Yasam Kürü (A Cure for Wellness) (2016)

Yasam Kürü (2016)A Cure for Wellness

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
146 dakika
29
9
137
50
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Film gereksiz uzun ve aşırı rahatsız edici sahneler içeriyor, ne olacak diye sonuna kadar bekliyorsunuz ama pek bir şey de olmuyor. Baştan baya belli oluyor aslında ne olacağı. O yüzden o değerli 2.5 saatinizi hiç bu filme harcamayın.
error_outline
10 ay önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Gizem türünde oldukça başarılı buldum. Havada kalan sorular var mı var ama gizem türünün spesifik özelliği değil mi zaten seyirciye de yorum alanı bırakmak her şeyi de filmde söylemeyiversin bi zahmet. E ben illa mantıklı yaşanılabilir bi şeyler izlemek istiyorum derseniz beğenmezsiniz ama bana göre film dediğin şey insanı biraz da gerçek yaşamdan uzaklaştırmalı. Kısaca ben oldukça beğendim filmi. Görüntüleri ayrıca şahaneydi. Alp Dağlarının eteklerinde çekildiği için eldeki malzeme gayet iyi kullanılmış.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Gizem çok güzel yedirilmiş, gerilim de fena değil ama final fazla askıda kalmış gibi..
error_outline
3 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Shutter Island vari atmosferi ile sonuna kadar izlettiriyor. Film bittikten sonrada film cevaplanmamış sorularla birlikte zihninizde oynamaya devam ediyor. Mantık hataları vs. ile aksayan şeyler olsa da filmin artıları bunları göz ardı etmenizi kolaylaştıracak ve aldığınız keyfi arttıracaktır. Hoşaça vakit geçirmek için güzel bir alternatif.
error_outline
4 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Gizem ögesini son derece iyi kullanan bir yapım. Sonuna kadar merak ettiriyor, ne olacak, ne çıkacak acaba sorusunu sorduruyor. Dolayısıyla bu yönüyle çok başarılı buldum. Yönetmenliğinin de şahane olduğunu söyleyebilirim. Lakin hikayede birçok mantıksızlık mevcut bu durum inandırıcılığını kaybettiriyor ve filmden kopartıyor. Sonuyla da ne olduğu anlamsızlaşıyor ve izlediğiniz şeyi yadırgatıyor. Kötü diyemem ama izlenir bir film. 6/10
error_outline
4 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Öncelikle görüntü yönetmeni ve sanat yönetmeni çok çok iyi iş çıkarmış. Filmde çok güzel sahneler vardı, mekanlar çok çok güzeldi. Bu filmi beğenip beğenmediğime karar veremedim. Çok daha iyi olabilirdi bence bu film. Birkaç mantık hatası ve senaryoda kopukluklar vardı. Vaktiniz varsa izleyebilirsiniz yine de.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Güzel başlayıp, seyirciyi yükseltip, ışık hızıyla aşağı bırakan filmlerden olmuş malesef. Tam tatmin edecekken defalarca hayal kırıklığı yarattı. Her defasında şans verdim, değmedi. Sonu da gereğinden fazla fantastik. Evet ben de sıkılmadım.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
değişik, ilginç ve güzel film.. uzun bir film olmasına rağmen izlerken 1 saniye bile sıkılmadım açıkcası.. oldukça gizemliydi son 30 dk sına kadar da gizemini korudu.. ama son 30 dk saçmalamışlar orasını çok beğenmedim.. fakat filmi genel olarak değerlendirecek olursam gayet güzel bir filmdi hakkını yemeyelim şimdi.. puanım : 7.6

error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
bu tarz filmlerin büyüsünün kaçmış olmasının sebebi iyi ve gerçekten şaşırtan benzerlerinin daha önce yürekleri ağzına getirmiş olmasıdır. anlatımı ve olayların sırası hoşuma gitti. gerekli gerilimi verdiğini düşünüyorum fakat bunu aşırıya kaçmadan yapıyor. sürekli yeni bilgilerle hem kafa karışıklığı hem yeni tahminlerde bulunmayı sağlıyor. zindan adası kadar başarılı olamamasının nedini olay ve durumların arasındaki bağlantının zayıf olması bence. mesela büzüşmüş insanlar ile afişindede gördüğümüz o şişe arasındaki bağ net anlatılmıyor. oradaki insanların neden köle gibi davrandıkları da eksik bırakılmış. izlerken hasta mı değil mi ikilemine hiç girmedim. bende bir etki bıraktığını söyleyemem. izlediğime pişman değilim. dane dehaan ı başarılı buldum.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Emrex profil fotoğrafı
Emrex
Film bir türlü tepe noktasına ulaşamadı ya. Bilim Kurgu mu olsun gerilim mi olsun korku mu olsun karar verememiş. Shutter Island ile Equilibrium karışım birşey olmuş sanki :) Çok sevemedim maalesef.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Fragmanı çok büyük bir beklentiye sebep olmuş olmalı ki, filmde aradığımı tam olarak bulamadım. Sinematografisinin güzelliğine rağmen, başlardaki gizemi film boyu koruyamaması ve konu bütünlüğünü sağlayamaması nedeniyle film istenileni vermiyor. Yine de kötü diyemem, fakat büyük beklentiyle izlenmezse keyif alınabilir...
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Son dönemlerde izlediğim en saçma sapan film. İmgeler güzel de konu, bütünlük, karakterler.. anlaşılır tarafı yok, her şey bölük pörçük..
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Aslında film başlarda gerilim düzeyi yüksek bir izlenim yarattı başlarda özellikle fragman da belki bu etkiyi vermiş olabilir. Ama tam olarak beğendim diyemem idare eder fena değil izlenebilir.
error_outline
5 yıldan fazla önce
ersinsenturk profil fotoğrafı
ersinsenturk
Film ilk başlarda Zindan Adası filmi gibi çağrışımlarda bulunsa da konu olarak tahmin edilmesi kolay olarak ilerliyor. Basit bir finalin ardından akıllarda hala bir sürü soru işareti bırakıyor. Film sıkıcı değil, ama dediğim gibi kolay tahmin edilir olması biraz kötü
error_outline
5 yıldan fazla önce
MehmetCanOzturk profil fotoğrafı
MehmetCanOzturk
Fragmanı güzel kurgulamışlar:) Fragman hoşuma gittiği için izledim ama çok beğenmedim. Konu biraz basit kalmış ve klişe gerilimler verilmiş bence. Örn: Korkutucu hastane bahçivanı gibi. Oyuculuklar hakkında pek bir şey göremedim iyi yada kötü bir yorum yapamam. Şöyle bir tavsiye de buluna bilirim evde izlerseniz belki ama sinemaya gitmeye değmez.
error_outline
5 yıldan fazla önce