Bizi ayiran nehir (A River Runs Through It) (1992)

Bizi ayiran nehir (1992)
A River Runs Through It

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Düşündürücü
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
123 dakika
cinemarty Montana’da alabalık nehirlerinin kesişme noktasında yaşayan bir aile... Tanrının sözlerini arayan ve böylece güç ve güzelliğe kavuşabilmeye inanan bir Presbiteryen papazı baba ve oğullarına öğrettiği balık avlama sanatı. Paul ve Norman çocukluk dönemlerini sabahları eğitimleri üzerine , öğleden sonra ise en sevdikleri iş olan balık avlama üzere geçirirler... Çok farklı karakterlere sahip olan iki kardeşten Norman eğitimine evden uzakta bir üniversitede devam etmekte karar kılar, Paul ise Montana’da kalır ve gazetecilik hayatına başlar. Aradan geçen yıllar da aile bağları zayıflasa da onların hikayesindeki esrar perdesi balık avlama sanatının gizeminde yatar.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Abartıdan kaçınılmış Amerikan ailesi filmi. Ben çok beğendim. Büyük iddiası olmayan tertemiz bir film olmuş. Oyunculuklar da mis.
1 yıl önce
starch profil resmi
starch
Erkek çoğunluklu bir film. Manzaralar, görüntüler güzeldi. Amerikalı hristiyanlara daha çok hitap edebileceğini düşündüğüm felsefik sözler ve genel olarak film bana Hayat Ağacı filmini hatırlattı..
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Sıcak film... Afişi ne kadar da etkileyici...
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Çok güzel filmdir. İzlemesi de eğlencelidir. Nehir burada tamamen simgedir. Bir nehir kazası beklentisi ile filmi izlerseniz içine edersiniz filmin.
neredeyse 4 yıl önce

A River Runs Through It filmini beğenenler

A River Runs Through It filmini içeren raflar

A River Runs Through It filmi hakkında ilgi çekici içerikler