8 Saniye (8 Seconds) (2015)

8 Saniye (2015)
8 Seconds

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Romantik
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
120 dakika
PaRaNoYa7 Berlin’de doğup büyüyen Esra, iki paralel hayat yaşar. Beş kardeşin en küçük ferdidir. Özel ilişkilerinde kapana kısılmış hissetmektedir. Kendisine dayatılan kurallarla hep çatışan Esra, içini kaplayan, bir şeylerin eksik ya da yanlış olduğu hissinden kurtulamamaktadır. Rüyalarındaki hayatında ise arzusu, çocukluğundan beri rüyalarına giren gizemli adamı bulmaktır. Ancak rüyalarında ne kadar bilinçlenir, ne kadar gerçeği kavrarsa, gündelik hayatına etkisi o kadar artar. Peki ya uyanık ve uykuda geçen hayatlar bir bütünse ve asıl sır bu bütünün altında yatıyorsa?

Yorumlar

EsraG. profil resmi
EsraG.
Açıkçası konu bakımından bana pek hitap etmese de görüntü yönetimini, müzikleri ve set tasarımlarını çok beğendim, oyunculuklar da çok başarılıydı. Belki süre olarak bir on beş dakika daha kısa olsa olurmuş, vakit geçirmek için fena film değil.
1 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Olumsuz yorumlara aldanmayın. Eğer hayattan bir şeyler izlemek istiyorsanız ve üzerine biraz toz felsefe eklenmiş halde sunulan bu filmi mutlaka izlenecekler rafınıza ekleyin. Epey zamandır bekliyordum beklediğime değdi. Bazen illa mesajın gözümüze sokulmasına gerek duymuyorum ben, sahnelerde geçirilen duygular gayet başarılıydı. Zaten filmin finaliyle kızın gerçek hayatına başlangıç yaptığı görülüyor. Başardı mı başaramadı mı onu bilemeyiz, çünkü anlatılan evveliyattı. Bu noktaya nasıl geldim? Ben başarılı buldum. Böyle bir yapımın bize ait olması da sevindirici.
2 yıldan fazla önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
başarılı görüntüler başarılı senaryo. Gerçek hayattan olduğunu geç öğrendim. Muhtemelen bir çok şeyi gizlemişler ya da abartmışlar çünkü kopukluk vardı. Ve türk filmininde sürekli almanca konuşulması ben bildiniz çıldırttı çünkü bir çok sitede alt yazı yok olanda da eksik eksik var. Kadın bu durumu sadece dünyaya mı ulaşmak için film yapmış bilemedim. Bunların dışında almanca altyazıyı tam bulabilirseniz izlemenizi önereceğim bir film diyebilirim
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Görsel efektleri ve konusuyla beklentimin üzerine çıkan, gayet güzel bir Türk filmi.Karanlıktan aydınlığa çıkışı,bir insanın kendi içsel cehenneminden kurtuluşunu konu alan,gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yapılmış bir film.Bu tarz Türk filmlerinin sayısı artmalı.Don Miguel Ruiz'in filme dahil oluşu çok güzel ve filme dahil olma hikayesi çok ilginç.Onun bilge repliklerinin olduğu sahneler de oldukça hoş sahnelerdi.İzlenmeli..
3 yıl önce
heheka profil resmi
heheka
Filmin arkasinda anlatmaya calistigi dusunceyi filmde goremedim filmin sonunda tek bir cumleyle anlatilmasi yetersizdi.Diger yandan gorsel acidan bir turk filmine gore cok guzeldi ama senaryo gelistirilebilirdi
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Çok fazla duyulduğunu düşünmediğim ama aslında güzel olan filmlerden biri. Konusu ilginç. İşlenişi fena değil. Oyunculuklar da doyurucu sayılır aslında. En iyi Türk filmlerinden biri sayılabilir mi emin değilim ama dikkate alınacak bir film olduğunu düşünüyorum. İzleyip kendiniz karar verin yine de. Ama izleyin mutlaka :)
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Filmde iyi şeylerde olsa da, sonunda ben hidayete erdim. Bunu yapın sizde erersiniz gibi bir mesajla bitirerek aslında anlatmaya çalıştığı şeyi daha kendisinin anlamadığını ve de anlamadığının yada yanlış anladığının farkında bile olmadığını ortaya koyarak tüm o güzel şeyleri çöpe çeviren bir film olmuş, yazık olmuş...
3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Bizim ülkeden başka tür film çıkmaz zaten. Hep aynı hikayeler r. Hep aynı dram. Özgün senaryo neredeyse hiç çıkmıyor. Esra karakteri ise bu zamana kadar gördüğüm en gıcık ve en zorlama karakter. Film onun üzerine kurulu olmasına rağmen filmi katlanılmaz yapıyor
3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
çıkmayacak herhalde dvd yada internet te dvd rip görüntü :( izleyemedim daha
.
3 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
dvd bir türlü çıkmıyor yorumlar çok iyi bu filme bekliyorum !!!
3 yıldan fazla önce
muratmurat profil resmi
muratmurat
ilk bölümü izleyip 2. yarıya girmesem mi acaba dedirten sıradan bir film olmuş...
4 yıl önce
snkn.sys profil resmi
snkn.sys
Film yapılmış en harika Türk filmlerinden biri bence.. Karakter, senaryo, efektler tamamıyla baş döndürücü.. Kesinlikle izlenmesi gereken ve izlenirken hiçbir sahnesinin kaçırılmaması gereken bir film.. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim..
4 yıl önce

8 Seconds filmi hakkında ilgi çekici içerikler