Elm sokaginda kâbus (A Nightmare on Elm Street) (1984)

Elm sokaginda kâbus (1984)
A Nightmare on Elm Street

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Gerilim, Absürt
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
91 dakika
Ricky.McFloyd Film, Elm Sokağı'nda geçiyor. Boşanmış bir aileye, dedikoducu arkadaşlara, kendisinin verebileceğinden daha fazlasını isteyen erkek arkadaşa sahip olan Nancy Thompson'ın ile kirli, kahverengi şapkası; kırmızı, yeşil kazağı, parmakları bıçaklarla dolu eldiveni ve yanık suratı ile en popüler korku filmi karakteri Freddy Krueger'ın başından geçiyor. Nancy'nin en yakın arkadaşı Tina ve Tina'nın Rod'la baş başa yatak odasında geçirdikleri bir gecede Tina'nın vahşice öldürülmesiyle Nancy'nin komiser olan babası Donald Thompson dahil herkes cinayetten Rod'u sorumlu tutar. Daha sonra Freddy'nin devamlı Nancy'nin kabuslarına girmesi, en yakın üç arkadaşının da kendisiyle aynı kabusları gördüğünü anlaması ve annesinin Nancy'e Freddy'nin gerçek hikayesini anlatması üzerine Nancy; gerçek katilin Rod değil, Freddy olduğundan emin olur ve sadece kabuslarda ortaya çıkan Freddy'e karşı ofansif bir tavır alarak onu rüya dünyasından çıkarmaya çalışır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Freddy Krueger'ı canlandıran Robert Englund eldiveni ilk denerken kendi kendini kesmiş.

Freddy Krueger karakteri filmde sadece 7 dakika görünüyormuş.

Johnny Depp'in kariyerinin ilk filmi.

Zamanına göre efektleri gerçekten başarılı buldum. Senaryoda eksiklikler var ama eğlenceliydi.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Freddy Krueger gibi bir efsaneyi başlatan çok sağlam bir 80ler korku filmi.
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Öncelikle zekice oluşturulmuş konusu ve senaryosu için Wes Craven' i ne kadar tebrik etsek ne kadar ansak az. Freddy karakteri zaten başlı başına bir başyapıt. Hikaye çok başarılıydı arda sırada özellikle sonlarda bazı saçmalıklar olsa da ben çok beğendim. Oyunculukları biraz abartılı buldum. Johhny ilk filme göre oukça iyi iş çıkarmış ama yine de amatör olduğu belli oluyor :D 2010 daki filminin de neredeyse tamamen aynı senaryoya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ben 2010 filminin izlenmesini tavsiye ederim tamam bu orijinali ama yeni versiyonu çok daha ürkütücü ve etkileyici olmuş hem daha da ince detaylar var ve hikaye daha derin işlenmiş.
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ah ah freddy senden çektiğimi hiç bir şeyden çekmedim , çocukluğumun katili , kendi ve manyak bebek chuky sayesinde kaç yaşıma kadar ışıksız yatamazdım... izleyin izleyin 1,2,3,4 freddy seni almaya geldi şu şarkı aklınızdan çıkyo mu bakalım
4 yıldan fazla önce

A Nightmare on Elm Street filmini beğenenler

A Nightmare on Elm Street filmi hakkında ilgi çekici içerikler