4 ay, 3 hafta, 2 gün (4 luni, 3 saptamâni si 2 zile) (2007)

4 ay, 3 hafta, 2 gün (2007)
4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
Romanya
Süresi
113 dakika
pulpfiction1 Komünizm dönemi Romanya’sının sivil tarihine öznel bir bakış geliştiren film, rejimin son yıllarında Romanya’da küçük bir kasabada yaşayan iki oda ve okul arkadaşı Otilla ve Găbiţă’nın öyküsünü beyazperdeye taşıyor. İstemediği bir gebelikten muzdarip olan Găbiţă Otilia’dan yardım ister. Otilia Găbiţă için ucuz bir otelde bir oda kiralar ve Găbiţă, hatasını temizleyecek olan kürtajcı Mr. Bebe’yi beklemeye başlar. Găbiţă cezadan ve horgörüden kaçmak için herşeyi yapmaya hazırdır fakat hiçbirşey göründüğü kadar kolay olmayacaktır. (Sinemalar.com)

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Filmden ziyade sanki onlar yaşarken biri kenardan hiç haberleri yokken çekmiş gibiydi belki de bu yüzden bana göre biraz sıkıcı kaldı
6 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Uzun süredir wishlistimde bekliyordu, çok sıcak bakmamistim filme. Bugün izledim ve beklettigim için kendime çok kizdim. Çok begendim. Çok gerçekçiydi, sıfır müzikle beni derinden etkilemeyi başardı. Tuhaf bir yerde bitti ama böylesi bir filmde çarpıcı bir finale kim ihtiyaç duyar ki? İzleyin.
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
iki genç kızın kısa bir zaman dilimi içinde geçen hikayesi. biri hamile kalmış ve kürtaj olması gerekiyor fakat romanya'da o yıllar bu yasak. diğer kız arkadaşı fedakarane çabasıyla bu zor işi atlatmaya çalışıyor.
4 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Cristian Mungiu'nun izlediğim ilk filmi.. Romanya sinemasının yetiştirdiği iyi yönetmenlerden.. Belkide yıllar içerisinde Romanya'nın Pedro Almadovar'ı olabilir, konu içeriklerini çok benzetirim.. Filmi izleyecek arkadaşlara Dupa Deluri(Beyond The Hills'ide öneririm).
4 yıldan fazla önce

4 luni, 3 saptamâni si 2 zile filmini beğenenler

4 luni, 3 saptamâni si 2 zile filmi hakkında ilgi çekici içerikler