazlasıyla taşıyan bir film. Etkileyici aksiyon sahneleri olabilir ve evet eğlendiriyor, akıcı bir film istenen kitleyi de beraberinde toplamış ama bu Pers'leri canavar olarak gösterdikleri gerçeğini değiştirmez. Kimisi asalet der kimisi faşizm.
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Bir epik film. Gerçekten güzel bir epik film. Normalde efekti çok fazla kullanan filmleri sevmem ancak burada pek az sırıtıyor. Tabi ki o karanlık çizgi roman estetiğini de muazzam bir şekilde yakalıyor.
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Eşi benzeri olmayan bir atmosfere sahip. Kullanılan o renkler ve müzikler sizi çepeçevre sarıyor. Üstüne bide oyunculuk gelince tadından yenmiyor. Zach Snyder'ın perdeyi tuval ve kamerayı da bir fırça olarak kullanması ilk defa bu filmle başlamıştır.Çok iyi renk ve görsel seçme yeteneğinide bu filmde göstermiştir. O yüzden bu film bir rönesans tablosunun canlandırması olarak gelir bana. Senaryo da iyi kurgulanmış. Gerçek tarihi bilemem ama film içinde iyi oturmuştu. Müzikler ise ayrıca bir albüm olarak satılsa koşarak alabileceğim türden. Oyunculuk iyi hatta çok iyi. Zaten Gerard Butler bu filmle ikonik hale geldi. Herkes canlandırmaz öyle Leonidas 'ı. Hakkını çok çok iyi verdi. İzlenilmesi zorunlu olan filmlerdendir benim için.
2 yıl önce
8bitbon profil resmi
8bitbon
spartalının gücünü (ironik şekilde) önce yatakta gördüğümüz film.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Sanırım onuncu kez izledim az önce :D İlk kez orjinal sesle izledim ama. Muhteşem bir film. Tarihi öğeleri destansı şekilde anlatan ve muhteşem savaş sahneleri barındıran başarılı bir çizgi roman uyarlaması. Zack Snyder'ın da yönetmen olarak ismini ilk duyurduğu film. Ayrıca çizgi roman da Sin City ve Dark Knight Returns'ün yazarı ve çizgi roman dünyasının efsanelerinden Frank Miller'a ait. Zaten repliklerden ve karanlık havasından hissettiriyor bunu. Her çizgi romanında geçen klasik kusursuz ölüm anı yakalama isteği burada da var :) Her defasında çok büyük keyifle izlediğim bir film. Leonidas ve çılgın dostlarının macerası :D ah bir de o Ephialtes olmasa..
neredeyse 3 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine

Pers Elçisi: "Oklarımız güneşi kapatacak!"
Spartalı: "O zaman bizde gölgede savaşırız.."

Film çekim ve kalite olarak iyi olsa da açık açık batı ve doğu kıyaslaması yapılıyor. Yunan ve batı propagandasını görmemek mümkün değil. Tarihte Bu savaş oldu ama bu kadar abartı değil tabii, 300 kişi fln, Kısaca 300 batılı binlerce doğluya bedel'e getiriliyor mesaj. Persler aslında perslerden çok doğu uygarlıklarını -ki tarihin ilk medeni ve gelişmiş uygarlıklarıdır- vahşi ve her zaman geriydi, aynı zamanda beceriksizlerdi gibi bir aşağılamayla betimliyor. Aksiyon için eğlenmek için izlenir ama propagandası klasik batı zihniyetini barındırıyor.
3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
AH O EFEKTLER OLMASA! Bilgisayar efektleri çok sırıtıyor. Yoksa konusunun işlenişi, akışı, aksiyonu son derece düzeyli. Kahramanlar oldukça karizmatik. 'Truva' 'Gladyatör' severler bu filmden de hoşlanır.
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Sırf "Aaa sen daha izlemedin mi?" lafından kurtulmak için izledim sonunda. Kötü diyemem (çok tepki alırım) ama biraz abartılmış gibi. Dövüş sahnelerinde dans müziği mi çalıyordu bana mı öyle geldi :D
3 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
2. film öncesinde hafıza tazeleyeyim dedim. İlk izlenildiğindeki duyguları yaşatıyor yine. Tarafların hangi milletten olduğu çokta önemli değil benim için. Her ne kadar epik bir savaş filmi olsa da temellerinde büyük bir aşk yatıyor ve o duyguyu izleyene derinden verebiliyor. İlber Hoca tarihi gerçekleri çarpıttığı için filmi eleştirmiş olsa da ben filmi beğendim tekrar.
3 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
yıllar önce izlemiştim, hatırladığım kadarıyla b.k gibi propaganda kokan bi filmdi. "gardaş siz n'apmaya çalışmışsınız, ne gereksiz adamlasınız" diye tepki verdiğimi hatırlıyorum. hani arkeolog olmasam belki aksiyonlu kısmından, perslerin o acaip ucubik şekildeki tasvirlerinden keyf alır mıydım? sanmıyorum. karaliste.
4 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Dis iz spartaaaa
4 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Çok taraflı
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
gerard butler oynuyorsa o filmi izleyin çok güzel filmdi
4 yıldan fazla önce
themuratcan profil resmi
themuratcan
pek tarzım bir film değil
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
gerçekten kaliteli ve güzel bir savaş filmi , filmde hiç sıkılmayacağınız garanti .
4 yıldan fazla önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
Başarılı savaş filmlerinden. Butler'ın performansı başarılıydı.
4 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Bu filmi izleyip beğenmeyen bayan izleyici yoktur diye tahmin ediyorum ^^
neredeyse 5 yıl önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Filmin enerjisi neredeyse hiç düşmüyor sıkılmadan izlenebilecek bir film olduğunu düşünüyorum özellikle de bu tür filmlere karşı sempatisi olanlar muhakkak izlesin.
neredeyse 5 yıl önce

300 filmini beğenenler

300 filmi hakkında ilgi çekici içerikler