300 Spartali (300) (2006)

300 Spartali (2006)300

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
117 dakika
1187
43
4511
124
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Kusursuz,Efsane bir kahramanlık filmi.8.6
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Repliklerinin dillerden düşmediği savaş filmlerinin atalarından. Muhteşem.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Doğu düşmanlığını fazlasıyla taşıyan bir film. Etkileyici aksiyon sahneleri olabilir ve evet eğlendiriyor, akıcı bir film istenen kitleyi de beraberinde toplamış ama bu Pers'leri canavar olarak gösterdikleri gerçeğini değiştirmez. Kimisi asalet der kimisi faşizm.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Bir epik film. Gerçekten güzel bir epik film. Normalde efekti çok fazla kullanan filmleri sevmem ancak burada pek az sırıtıyor. Tabi ki o karanlık çizgi roman estetiğini de muazzam bir şekilde yakalıyor.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Eşi benzeri olmayan bir atmosfere sahip. Kullanılan o renkler ve müzikler sizi çepeçevre sarıyor. Üstüne bide oyunculuk gelince tadından yenmiyor. Zach Snyder'ın perdeyi tuval ve kamerayı da bir fırça olarak kullanması ilk defa bu filmle başlamıştır.Çok iyi renk ve görsel seçme yeteneğinide bu filmde göstermiştir. O yüzden bu film bir rönesans tablosunun canlandırması olarak gelir bana. Senaryo da iyi kurgulanmış. Gerçek tarihi bilemem ama film içinde iyi oturmuştu. Müzikler ise ayrıca bir albüm olarak satılsa koşarak alabileceğim türden. Oyunculuk iyi hatta çok iyi. Zaten Gerard Butler bu filmle ikonik hale geldi. Herkes canlandırmaz öyle Leonidas 'ı. Hakkını çok çok iyi verdi. İzlenilmesi zorunlu olan filmlerdendir benim için.
error_outline
7 yıldan fazla önce
8bitbon profil fotoğrafı
8bitbon
spartalının gücünü (ironik şekilde) önce yatakta gördüğümüz film.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Sanırım onuncu kez izledim az önce :D İlk kez orjinal sesle izledim ama. Muhteşem bir film. Tarihi öğeleri destansı şekilde anlatan ve muhteşem savaş sahneleri barındıran başarılı bir çizgi roman uyarlaması. Zack Snyder'ın da yönetmen olarak ismini ilk duyurduğu film. Ayrıca çizgi roman da Sin City ve Dark Knight Returns'ün yazarı ve çizgi roman dünyasının efsanelerinden Frank Miller'a ait. Zaten repliklerden ve karanlık havasından hissettiriyor bunu. Her çizgi romanında geçen klasik kusursuz ölüm anı yakalama isteği burada da var :) Her defasında çok büyük keyifle izlediğim bir film. Leonidas ve çılgın dostlarının macerası :D ah bir de o Ephialtes olmasa..
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar

Pers Elçisi: "Oklarımız güneşi kapatacak!"
Spartalı: "O zaman bizde gölgede savaşırız.."

Film çekim ve kalite olarak iyi olsa da açık açık batı ve doğu kıyaslaması yapılıyor. Yunan ve batı propagandasını görmemek mümkün değil. Tarihte Bu savaş oldu ama bu kadar abartı değil tabii, 300 kişi fln, Kısaca 300 batılı binlerce doğluya bedel'e getiriliyor mesaj. Persler aslında perslerden çok doğu uygarlıklarını -ki tarihin ilk medeni ve gelişmiş uygarlıklarıdır- vahşi ve her zaman geriydi, aynı zamanda beceriksizlerdi gibi bir aşağılamayla betimliyor. Aksiyon için eğlenmek için izlenir ama propagandası klasik batı zihniyetini barındırıyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
AH O EFEKTLER OLMASA! Bilgisayar efektleri çok sırıtıyor. Yoksa konusunun işlenişi, akışı, aksiyonu son derece düzeyli. Kahramanlar oldukça karizmatik. 'Truva' 'Gladyatör' severler bu filmden de hoşlanır.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Sırf "Aaa sen daha izlemedin mi?" lafından kurtulmak için izledim sonunda. Kötü diyemem (çok tepki alırım) ama biraz abartılmış gibi. Dövüş sahnelerinde dans müziği mi çalıyordu bana mı öyle geldi :D
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
2. film öncesinde hafıza tazeleyeyim dedim. İlk izlenildiğindeki duyguları yaşatıyor yine. Tarafların hangi milletten olduğu çokta önemli değil benim için. Her ne kadar epik bir savaş filmi olsa da temellerinde büyük bir aşk yatıyor ve o duyguyu izleyene derinden verebiliyor. İlber Hoca tarihi gerçekleri çarpıttığı için filmi eleştirmiş olsa da ben filmi beğendim tekrar.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
yıllar önce izlemiştim, hatırladığım kadarıyla b.k gibi propaganda kokan bi filmdi. "gardaş siz n'apmaya çalışmışsınız, ne gereksiz adamlasınız" diye tepki verdiğimi hatırlıyorum. hani arkeolog olmasam belki aksiyonlu kısmından, perslerin o acaip ucubik şekildeki tasvirlerinden keyf alır mıydım? sanmıyorum. karaliste.
error_outline
9 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil fotoğrafı
RussellCroweHayrani
Dis iz spartaaaa
error_outline
9 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Çok taraflı
error_outline
9 yıldan fazla önce
furkandr profil fotoğrafı
furkandr
gerard butler oynuyorsa o filmi izleyin çok güzel filmdi
error_outline
9 yıldan fazla önce