A Few Good Men (1992)

A Few Good Men (1992)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
138 dakika
TAGUT Donanma avukatı Daniel Kaffee oldukça rahat kişiliği ve henüz hiçbir davaya çıkmamış olması ile tanınmıştır. Mahkeme salonuna çıkmaktansa taraflar arasında anlaşmaları tercih eden Kaffe müvekkillerine her zaman ceza indirimi için yapılan teklifi kabul ettirir. Ta ki bir gün Küba sınırındaki bir askeri birlikte erlerden biri öldürülüp iki er cinayete sebep vermekten önüne müvekkil olarak gelene kadar? Kaffee sorunu kendi tarzıyla halletmek ister ve erlere, suçlarını kabul edip az bir cezayla ordudan ayrılmalarını tavsiye der. Ancak askerler kesinlikle cinayeti kabul etmez ve verilen emri uyguladıklarını iddia ederler. İşin içine bir de suçlanan erlerden birinin teyzesi tarafından kiralan başka bir avukat, JoAnne Galloway girince işler daha da karışır. Yeni avukat erlerin söylediğine inanmakta ve ne olursa olsun mahkeme ile anlaşmayı kabul etmemektedir. Durumu kabullenmek zorunda kalan Kaffee'nin yapabileceği tek şey diğer avukatla beraber Küba sınırındaki birliğe gidip yaşanan her şeyi tanıklardan yerinde öğrenmektir. Ancak karşılarındaki en büyük sorun, erin ölümüne neden olduğu iddia edilen kırmızı kod emrini veren Albay Nathan R. Jessup'tır ve albay birliğin komutanıdır.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Askeri bir mahkeme filmi diyince insan sıkılacağını düşünüyor ama 138 dakikayı aksiyon filmi heyecanında bir sonraki hamle bir sonraki sahne ne olacak diyerek soluksuz izledim. Tom Cruise gerçekten çok iyiydi. Rolü çok fazla olmasa da Jack Nicholson da öyle. Bazen merak ediyorum kendi oynadığı rollerin repliklerini değiştiriyor ve ya doğaçlama mı yapıyor diye çünkü sert ukalaca ve bir o kadar da komik çok kısa cevaplar ve tepkiler veriyor. Kendi tarzını her zaman çok iyi yansıtıyor. Mahkeme filmlerinin en başarılarından diyebilirim film için özetle 8.3/10
2 ay önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Oyunculuklar efsane helede Tom Cruise un kesinlikle izlemelisiniz DiYoT imza
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
BİRAZ BÜROKRATİK KALMIŞ Aksiyonu son derece düşük. Tamam her filmde aksiyon olacak diye birşey yok, ancak burda aranıyor, zayıf kalmış. Oyunculuklar iyi. Sıkılmayacaklar seyretsin )
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Tom Cruise'un burnundan rahatsız olsam da sırf Jack Nicholson var diye görmezden gelinebilir. Ayrıca Jack Nicholson'ın hayat dersi verdiği sahnede tüylerim diken diken oldu. Adamsın, on numarasın!!
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
askeriye ve hukuk dünyasına bir göz atış. Amerikanlar mahkeme formatını çok iyi sahneledikleri için güvenle izleyebilirsiniz.
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Kadro güzel, konu güzel. İzlemeyenler bir göz atsın.
4 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Belki eski ama kesinlikle çok baba bir film hala izlemediyseniz kesinlikle izleyin!
5 yıl önce

A Few Good Men filmini beğenenler

A Few Good Men filmi hakkında ilgi çekici içerikler