Yapay zekâ (A.I. Artificial Intelligence) (2001)

Yapay zekâ (2001)A.I. Artificial Intelligence

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
146 dakika
576
20
1679
366
Özet Fragman Beğenenler
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Spielberg bir bilim kurgudan daha fazlasına el atmış.7.3
error_outline
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Vayyy vayy vayy "yilina göre" diye degerlendirmeyecegim çünkü yılının çok çok ötesinde. 2024 de bu konu işlenecek olsa ancak bu kadar etkileyici bir film çıkar ortaya. Çok iyiydi 👍
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
2001 yılında yapıldığını da hesaba katarsak 19 yıl önceden çok daha ileri teknolojiyi hesap etmek hayal etmek ve o zamandan böyle farklı bir dünyayı bu kadar güzel şekilde hayal edebilmek büyük başarı özellikle dönem şartlarıyla da oldukça güzel bir iş çıkarılmış görsellik olarak, anlamlı ve oldukça güzel bir kurguydu
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Çocukluğumun en sevdiğim yapımlarından. Sadece bir bilim kurgu filmi olmadığını kanıtlayan muhteşem bir yapım. Çok duygulandırdı beni. İzlenmesi gereken filmlerinden.
error_outline
trevor profil fotoğrafı
trevor
her ne kadar kendisini izletse de çok uzun. ama konusu çok orijinal, yapım yılında göre de mükemmel. izlemeden ölünmemesi gerekenlerden.
error_outline
12th profil fotoğrafı
12th
Bu filmi izlediğimde oldukça küçüktüm ve öylesine çok etkilenmiştim ki. Uzun yıllar hatıralarımda kalmıştı. O zamanlar bu tür filmlere alışık olmadığımdan tekrar ve tekrar izlemiştim. Yapım senesi göz önüne alındığında ise oldukça güzel bir bilim kurgu filmi çıkıyor karşımıza, aslında ben günümüzün şartlarına görede beğeniyorum hala. Filmdeki duygu izleyiciye o kadar iyi aktarılmıştı ki David gibi gülüp David gibi üzülüyorduk, onun insan olma isteği bizim insan olma isteğimizle aynıymışcasına heyecan dolu bi o kadar da dramatikti. İzlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
oxshn profil fotoğrafı
oxshn
Başlangıç mükemmel, bitişi bir o kadar beklenti karşılamayan türden.
error_outline
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Film o kadar derinilik felsefik mesajlar içeriyor ki oturup araştırmanızı tavsiye ediyorum ki işin içinde Stanley Kubrick var boş olması düşünülemezdi.Yapay zeka üzerine izlediğim filmlerden en iyileri arasında..''Pinokyo gerçek bir çocuk oldu, ben de olursam eve gelebilir miyim ? ''repliği aklımdan çıkmıyor..
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
Aslında beklediği sükseyi yapamamış bir bilim- kurgu. Çekileli bu kadar az zaman geçmesine rağmen pek adı anılmaması da bunun göstergesi. Fikir güzel ama ruh yok!
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Daha önce nasıl izlemedim lan ben bunu diye kendimi defalarca sorgulamama neden olan güzellikte bir filmdi! Sonuna kadar mutlaka izlenmeli.
error_outline
breathtime profil fotoğrafı
breathtime
bilim kurgu ve masalsı anlatımın birleştiği çok güzel bir yapım..
error_outline
starch profil fotoğrafı
starch
Bilimkurgu türünde filmlerden hoşlanmıyorum. Başlarda etkileyiciydi.. ve başarılı bir flmdi.
error_outline
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
Kliselerden uzak surukleyici bir film. Bir cok derin mesaj iceriyor.
error_outline
FairyTalee profil fotoğrafı
FairyTalee
ayy valla içimi baydı bu film sonunu zor ettim :(((
error_outline
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Nasıl tarif edilir bilmem. Bambaşka bir dünyaya alıp götürüyor izlerken. Öyle bir etkisi var ki sanki film izlemiyor da olayları siz yaşıyor gibisiniz.. David'in peşinden koştuğu hayalin peşinden siz de koşuyorsunuz.. Ben mi farklı bir anlam yükledim bilmiyorum ama bende çok güzel bir etki bıraktın robot çocuk :)
error_outline