$9.99 (2008)

$9.99 (2008)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İsrail
Süresi
78 dakika
Philosophy Merak edenlere yalnızca 9.99 dolara hayatın anlamını açıklayacağını, varlıklarını sorgulayanlarını sorularını cevaplayacağını iddia eden bir kitap gözüne ilişince, Dave Peck’in hayatı değişir. Kendi sorularının cevaplarını bulunca bunu başkalarıyla da paylaşmak isteyen Dave’in yolu garip komşularının (yaşlı bir adam ve onun huysuz koruyucu meleği, borç içindeki bir sihirbaz, büyücü bir kadın, kalbi kırık bir adam ve kumbarasını özgür bırakan bir çocuk) hikayeleriyle de kesişir. $9.99, Jellyfish’in yönetmeni Etgar Keret’in kısa hikâyesinden uyarlanan, umuda ve mutluluğa dair stop-motion tekniğiyle çekilmiş keyifli bir animasyon. (Alıntı:Beyazperde.com)

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Sorgulamak için nereden başlayacağını bilemeyenleri şöyle alalım. Bundan sonra da bir kaç kitap tavsiye edebilirim tabi :)
Güzel bir filmdi. Her zamankinden farklı ve etkili. İzleyin.
2 yıl önce
Tetsuo profil resmi
Tetsuo
Filmler genellikle hayatı idealize etmeye çalışırlar, 9 Dolar 99 cent çoğunluğun yolundan gitmeyip yaşamı taklit etmeye yeltenen eserlerden biri. Bir nevi 21. yüzyıl varolusculugu örneği (belki de nihilist bir It's a Wonderful Life), en fazla her gün uyandığımiz (ya da en azindan benim uyandığım) hayatın kendisi kadar anlamlı olabilecek bir film.
2 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
değişik bir filmdi ve ben hala anlamaya çalışıyorum =) aslında hayatın anlamının ne olduğunu sorgulatmaya çalışıyor ama bunu karışık vermiş.

neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hayatın anlamını sorgulamak için insanın $ 9.99 mı yoksa küçük şeyler mi ihtiyacı var? İnsan nasıl olursa olsun hayatın anlamı kendin de saklı sanırım..
Etgar Keret'in kısa hikayesinden uyarlanan film etkili ve insana dokundurucu bir olmuş. Mary and Max'i izlediyseniz ardından bu filmi de mutlaka izlemelisiniz.
3 yıldan fazla önce

$9.99 filmi hakkında ilgi çekici içerikler