Gece Yarisi Sokakta Tek Basina Bir Kiz (A Girl Walks Home Alone at Night) (2014)

Gece Yarisi Sokakta Tek Basina Bir Kiz (2014)A Girl Walks Home Alone at Night

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Karanlık, Dram
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
ABD
Süre
101 dakika
111
10
262
227
trevor profil fotoğrafı
trevor
sinema okumayanlar izlemesin filmi. ben okumadım, keşke izlemeseydim. insan yine de demeden edemiyor, ya bitmeseydi?
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
İranlılar bu işi iyi biliyor .Film baştan sona her şeyiyle çok güzeldi . Aksiyon filmleri sevmem zaten . O yüzden bu film iyi geldi . Alacakaranlık yeniay izlemektense bu film izlenir .
error_outline
4 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Öncelikle afiş çok hoşuma gitti ...Resmen aç izle beni daveti var :)Sanırım iran'ın ilk ve tek vampirli filmi (Kulağa oldukça tuhaf geiyor ) Kasvetli karanlık sokaklara bir de siyah beyaz çekimler eklenince e tabi çılgın ,çarşaflı vampirimiz ve müzikleri girince filmin seyri farklı ilerliyor ...Ha bi de o tosuncuk kedimiz ,nasıl bir gözlere sahipsin sen ya fıldır fıldır :)Distopik bir aşk hikayesi arayanların izleyeceği film aha budur :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
GizemKguzel profil fotoğrafı
GizemKguzel
Özeti yazan arkadaş ne yapmış ya. :) Arash' ı görmüş, çok hoşlanmış falan hehehe. Ben güzel buldum filmi, oyunculuklar da iyiydi bence. Buralar spoiler----- Uyuşturucu satıcısı ve kızın olduğu sahnedeki ters köşe durumu falan iyi işlenmiş kanımca. Finali de beğendim ayrıca, kediyle bağlamışlar zaten. :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Karanlık, müzikler ve kızın bakışlar on numara. Gerisine ne desem bilemedim. Konu çok dağınık.. Sevmekle sevmemek arasında kaldım.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Yorumlara bir göz atınca direk farkediliyor zaten evt müzikler oldukça başarılı. Ama üç dört müzik sonra insan filmden de birşeyler bekliyor. Oldukça ağır işleyen bu ağırlığın sonunda da hiç bir şey getirmeyen bir film.Çoğunlukla müzik var ve müziklerde genelde sahne ve oyuncular donuk hiç bir aksiyon yok. Final sahnesi bile.. Ne olacak diye beklerken üç dakika oyuncularla bakışıyoruz ve film bitiyor. Korku gerilim falan hiç yok zaten. Çok şey beklemesem de beklediğimi bulamadım ben. Müzikleri merak ediyorsanız da soundtracklerin ismini bulup youtubedan dinleyin derim filme pek gerek yok :) 4/10
error_outline
6 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Artılar: Müzikler muhteşemdi. Çekimler şahane. Renk tonları ve sahneler müthiş. Başrol oyuncusu hanım kızımız çok sevimli ve iyi bir oyuncu.
Eksiler: Amaç yok, bağ yok sahnelerde.
error_outline
6 yıldan fazla önce
wiserdumb profil fotoğrafı
wiserdumb
rengi, çekimi, duruşu, dram dozu, karakterlerin havası, müzik kullanımı, fantastiklik derecesi (gerçek olamayacak şeylerin sıradanla karışımı), etik yaklaşımı (tamamen iyiliğin kötü sonuçlara evrilmesi), ana karakterlerin romantizmi, erkek-kadın ilişkisindeki dengesizliğe göndermeleri ve aklıma şu an gelmeyen sayısız bakımdan `sen aydınlatırsın geceyi` ile neredeyse aynı. sanki aynı siyah beyaz fantastik evrendeki başka bir şehirde geçiyor. ama olay akışı ve diyaloglar, hikaye kurgusu, final, karakter zenginliği olarak onun yanına bile yaklaşamıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
şöyle bi yorumları okudum.. parmak kaldırıp "arkadaşlara katılıyorum" diyen öğrenci gibi olucam ama olumlu anlamda bana söylücek söz bırakmamışlar :) film gerçekten çok şukela, müzikleri hele!! bize youtube'un yolları göründü anlıcanız.. izleyin, izlettirin.. arkadaşlar için de +Rep :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Işığı ve gölgeyi o kadar güzel kullanmış ki "filmin siyah beyaz olması işte bu yüzden" diyor adeta ve film görsel bir şölene dönüşüyor. Filmdeki görsellik beni o kadar büyüledi ki, "film ne anlatmaya çalışıyor, nereye bağlayacaklar?" gibi soruların unutuluveren, cevabı değersiz konular olduğunu, film sonlara yaklaştığında fark ettim. Filmde zaten bir şeyler anlatmaktan ziyade, bir şeyler hissettirme çabasında olan bir iş gibi geldi bana. Ayrıca müzikler ve bayıldım.
Bu filme dikkatimi çeken frameby kullanıcılarına teşekkür eder,
izleyecek herkese iyi seyirler dilerim.
Pişman olmayacaksınız...
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
vampir filminden ziyade ilişkiler üzerine bir film gibi geldi. paris je t'aime'de izlediğim buna benzer etkileyici bir hikayeyi anımsattı. filmin, paniğe kapılıp anlatma çabasına girmemesini sevdim. sakinde kalıp böyle ağır aksak yansıtması gerçekten etkileyici olmuş. iran'ın yaygın olarak bilinen yapısını değil de öteki yüzünü çok başarılı aktarmış. zaten siyah beyaz olması nedeniyle +1 ile başlamıştı film. üstüne, böylesine başarılı bir sinematografi ile karşılaşınca hayran oldum. müzik olayı, özellikle dikkat çektiği için yazıyorum, çoğunlukla çok iyi olmasına rağmen bazıları kestirecekti kulağımı :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Müzik dışında pek sevemedim. Kolay kolay sıkılan biri değilim ama bu filmde sıkıldım, bir an önce bitmesini istedim. Anlatılmak istenen çok kısa ve yavan kaldı bana göre.
error_outline
7 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil fotoğrafı
bernausanmaz
uzun süredir beklediğim bir film. hani vardır ya bir filmi çok bekleyince beklentileriniz artar. sonra sonu hüsran olur. işte bu film tam tersine beklentilerimin üstüne çıktı. yönetmen, ilk filmi olmasına rağmen siyah beyaz film çekerek iddalı bir hamle yapmış. ve hakkını da vermiş. görüntüler ve tonlar çok iyiydi. toplamda (kedi dahil) 8 karakter ile uzun metrajlı bir film çekmenin yaratabileceği kısır döngünün hafif içinde kalmış omasına rağmen film, bütün o vampir filmleri klişelerinin dışına taşarak, alt okumalı ve yönetmen anlatmak istediğini çevre ve karakter betimlemeleri ile vermiş olduğuna inanıyorum. klasik vampir filmlerinden alıştığımız seksi vampir kadın modeli yerine, güçlü, kararlı ve hatta kurtarıcı bir kadın karakterinin çizilmiş olması filmin feminist söyleminde, kadının kendi gücünün ön plana çıkarılmak istendiğini göstermektedir. 'vampir' olgusu sadece araç olarak kullanılmış, hatta çoğu vampir filmlerine oranla geri planda tutulmuştur filmde.

ancak herseyden ötesi müzikler harikaydı!:) bu kadar az replikli bir filmde muzik daha fazla önem kazanıyor ve ön plana çıkıyor. film kesinlikle izleyiciyi tatmin edici, filmin içine kitleyen muzik alt yapısına sahipti.

izlenesi...
error_outline
7 yıldan fazla önce
coquelicot profil fotoğrafı
coquelicot
Her ayrıntısıyla ''cool'' bir film: karakterleri, anlatımı, mekanları, müzikleri... Hele ki müzikleri... bu film bir yönetmenin ilk filmi olamaz diye düşündürten cinsten. Kediyle başlayıp kediyle biten bir film nasıl kötü olabilir ki? Saygı duydum,hayran kaldım, yüksek beklentiler içerisine girdim.
error_outline
7 yıldan fazla önce