Yeni yıl şarkısı (A Christmas Carol) (2009)

Yeni yıl şarkısı (2009)A Christmas Carol

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
181
12
776
171
Özet Fragman Beğenenler
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Yılbaşı yaklaştığında tekrar izlediklerimden 10/10

Israrcıyım ???
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Harika mesajlar barından muhteşem bir animasyon.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yıllar önce kitabını okumuştum.Pek çok versiyonu çekilmiş bu güzel romanın hatta dizisi bile var.Demek ki Dickens güzel bir şeyi kaleme almış." Toplumdaki yoksul insanlara, varlıklı insanların yardım eli uzatması gerektiği" düşüncesiyle sosyal bir mesaj vermiş. Zemeckis de bu güzelliği animasyon olarak sunmayı tercih etmiş ve ortaya çok eğlenceli bi şey çıkmış.Hayalet gözüktükten sonra huysuz, cimri, asabi bir yaşlının hayatının değişme serüveni...Keyifli seyirler?
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bu filmi hep nedense sıkıcı bir animasyon olarak düşünüp yıllarca ertelemiştim. Jim Carrey filmlerini seri olarak izlerken de görmezden gelmiştim. Çok büyük hata yapmışım gerçekten. Zaten başta bir bakıp Charles Dickens'ın Noel Şarkısı öyküsünün uyarlaması olduğunu görsem mutlaka izlerdim. Hikaye aslında klasik gibi görünse de yani kötü bir insanın yaptığı hataları görmesi ve pişman olması gibi Dickens'ın ustalığı bu temayı çok farklı bir yere taşımış bence. Aynı zamanda sevimli tatlı bir noel filmi havasını bazen aşıp gerici ve ürpertici olabiliyor. Bu sayede Scrooge'un neler hissettiğini de daha iyi anlayabiliyorsunuz. Dramı ise beklediğimden çok daha fazlaydı. Son zamanlarda izlediğim en güzel animasyondu dersem abartmış olmam.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
eğlenceli ve gerçekten anlamlı animasyonlardan
error_outline
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
güzel ve düşündürücü bir animasyon.8/10
error_outline
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge'a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.
error_outline