4 ay, 3 hafta, 2 gün (4 luni, 3 saptamâni si 2 zile) (2007)

4 ay, 3 hafta, 2 gün (2007)4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Dil
Romence
Ülke
Romanya
Süre
113 dakika
50
3
127
83
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Çaresizlik insana ne yaptırmaz ki ! İzlemeye geç kaldığım etkileyici bir film...
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmi etkili yapan en önemli neden yapaylık katmadan, allanıp pullanmadan gerçekçiliği yansıtmasıydı. Filmin eleştirdiği en önemli kısımlardan birisi dönemin siyasi yapısından öte yönetim anlayışını baskı ve çıkarları uğruna farklı kullanan, yöneten kişilere olduğunu düşünüyorum. Olan yine insana oluyor işte...
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Filmden ziyade sanki onlar yaşarken biri kenardan hiç haberleri yokken çekmiş gibiydi belki de bu yüzden bana göre biraz sıkıcı kaldı
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Uzun süredir wishlistimde bekliyordu, çok sıcak bakmamistim filme. Bugün izledim ve beklettigim için kendime çok kizdim. Çok begendim. Çok gerçekçiydi, sıfır müzikle beni derinden etkilemeyi başardı. Tuhaf bir yerde bitti ama böylesi bir filmde çarpıcı bir finale kim ihtiyaç duyar ki? İzleyin.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
iki genç kızın kısa bir zaman dilimi içinde geçen hikayesi. biri hamile kalmış ve kürtaj olması gerekiyor fakat romanya'da o yıllar bu yasak. diğer kız arkadaşı fedakarane çabasıyla bu zor işi atlatmaya çalışıyor.
error_outline
KuledekiAdam profil fotoğrafı
KuledekiAdam
Cristian Mungiu'nun izlediğim ilk filmi.. Romanya sinemasının yetiştirdiği iyi yönetmenlerden.. Belkide yıllar içerisinde Romanya'nın Pedro Almadovar'ı olabilir, konu içeriklerini çok benzetirim.. Filmi izleyecek arkadaşlara Dupa Deluri(Beyond The Hills'ide öneririm).
error_outline