Iyi bir yil (A Good Year) (2006)

Iyi bir yil (2006)
A Good Year

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
117 dakika
Sezgii Kendinden emin ve burnu havada, yakışıklı bir borsacı olan, Max Skinner Londra borsasında spekülasyonlar yaparak büyük paralar kazanmaktadır. Son fethinde ise bir çok rakibini buyuk kayıplara uğratmıştır. Max’in zaferi felsefesi ile aynı yöndedir:en önemli şey kazanmaktır ve hayatta başka hiçbir şeyin kıymeti yoktur! Büyük zaferin hemen ardından Max Fransa’da yaşayan büyük amcasının öldüğüne dair üzücü bir haber alır. Henry Amca Max’ın en yakın akrabasıdır ve bütün cocukluğu onun hatıralarıyla doludur. Max bir yandan eksantrik amcasıyla dolu cocukluk hatıralarını anımsarken bir yandan da şatoda geçecek bir hayatın nasıl bir hayat olacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Londra’da onu bekleyen geleceği değişecek belki de oradaki herşeyinden vazgeçecektir. Kendi şirketi onu suçlu ve sorumlu addetmniştir. Şato’nun otuz yıllık emektarı, Francis Duflot ve karısı Ludivine ile bir anlaşmaya varır. Bağları ve şatoyu satarsa onların hakkını verecektir… Hep birlikte şatoyu yenilemeye başlarlar… Fakat Duflot şatonun satılmasını çocukları gbi baktığı üzümlerin bir başkasının eline geçmesini asla istememektedir. Max bulutlu geleceğinden kaçıp, bu inanılmaz güzellikteki şatodan yeni bir kazanç sağlamayı düşünürken hiç hesapta olmayan ve daha once tanımadığı bir akrabası çıkagelir… Kaliforniya’lı bir kız olan Christie Roberts amcasının gayri meşru kızı olduğunu iddia etmektedir… Bir yandan şatonun gizli zenginliklerini ondan uzaktutmaya çalışan Max diğer yandan Provence’in yerlisi olan güzel bir kıza gönlünü kaptırır.Aşk şarap kadar lezzetli ve şarap kadar hızlı kana karışmaktadır…

Yorumlar

tugced profil resmi
tugced
Çok tatlı, içten,eğlenceli bir filmdi gerçekten her dakikası izlettirdi hi. sıkılmadan çok sevdim..
1 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Mekan güzel, müzikler güzel, insanlar güzel. Bir de Ridley Scott'ın bakış açısından romantizm. İzlemek için 4 sebep. Kendinizi iyi hissetirecek bir film. İyi seyirler...
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok tatlı bir filmdi. 117 dkda izleyecekleriniz; güzel kadınlar, sıcak müzikler, şaraplar ve büyük iddiası olmayan cümleler. .. Hem sıkmıyor hem de kafanızı dinlendiriyor. İngiliz ve Fransız aksanları da cabası. Romantizm ihtiyacınızı bu filmden karşılayabilirsiniz.
2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Ayrı ayrı beğendiğim iki yıldız,uyumsuz bir çift oluşturmuş ya da film öyle hissettirmek üzere yapılmışsa, büyük başarı. Güney Fransa bağları, huzur, hoş görüntüler...kaçırılmaması gereken bir film olmuş.
2 yıldan fazla önce
yakup11 profil resmi
yakup11
çok iyidi kesinlikle izleyin ...
3 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
klişe bir hikaye, harika mekanlar, iyi oyuncular, tatlı dialoglar.. olaya bir de şarap girince keyifli bir romantik komedi-dram olmuş..

izlenesi

not: bi bana mı öyle geliyor ama water diviner'da cem yılmaz ve yılmaz erdoganla birlikte o hamam sahnesinde gördüğümden beri russell croweu ciddiye alamıyorum, adam sanki bizden biri oldu çıktı gözümde:))
4 yıl önce
ysmmovie profil resmi
ysmmovie
ingiliz soğukluğu ile fransız sıcaklıgının filmdeki bariz tonlamalardan rahatlılıkla hissedebileceginiz,bol yeşillikli, saraplı, güzel hatunlu bi film olmuş. Russell Crowe ı ilk defa romantik komedi tarzı filmde görüyorum karizmatiklğinin yanında gayet de sempatik olabiliyomuş:)Marion zaten bir afet.romantik komedi tarzı filmlerden pek haz etmeyenlere bile izlettircek turden.Tavsiye edilir :))
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
çok içten , samimi ve güzel bir film. Tavsiye ederim iyi zaman gecirmelik ..
neredeyse 5 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Max-i Million <3
neredeyse 5 yıl önce

A Good Year filmini beğenenler

A Good Year filmini içeren raflar

A Good Year filmi hakkında ilgi çekici içerikler