Yasam Kürü (A Cure for Wellness) (2016) afişi

Yasam Kürü (2016)
A Cure for Wellness

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.1 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
146 dakika
KerseL Hırslı genç bir yöneticiye şirketin CEO'su alma görevi verilir. Söz konusu CEO İsviçre Alpleri'nin ıssız bir bölgesinde yer alan, huzurlu ama gizemli bir sağlıklı yaşam merkezinde kalmaktadır. Ancak genç yönetici orada geçirdiği süre zarfında merkezin spasının mucizevi tedavilerinin pek de göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlar. Merkezin korkutucu sırlarını keşfetmeye başladığında ise akıl sağlığı tehlikeye girecektir. Sırları çözmeye çalışan genç adam kendini bir anda o merkezde tedavi amacıyla yatan hastalarla aynı hastalık teşhisine sahip bir halde bulur.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Gizem ögesini son derece iyi kullanan bir yapım. Sonuna kadar merak ettiriyor, ne olacak, ne çıkacak acaba sorusunu sorduruyor. Dolayısıyla bu yönüyle çok başarılı buldum. Yönetmenliğinin de şahane olduğunu söyleyebilirim. Lakin hikayede birçok mantıksızlık mevcut bu durum inandırıcılığını kaybettiriyor ve filmden kopartıyor. Sonuyla da ne olduğu anlamsızlaşıyor ve izlediğiniz şeyi yadırgatıyor. Kötü diyemem ama izlenir bir film. 6/10
3
2 ay önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Öncelikle görüntü yönetmeni ve sanat yönetmeni çok çok iyi iş çıkarmış. Filmde çok güzel sahneler vardı, mekanlar çok çok güzeldi. Bu filmi beğenip beğenmediğime karar veremedim. Çok daha iyi olabilirdi bence bu film. Birkaç mantık hatası ve senaryoda kopukluklar vardı. Vaktiniz varsa izleyebilirsiniz yine de.
0
4 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Güzel başlayıp, seyirciyi yükseltip, ışık hızıyla aşağı bırakan filmlerden olmuş malesef. Tam tatmin edecekken defalarca hayal kırıklığı yarattı. Her defasında şans verdim, değmedi. Sonu da gereğinden fazla fantastik. Evet ben de sıkılmadım.
7
5 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
değişik, ilginç ve güzel film.. uzun bir film olmasına rağmen izlerken 1 saniye bile sıkılmadım açıkcası.. oldukça gizemliydi son 30 dk sına kadar da gizemini korudu.. ama son 30 dk saçmalamışlar orasını çok beğenmedim.. fakat filmi genel olarak değerlendirecek olursam gayet güzel bir filmdi hakkını yemeyelim şimdi.. puanım : 7.6

3
7 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
bu tarz filmlerin büyüsünün kaçmış olmasının sebebi iyi ve gerçekten şaşırtan benzerlerinin daha önce yürekleri ağzına getirmiş olmasıdır. anlatımı ve olayların sırası hoşuma gitti. gerekli gerilimi verdiğini düşünüyorum fakat bunu aşırıya kaçmadan yapıyor. sürekli yeni bilgilerle hem kafa karışıklığı hem yeni tahminlerde bulunmayı sağlıyor. zindan adası kadar başarılı olamamasının nedini olay ve durumların arasındaki bağlantının zayıf olması bence. mesela büzüşmüş insanlar ile afişindede gördüğümüz o şişe arasındaki bağ net anlatılmıyor. oradaki insanların neden köle gibi davrandıkları da eksik bırakılmış. izlerken hasta mı değil mi ikilemine hiç girmedim. bende bir etki bıraktığını söyleyemem. izlediğime pişman değilim. dane dehaan ı başarılı buldum.
0
7 ay önce
Emrex profil resmi
Emrex
Film bir türlü tepe noktasına ulaşamadı ya. Bilim Kurgu mu olsun gerilim mi olsun korku mu olsun karar verememiş. Shutter Island ile Equilibrium karışım birşey olmuş sanki :) Çok sevemedim maalesef.
0
8 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Fragmanı çok büyük bir beklentiye sebep olmuş olmalı ki, filmde aradığımı tam olarak bulamadım. Sinematografisinin güzelliğine rağmen, başlardaki gizemi film boyu koruyamaması ve konu bütünlüğünü sağlayamaması nedeniyle film istenileni vermiyor. Yine de kötü diyemem, fakat büyük beklentiyle izlenmezse keyif alınabilir...
2
8 ay önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Son dönemlerde izlediğim en saçma sapan film. İmgeler güzel de konu, bütünlük, karakterler.. anlaşılır tarafı yok, her şey bölük pörçük..
0
8 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Aslında film başlarda gerilim düzeyi yüksek bir izlenim yarattı başlarda özellikle fragman da belki bu etkiyi vermiş olabilir. Ama tam olarak beğendim diyemem idare eder fena değil izlenebilir.
1
9 ay önce
ersinsenturk profil resmi
ersinsenturk
Film ilk başlarda Zindan Adası filmi gibi çağrışımlarda bulunsa da konu olarak tahmin edilmesi kolay olarak ilerliyor. Basit bir finalin ardından akıllarda hala bir sürü soru işareti bırakıyor. Film sıkıcı değil, ama dediğim gibi kolay tahmin edilir olması biraz kötü
1
10 ay önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Fragmanı güzel kurgulamışlar:) Fragman hoşuma gittiği için izledim ama çok beğenmedim. Konu biraz basit kalmış ve klişe gerilimler verilmiş bence. Örn: Korkutucu hastane bahçivanı gibi. Oyuculuklar hakkında pek bir şey göremedim iyi yada kötü bir yorum yapamam. Şöyle bir tavsiye de buluna bilirim evde izlerseniz belki ama sinemaya gitmeye değmez.
1
10 ay önce

A Cure for Wellness filmini beğenenler

A Cure for Wellness filmini içeren raflar

A Cure for Wellness filmi hakkında ilgi çekici içerikler