50 ilk öpücük (50 First Dates) (2004)

50 ilk öpücük (2004)
50 First Dates

Puan Like 8.0 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
99 dakika
Ricky.McFloyd 50 İlk Öpücük'ün ana karakterleri seviş-bırak zihniyetinde bir Kazanova olan Henry ile her gece hafızasının silinmesine yol açan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy. Soğuk deniz canlıları veterineri olan Henry Roth bütün geleceğini planlamıştır.Hawai'deki Deniz Yaşamı Parkı deniz hayvanlarına bakmadığı zamanlarda, tatil aşkı arayışındaki turistlerin kalbini çalmakla meşguldür. Henry için uzun süreli bir ilişki söz konusu değildir, zira böyle bir şey, 10 yıldır planladığı Alaska'ya tekneyle gidip morsların sualtı yaşamını inceleme hayallerini sekteye uğratır. Henry, rüyalarını gerçekleştirmeye çok yaklaşmıştır ki, teknesi Sea Serpent (deniz Yılanı) bir talihsizlik yaşar ve Henry kendini Hukilau Café'de bulur. Buradaki müdavimler onu güvenmeyen bakışlarla süzerken, Henry'nin bakışlarıysa müşterilerden güzel Lucy Whitmore'a takılır. Henry, tek başına kahvaltı eden Lucy'ye görür görmez çarpılır. Genç kızın gözlemeleri metodik bir biçimde kesip mükemmel çadırlar haline getirişi ilgisini çeker ve Henry, ertesi gün tekrar Hukilau'ya gider. Lucy yine yalnız oturmuştur ve bu kez gözlemelerini mükemmel kulübeler haline getirmektedir. Gözleme kabininin kapısı bir türlü kapanmayınca, Henry bu fırsattan yararlanır ve Lucy'nin yanına gidip, kürdandan bir kapı menteşesi yapar. İki genç gözlemelerden ve deniz memelilerinden bahsederken, Henry, Lucy'ye gitgide daha büyük bir ilgi duymaya başlar. Oralı kızlarla çıkma konusundaki kuralını hiçe sayarak, Lucy'yi ertesi gün beraber kahvaltı etmeye davet eder. Ama bir sonraki gün Café'ye gidip, bir önceki günkü sohbetlerden söz edince, Lucy onun bir tür sapık olduğunu düşünür ve etraftan yardım ister. Henry'nin kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Henry anlar ki eğer Lucy'nini sevgisini kazanmak istiyorsa, hayatı boyunca her gün tekrar sıfırdan başlamak zorundadır.

Yorumlar

Raziye. profil resmi
Raziye.
bu nasıl bir film <3 bu nasıl bir aşk <3 kalbimden vurdu, en sevdiklerimden artık:))
1 yıldan fazla önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Aşk varsa herşey mümkün.
neredeyse 2 yıl önce
TheBride profil resmi
TheBride
Basit ve çerezlik romantik komedi filmlerinin arasından sıyrılmış, gerçekten çok güzel duygular barındıran, başarılı bir romantik komedi filmi.
neredeyse 2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
İzlemeyen kaldi mi ? Kackere izlemisdir hatirlamiyorum sifa niyetine defalarca yine izlerim :)
neredeyse 2 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Adam Sandler'ın bazı filmleri terapi amaçlı izlenebilir, bu da onlardan biri.
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tatlı ve eğlenceli bir yapım. Kafa boşaltmak için birebir.
3 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
çok eskiden izlemiş olmama rağmen aklımda önemli yer edinmiş ve yeniden izlediğimde aynı şekilde güldüğüm oldukça güzel bir film. Çok çok eğlenceli ve kalbinize dokunuyor. Neden bilmiyorum ama benim için özel ve hiç bıkmayacaklarım arasında.
3 yıldan fazla önce
suleymanadiyaman profil resmi
suleymanadiyaman
Film çok güzel. Kesinlikle izleyin. Asıl benim merak ettiğim, bu filmi beğenmeyen o 34 kişi kim?
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Zor hatta imkansız bi aşk için bu kadar çaba harcayan birini her gün yeniden sevmek zor olmasa gerek :) Drew'un en güzel hali, Sandler'in her zamanki tatlılığı birleşince ortaya çok samimi bi film çıkmış,hem güldürdü hem duygulandırdı..
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İzlediğim en iyi romantik komedilerden. Üstelik bu türü pek sevmememe rağmen tekrar tekrar izliyorum. Romantik komedi demesi aldatmasın defalarca kez gözlerinizi doldurabilir. Bu ikilinin Wedding Singer'dan sonraki ikinci filmi ve yine çok uyumlu birbirine yakışan bir çift olmuşlar :) tek kelimeyle mükemmel bir film kısaca :)
3 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bir zamanların en tatlı iki komedi insanın, mizahın dilinin evrensel olduğuna, hayatın içinde acılar başta herşeyi yenmek için mücadele etmek gerektiğine bizi inandıran bir iş. Belki bunun gibi filmler yüzünde kaybetmeyi hiç bir zaman öğrenemedim. Düşüp kalkmayı kendine sevgiye giden bir yol olarak atfeden bir adamın hikayesi bu,,, Pes etmemeye dair, şahane bir iş... Sandler'a bu film ve Reing over me denen filmlerin ardından yaptığı salak işlerden dolayı hep kızdım, kızmaya devam edicem :D
4 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Filmin senaryosuna, Adam Sandler'ın salak tipine katlanmıştım. Bu herifin tipi her filmde aynı. İyi bir oyuncu değil kesinlikle.
4 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
romantik komedi diye düşünmeyin sadece .. türünün örneklerinden farklıdır .. çok sevceksiniz .. adamın işi çok zor !!! ama seviyorsanız herşeye değer ..
4 yıldan fazla önce
Se77eN profil resmi
Se77eN
Şu filmi beğenmeyen 20 kişi kim cidden merak ettim. Sorunları var sanırım. :D
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Hani burada on kere yuz kere bin kere izlerimli raflar var ya tam oraya yakışır bir filmdir bu;) Ben de bu filmi on kere yuz kere bin kere izlerim. Cok guzelll :)
neredeyse 5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
çok iyiydi :) adam sandler efsane filmi .
neredeyse 5 yıl önce
Rubeus profil resmi
Rubeus
Romantik komedide çığır açmış bir film Adam Sancler farkı.
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
komedi,aşk,eğlence :) çok güzel bir romantik komedi
neredeyse 5 yıl önce
servett profil resmi
servett
Filmi izledikten sonra keşke 2.yi deneseydim dedim :D
5 yıl önce

50 First Dates filmini beğenenler

50 First Dates filmini içeren raflar

50 First Dates filmi hakkında ilgi çekici içerikler