9 mois ferme (9-Month Stretch) (2013) afişi

9 mois ferme (2013)
9-Month Stretch

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
82 dakika
starch 9 Ay Hapis // Ariane Felder hamile! Katı ahlaki ilkelere bağlı genç bir hâkim ve çelik gibi bir genç kadın olduğu için, Ariane’ın hamile olduğuna inanmak güç tabii. Ama olayın iyice akıl almaz tarafı şu ki, babalık testi sonucunda babanın Bob Nolan olduğu ortaya çıktı. Yani, korkunç bir suçun yegâne şüphelisi! Bu olayla ilgili hiçbir şey anımsamayan anne adayı Ariane, başına neler geldiğini ve yarının nelere gebe olduğunu çözmeye çalışıyor. Tüm rollerde Fransa’nın en büyük oyuncularını ve hatta arada Terry Gilliam, Gaspar Noé ve Jean Dujardin’in yüzünü gördüğümüz bu kara komedi, izleyen herkesi yaratıcı görselliğiyle de memnun edecek.

Yorumlar

Aaisha profil resmi
Aaisha
Film sizi yormayayan tatlı bir film. Güzel bir tebessüm bırakıyor bitiminde. Çok güzel diyemeyeceğim ama iyiydi bence beğenirsiniz;) tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler:)))
8
4 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Film bittikten sonraki tepkim aynen şöyleydi, "Çok güzeldi be!" Absürt komedi türünün güzel bir örneği. Tabi absürt dedik diye film sadece saçmalıklardan ibaret demek değil. Çok güzel bir hikayesi var. İnsanın içini ısıtan, güldüren ve bazen de duygusallaştıran bir filmdi. Bence hafif duygusal sahneler olmadan absürt komedi de olmuyor. İllaki ufacık da olsa gülerken duygusallaştığın bir kaç an olmalı. Bu ayrıntıyı atlamamaları güzeldi. Oyuncular çok doğaldı. Bazı karakterler gerçekten çok orjinal. (Kekeme avukat favorim! :D) Müzikleri de en az film kadar eğlenceli. Ayrıca belirtmeliyim ki filmin bazı sahneleri mesaj verir nitelikteydi. Kara mizah örneği bir kaç nokta mevcut. En çok gözüme çarpansa palyaço süslemeli Themis heykeli oldu. Nedense(!) bana günümüz hukukunu anımsattı. Ne hallere düşürdüler seni ey adalet tanrıçası(!) Neyse fazla uzatmıyorum bence mutlaka izleyin. :)
3
7 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Güzel bir fikir bulmuşlar fakat bu fikri gelişigüzel işlemişler. Üzerinde fazla düşünülmemiş bence. Ama gece gece ne izlesem diye düşünürseniz ideal süresiyle tercih edilebilir. Kafa yormadan absürd ilerleyen bu filmle hoş vakit geçirebilirsiniz.
0
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
insanı yormayan şirin bir film...
2
2 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
tatlı.. yani böyle suflemsi nasıl desem mm günün üstüne güzel gidiyor.
8
2 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Ne hoş bir filmiş... Yüzünüzde bir tebessüm ile kalkacaksınız filmin başından...:)
6
2 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Eğlenceli kesinlike
3
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Çok doğal ve eğlenceli. Başlarda bana Amelie'yi anımsattı. Çekimler de oyunculuklar da güzeldi. Herkes izlemeli.
4
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
İnsanı manyak eden bi film.absürd komedi sevmeyen biri olarak izlerken çok eğlendim.bam diye güldüren sahneleri var,detaylar çok iyi.Genel olarak başarılı.
4
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok kaliteli ve eğlenceli bir filmdi. Yerinde ve abartısız absürdlüğüyle, komik ve ilginç bir senaryosuyla gerçekten çok başarılı bir iş çıkmış. Oyunculukları ve kamera kullanımını da çok beğendim. Bence kesinlikle şans verilmeye değer bir film.
5
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Keyifli ve eğlenceli bir film. Bir anın kaybı nelere yol açtığını anlatıyor.
3
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
oldukça absürd, eğlenceli bir kara mizah.
1
2 yıldan fazla önce

9 mois ferme filmini beğenenler

9 mois ferme filmi hakkında ilgi çekici içerikler