Her devrin adami (A Man for All Seasons) (1966) afişi

Her devrin adami (1966)
A Man for All Seasons

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
120 dakika
Philosophy Her Devrin Adamı (Özgün ismi: A Man for All Seasons), Sir Thomas More hakkında aynı adlı Robert Bolt'un oyununa dayalı 1966 yapımı İngiliz filmidir. 12 Aralık 1966 tarihinde gösterime girmiştir. West End sahne galasında More'yi oynayan Paul Scofield, aynı zamanda filmde de rol almıştır. Yönetmenliğini daha önce High Noon ve From Here to Eternity gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Fred Zinnemann üstlenmiştir. Film, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere altı dalda Oscar kazandı. Film, İngiliz Film Enstitüsü'nün en iyi 100 İngiliz filmi listesinde 43. sırada yer almaktadır. 1995 yılında, sinemanın 100. yıldönümü vesilesiyle, Vatikan tarafından tüm zamanların en büyük dini filmleri arasında gösterilmiştir. Alıntı:Vikipedi

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

pinkcrow7 profil resmi
pinkcrow7
Son zamanlarda izledigim en filmlerden bir tanesi
1
1 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Harika bir film ve Oscar aldığı bilinmez. Böylesi kaliteli yapımların varlığı da olmasa sinema dünyası gerçekten bir çöplüğe dönebilir. Evrensel bir devletler- yönetimler anlatısı olan yapım derdini çok iyi anlatıyor.
1
neredeyse 2 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
500 yıl önce yaşamış yazar, devlet adamı ve hukukçu Thomas More'un hayatını anlatan film. Diğer insanlar gibi rüşvet almadığı, başkalarına yalan ve yalakalık yaparak sınıf atlamadığı, Kral'ın sürekli değişen buyruklarını ve yasalarını yanlış bulup karşı çıktığı için suçlu bulunan, tek düşüncesi Tanrı karşısına temiz bir insan olarak çıkmak olan bir adamın öyküsü. 500 yıl sonra bile günümüzde böyle temiz insanların, kendine benzetmeye çalışan bozuk düzen karşısında hâlâ savaşıyor olmasını izlemek gerçekten düşündürücü.
5
neredeyse 2 yıl önce

A Man for All Seasons filmini beğenenler

A Man for All Seasons filmini izlemek isteyenler

A Man for All Seasons filmini içeren raflar

A Man for All Seasons filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön