Yeni yil sarkisi (A Christmas Carol) (2009)

Yeni yil sarkisi (2009)
A Christmas Carol

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Huzur
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
cinemarty Filmde, Ebenezer Scrooge, Noel tatiline son derece zalimce başlıyor, sadık hizmetkarına ve neşeli yeğenine bağırıp çağırırken, etrafına kötülük tohumları saçmakta bir beis görmüyor. Scrooge için kısa bir süre içinde bir sürpriz meydana gelecektir çünkü ansızın öbür dünyada vurdumduymazlığının bedelini ödeyen ölmüş iş ortağı Joseph Marley'nin hayaletiyle karşılaşır. Marley aynı kaderi paylaşmaması için Scrooge'a yardım etmek ister ve ona üç ruhun onu ziyaret edeceğini söyler. Ancak Geçmiş, Bugün ve Gelecek Noellerinin hayaletleri, onu gözlerinin açılmasını sağlayacak bir yolculuğa çıkardığında, Yaşlı Scrooge görmek istemediği gerçeklerle karşı karşıya kalır ve kalbini açarak, çok geç olmadan iblislik dolu yıllarını telafi etmek zorunda kalır.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu filmi hep nedense sıkıcı bir animasyon olarak düşünüp yıllarca ertelemiştim. Jim Carrey filmlerini seri olarak izlerken de görmezden gelmiştim. Çok büyük hata yapmışım gerçekten. Zaten başta bir bakıp Charles Dickens'ın Noel Şarkısı öyküsünün uyarlaması olduğunu görsem mutlaka izlerdim. Hikaye aslında klasik gibi görünse de yani kötü bir insanın yaptığı hataları görmesi ve pişman olması gibi Dickens'ın ustalığı bu temayı çok farklı bir yere taşımış bence. Aynı zamanda sevimli tatlı bir noel filmi havasını bazen aşıp gerici ve ürpertici olabiliyor. Bu sayede Scrooge'un neler hissettiğini de daha iyi anlayabiliyorsunuz. Dramı ise beklediğimden çok daha fazlaydı. Son zamanlarda izlediğim en güzel animasyondu dersem abartmış olmam.
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
eğlenceli ve gerçekten anlamlı animasyonlardan
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
güzel ve düşündürücü bir animasyon.8/10
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge'a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.
4 yıldan fazla önce

A Christmas Carol filmini beğenenler

A Christmas Carol filmi hakkında ilgi çekici içerikler