Kusursuz cinayet (A Perfect Murder) (1998)

Kusursuz cinayet (1998)
A Perfect Murder

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
107 dakika
yabann Wall Street devi Steven Taylor, sadık bir eş gibi gözükmekteydi. Halbuki değildi.Güzel karısı Emily Bradford Taylor da sadık ve sevgi dolu bir eş gibi gözükmekteydi. Oysa gerçekler çok farklıdır. Steven, Emily'nin aşığını onu öldürmesi için kiraladığında bu kusursuz bir cinayet gibi görünür.Gerçekte öyle değildir. Aslında bu kıvrak gerilim filminde, neredeyse hiçbirşey göründüğü gibi değil. 1954 yılında Alfred Hitchcock'un filme aldığı "Dial M for Murder"dan yola çıkılarak gerçekleştirilen filmde Michael Douglas, Gwyneth Paltrow ve Viggo Mortensen başrolleri paylaşıyor. Klasik yapımı beğenenleri bu filmde birçok sürpriz bekliyor. Steven'ı da. "Kusursuz" planı her sekteye uğradığında işin içinden sıyrılmayı başarır. Peki her olayda bir adım önde olmayı becerebilecek midir?

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
sürükleyici bi film, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz, oyunculuklar da başarılı. filmin adı kusursuz cinayet ama filmin sonunda ister istemez sevil atasoyun hiçbir cinayet kusursuz değildir repliğini ve atasözünü anmadan edemedim :)
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
sürprizlerle dolu, zekice bir senaryosu olan film. KESİNLİKLE İZLEYİN. böyle talihsiz bir cinayet planı kimin aklına gelirdi..
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
kaçırılmayacak bir film . arşivde olması gerek bu filmi izlemedim demek istemem :) sıkılmadan izleyeceksiniz basarılı bri film .
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Zengin bir aileden gelen Emily Bradford (Gwyneth Paltrow), başarılı bir işadamı olan Steven Taylor (Michael Douglas) ile evlidir. Ancak Emily, kocasını sanatçı olan David Shaw (Viggo Mortensen) ile aldatıyordur. Steven bunu bilmektedir ama hiçbirşey yokmuş gibi davranıyordur. Daha sonra Steven, David’e şantaj yapıp karısını öldürmesini ister.
neredeyse 5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Alfred Hitchcock yeniden çevrimleri içinde belli bir ortalamayı tutturabilen nadir yapımlardan biri. Oyuncu seçimlerindeki başarısı filmin geneline yayılıyor ve izlemesi keyifli bir film ortaya çıkıyor.
5 yıl önce

A Perfect Murder filmini beğenenler

A Perfect Murder filmini içeren raflar

A Perfect Murder filmi hakkında ilgi çekici içerikler