Canavarin Çagrisi (A Monster Calls) (2016)

Canavarin Çagrisi (2016)A Monster Calls

Puan 7.9 (22 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
108 dakika
81
1
177
76
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Film bana çok hitap eden bir film olmasa da bir ağacın cesaret vermesi,hayat dersleri vermesi,akıl hocalığı yapması,bir çocukla,bir insanla arkadaşlık kurması,hele ki masallar anlatması eşsiz bir fikir.
report_problem
12 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
İsminden dolayı korku filmi zannedip açıp izlemeye başladım ancak bildiğin dram filmiyle karşılaştım. Bu yüzden hazırlıksız yakalanmamın etkisiyle de olacak bayağı ağladım. Yapımın; dramı, fantastik ögelerle harmanlayarak izleyiciye sunuyor olması hem güzel bir tercih hem de görsellik açısından filmi bir hayli zenginleştirmiş. Filmi beğendim ancak dram yönünün fazlasıyla ağır basması beni rahatsız etmedi değil çünkü arada bir gülmek ve gülümsemek de istiyor insan. Çok kasvetli ve yoğun dram beni biraz yordu ama herkese tavsiye edebileceğim türden bir yapım. 8/10
report_problem
1 yıl önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
i kill giants ile benzer bir konuya sahip ve o derece sıcak. sevdim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Eğer film kendi içinde açıklamasaydı; mücadele etmenin, yüzleşmenin, kabullenmenin zaferi daha güçlü olurdu. Romantik bir filmin en gerçekçi şekilde romantik sembollerle ifade edilmiş hali idi. Gerçek her hali ile daha ağır. Ancak romantik yaklaşımlar bazen gerçeği daha ağır kılabilir. Beklenen bir an, zaman, sarmaşıkların içinde boğulan melekler en çok yalnızlığı ifade eden simgelerdi ama hiçbiri haksızlığa uğramış bir çocuğun pencereden dışarı baktığında tamamlanmamış bir dünya görmesi kadar etkileyici değildi. Ve tabi ki acımasız bir dünyada insanlık da acımasızlaşıyor. Bazen kendi bağlarına bile karşı durabiliyor. Ama tren geçerken araya örülen o büyük duvarın aslında sevgi ile nasıl yıkıldığını görüyorsunuz.. Keşke duvara kitlenip kalmasak da o trene binip gidebilsek. Çünkü duvarların etrafımızı sarmasına izin veriyoruz. Tren geçip gidiyor ve asla o ulaşmak istediğimiz son durağa ulaşamıyoruz; yalnızca arzulamakla yetiniyoruz.
report_problem
2 yıl önce
dai profil resmi
dai
yalnızlığı o soyut aurasından çıkararak bu kadar somut bir hale getiren ve bunu verebilen başka bir film daha yoktur herhalde
report_problem
2 yıldan fazla önce
breathtime profil resmi
breathtime
bir çocuğun korkularının ve hayal dünyasının inanılmaz birleşimi.. bu filmi izlemeden de seveceğimi biliyordum..
report_problem
2 yıldan fazla önce
alisondilaurentis profil resmi
alisondilaurentis
Her ne kadar kitabı daha çok beğensemde(ki çoğu zaman öyle oluyor) filmde gayet başarılı. Çocuk oyuncunun performansını çok beğendim. Film başlarken izleyenler klasik bşr fantastik çocuk filmi izleyeceklerini sanıcaklar fakat kesinlikle öyle değil. Duygu dolu ve bol mesajlı bir film.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Rüya gibiden de öte bambaşka bir filmdi..
report_problem
2 yıldan fazla önce
Reyhunlu profil resmi
Reyhunlu
pek beğenmedim
report_problem
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir insanın en büyük korkusu ailesinden birini kaybetmektir. En sağlıklı hallerinde bile bu kabus peşinizi bırakmaz. Peki ya bir çocuksanız ve anneniz ölüme hiç olmadığı kadar yakınsa? Bu dram beni mahvetti. Sadece hikayesiyle değil. Bu hikayeyi nerede duysanız acıklı olduğunu bilirsiniz ama her film aynı hikayeye böylesine güç katamaz. Çocuk oyuncu burada anahtar noktaydı, o da rolünün hakkını en iyi şekilde vererek dramı unutulmaz kıldı. Nasıl ağladım belli değil. Helal olsun!
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
"Pan'ın Labirenti" ve "The Fall" filmlerini sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım. Fantastik öğelerle gerçek dünya iç içe. Görsel olarak çok dolu ve hikayeside oldukça duygusal. Sinemada izlemediğime çok pişmanım. Biraz gözden kaçmış gibi ama eminim hak ettiği kitleye ulaşacaktır...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
Adamlar yapmış arkadaşlar.... İnanılmaz güzel inanılmaz başarılı bir filmdi. adını daha önce duymadığıma inanamıyorum. Efsane görüntüler Efsane bir senaryo. Güzel oyuncularla taçlandırılmış. Başarılı müzik seçimleri. Gerçek hayatla bağlantısı. ''Her melek görünen melek değildir'' yaklaşımı. Bu tip başarılı filmleri izlemek gerçekten mutlu ediyor. '' Film sektörü o kadar bitik değil ya'' diyorsunuz kendinizce. Her insanın içinde o ağaçtan var gerçeklerden kaçtığımız zaman, hayata yenildiğimi zaman, sustuğumuz zaman, ''görünmez olduğumuz zaman.'' Önemli olan içimizdeki o ağacı bulabilmek. Altyazılı veya dublaj.. Mutlaka izleyin Şiddetle tavsiye ediyorum !
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Son dönemde izlediğim en iyi filmlerden biri...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce