47 Ronin (47 Ronin) (2013) afişi

47 Ronin (2013)
47 Ronin

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.5 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
128 dakika
slymndgn Hikaye 18. yüzyıl Japonya'sında geçer. İngiliz bir denizciyle Japon bir köylü kadının evlilik dışı çocuğu olan Kai ile ustaları öldürülen 47 kişilik ustasız kalmış samuray (ronin) grubunun Lord Kira'dan intikam alma hikayesi anlatılmaktadır. 47 Ronin, tüm dünyayla aynı anda 27 Aralık 2013 günü Türkiye'de gösterime girdi

Yorumlar

zirzop001 profil resmi
zirzop001
Sıkılmadan beğenerek izlediğim bir film oldu. 47 saygın kişinin hikayesi güzel anlatılmış
0
5 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
"Sıkılmadan İzlenilecek Film" kategorisinde benim için. Aksiyon var, efekt sahneleri fena değil, bir de aşk serpiştirdik mi tamamdır!!1! tarzında bir film olmuş. Yoklukta gider.
1
2 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Kullanılan dil neden ingilizce eleştirisine sonuna kadar katılıyorum. adamların dilleri yaptıkları işe duyulan saygıyı arttırıyor bence. Filmin tek eksiği bu bence. Bide keanu abimin tutuk boyun problemi çözülseydi iyiydi :) şaka bi yana adama yakışıyor bu tip roller. Beğendim. ..
0
neredeyse 3 yıl önce
lambayapufde profil resmi
lambayapufde
lezzetli bir film. aksiyondan ziyade dram ve görsel şölen var..
0
neredeyse 3 yıl önce
dai profil resmi
dai
hadi her şeyine iyi, hoş, güzel diyeyim de ingilizce konuşmaları beni rahatsız etti, özellikle de japon hikayesi olmasından dolayı. keşke dublajlı izleseydim dedim
0
3 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
bir kere izlemelik bir film :)
1
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel filmdi. Finalide iyiydi. Çok mükemmel diyemicem ama izlenmeyecek bir film de değil.
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
FİLM GÜZELDİ.EFEKTLER kılıç sahneleri.tam bir görsel şölen
2
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Bol aksiyonlu film sanıp aldanmayın, Dram türü daha ağır basıyor. Bol aksiyon beklemezseniz film daha çok hoşunuza gider.
1
3 yıldan fazla önce
EMREAYAN profil resmi
EMREAYAN
1998 yapımı Robert De Niro'lu "Ronin" filmi şöyle başlardı; Feodal Japonya'da samuray adındaki savaşçı sınıfı, yaşamları pahasına bağlı oldukları topraklardaki efendilerini korumaya yemin ederlerdi.Efendileri öldürülen samuraylar çok büyük bir utanç içinde kalırlardı ve ülkede başıboş bir şekilde dolaşmaya zorlanıp kiralık katil yada haydut olarak iş ararlardı.Efendisi olmayan bu savaşçılar, artık samuray olarak anılmazdı.Bunlar bundan sonra başka bir isimle tanınırdı...Ronin..." Filmin devamında Robert De Niro ile beraber saklanmak için girdiği evdeki minyatür sanatçısı adamdan bir hikaye dinledik. Bu etkileyici hikaye, seneler sonra nihayet 47 Ronin filmiyle beraber can bulmuş oldu...Fragmanı bende bir önyargı oluşturmuştu. "Keşke fantastik yaratık olmasaymış" dedirtti bana taki izleyene kadar ve izlediğim her geçen süre daha da mahçup oldum kendime. Yönetmenlik koltuğuna neredeyse ilk yönetmenlik deneyimi olacak olan Carl Rinch'i vermişler ve iyi ki vermişler. Senaryo yazanlardan biri "Hızlı ve Öfkeli" nin senaristi. Yaşlanmayan adam Keanu Reeves ve Japon sinemasının büyük ustası Helix ve Lost dizisinin ayrıca Son Samuray filminin de yıldızı Hiroyuki Sanada...Müzikler...Efektler mükemmel... Arada gözüme çarpan "Daha heyecanlı hikayesi olabilirdi" eleştirilerine katılmamakla birlikte gerçekten yaşanmış ve her sene anılan bu 47 Ronin'i nasıl daha da heyecanlı hale getirebilirlerdi merak ediyorum.... Özellikle filmin sonunun başlamasıyla mükemmel bir hal almaya başlıyor. Spoiler vermeyeyim sadece düşmanların saygı dolu hareketi ve final sahnesini kaçırmayın derim..."İzledim"e basılır , "başyapıt" rafına eklenir.
2
3 yıldan fazla önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
O kadar da kötü değildi bence. Sürükleyici ve biraz saçma da olsa yerinde bir aksiyon olmuş. Keanu'yu yeniden beyazperde de görmek güzeldi.
0
3 yıldan fazla önce
unique profil resmi
unique
Ben hayal kırıklığına uğradım , film izletiyor ancak heyecan sıfır :(
1
4 yıl önce
Joker profil resmi
Joker
yüksek beklentiyle izlediğim için pek doyurmadı beni film ama, bu türü sevenler için kaçırılmaz bir yapım sıkmadan izletiyor kendini.
0
4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Oldukça kalabalık ve iddialı filmlerin gösterime çıkacağı bir dönemde vizyon yüzü göreceği için nasıl bir gişe performansı göstereceğinden emin olamıyorum. Fazla sayıda film demek birbirlerinin seyircisini çalmaları demek zira.
0
4 yıl önce
Joker profil resmi
Joker
son samurayı hatırlattı bana bu film, beklentim büyük.
0
4 yıldan fazla önce

47 Ronin filmini beğenenler

47 Ronin filmi hakkında ilgi çekici içerikler