45 Yil (45 Years) (2015)

45 Yil (2015)45 Years

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
91 dakika
25
1
66
60
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben de herkes gibi Kate için üzüldüm. Öyle bir adamla birlikte olsam kendimi nasıl hissederdim diye de bolca düşündüm. Mutlaka "Ne var bunda yeaa, kadın ölmüş, gitmiş. " diyenler olacaktır. Herkes ilk aşkın tesirini az çok bilir ama bunu gözlerinle görmek, hele ki 45 yıl sonra görmek acı verici bana göre. Film çok gerçekti. Durağanlığının ayrı bir hüznü vardı. Empati yapmam için beni zorlayan filmlere bayılıyorum. Bu da onlardan biriydi. Başarılı buldum ben.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
aysu profil fotoğrafı
aysu
İlişkiler, iletişimsizlik ve alternatif yaşamlar üzerine çok güçlü çıkarımlar sunan bir hikaye.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Kadinin yerinde olmak istemezdim
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Suphan profil fotoğrafı
Suphan
Anlamsız bir şekilde huzur veriyor film. Keşke en iyi kadını alabilseydi bu oyunculukla,
ama zor görünüyor.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Yorumlardan da anlaşılacağı gibi ağır işleyen bir film ama ben hiç bir anında sıkılmadım. enteresan 45 yıllık evlilik ve bundan daha uzun süre önceden adamın kalbinde kalan aşkı konu alan bir aille içi dramı. Mükemmel değil ama güzel bir film 7/10
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
uyuklaya ,uyuklaya seyrettim işte :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
EsraG. profil fotoğrafı
EsraG.
Sanırım son zamanlarda çok fazla hareketli ve bol diyaloglu filmler izlediğim için bu film bana çok güzel geldi. Sakin ama sıkıcı olmayan, atmosferi şahane bir film olmuş. Geoff ve Kate'in yerine kaç yaşında olursanız olun kendinizi koyabiliyorsunuz. Ayrıca İngiltere kırsalı da pek güzeldi :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Turuncuklaket profil fotoğrafı
Turuncuklaket
Yaşlı insanları severim, onların telaşsız hareketlerini, yüzlerindeki yaşanmışlıkların izlerini, huzurlu ve sakin evlerini, telaşsız konuşmalarını, eskilerden bahsederken ki o tatlı hüzünlü hallerini. O yüzden bu filmi de sevdim ben. Biraz durağan evet, yaşlı bir çiftin bir haftalarını perdeye taşımış yönetmen. O yüzden sıkılırım diyen varsa baştan düşünsün, yada belki filmi iki part olarak ara vererek izleyebilir. Müziklerini de sevdim bu arada. Ve oyunculuklar, özellikle Charlotte Rampling'in oyunculuğu tabi ki yorum istemeyen cinstendi. Ben izlemenizi tavsiye ederim. Yaşarken farketmiyoruz ama o anılar var ya, bütün mesele onlar değil mi? Kate
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Çok ağır ilerleyen bir film,böyle bir filmden ve böyle değerli oyunculardan beklentim daha dolu dolu,yılların tecrübesi kokan repliklerdi.Onu eksik buldum,bu yüzden yer yer sıkıldım.45 yıllık evliliğin sıradan bir haftasına ait bir kesit sunulmuş.Tom Courtenay'ın telaşlı ve titrek konuşmaları,o şaşkın yaşlı başlı halleri çok tatlıydı.Bence filmin yıldızı oydu :) Charlotte'ın sakin ve naif hali,ve yüzünden duygu okumak güzeldi.Tam bir ingiliz adabı hakimdi ilişkilerine.Filmin genel havası insanın içini burksa da,geriye dönük sorgulamalar can acıtsa da 45 yıl evli kalmış bir çiftin arasındaki o saygı ve sevgiyi görmek için bile izlenebilir.Ağır da ilerlese güzel,hüzünlü bir film.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Gayet yavaş ilerleyen sindire sindire seyredebileceğiniz konusu itibarı ile durgun ama genelinde güzel film...
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Filmleri genelde yarım bırakan biri değilimdir. Ama bu film o kadar ağır ilerliyor ki çok sıkıldım ve bıraktım. :/ Eğer bir gün bitirebilirsem yorumumu tamamlayacağım umarım :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce