Kirk (40) (2009) afişi

Kirk (2009)
40

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
89 dakika
Sekyazar Diyelim önünüze pat diye bir çanta dolusu para düştü. Talih kuşu mu? Dualarınız kabul mu oldu? Bir çeşit yazgı mı? Yoksa hepsi birden mi? Godwill, çocukluğunda beri Tanrı’nın seçilmiş insanı olduğuna inanmaktadır. Doğduğunda Nijerya'daki köyünün ihtiyarları böyle demiştir. Seçilmişlik inancı onun her davranışını belirler. İnsan kaçakçılarının eline de bu yüzden düşmüştür. Şimdi İstanbul'un Tarlabaşı'nda, çeteler, uyuşturucu şebekeleri arasında çalışarak para biriktirmekte, kaçak gideceği Paris'te biricik aşkına gönlünü açacağı günü beklemektedir. Çevresi onun gibi Avrupa'ya gitme hülyaları kuran kaçak Afrikalılarla doludur. Tam kaçma gününün arifesinde tüm parası çalınınca, bunun da Tanrı'dan bir mesaj olduğunu düşünür…

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
kesişen 3 hayat, başarılı bir kurgu, akıcı bi gidişat ve ali atay..
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
O sayıları at öpsun! Evrenin mesajı neeemiç be dedirten bir film. Oyunculuklara laf yapılmaz ayrıca. Hele Ali Atay... Güzel bir filmdi. Bu kadar geç izledim neden bilmiyorum. Belki evren bana da mesaj veriyordur. İzleyin efenim.
2 yıl önce
Asli. profil resmi
Asli.
müthiş Ali Atay oyunculuğunun, enfes ayrıntıların (domates kavanozları) olduğu, beklenmedik anlarda çıkan Cem Adrian şarkılarıyla -ki en sevdiğim şarkısıdır Bana Özel- keyiflendiren, sonunda ağzınızı açık bırakıp 'fuck fuck fuck!!!' diyerek şaşırtan güzel bi film.
2 yıldan fazla önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
Ali Atay'ın en iyi oyunculuğunu göreceğiniz film.
2 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
yok artık diyorsun bu kadar olmaz.. sürükleyici bir film ama yine de tavsiye ederim..
3 yıl önce

40 filmini beğenenler

40 filmi hakkında ilgi çekici içerikler