Karanlığı taramak (A Scanner Darkly) (2006)

Karanlığı taramak (2006)A Scanner Darkly

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
100 dakika
33
3
123
59
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Gerçek oyuncular üzerinden çekilmiş bir animasyon. Bilim kurgu - gerilim tadında ilerliyor. Gizli bir polisin yakın gelecekte uyuşturucuya yenik düşerek yaşadıklarını anlatıyor. Çok iyi diyemem ama kendisini izlettiriyor. Ortalama bir yapım olmuş. 6/10
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ne kadar güzel ya, hem ajan hem de 'Sinyal Karıştırıcı Giysi' adı verilen saniyeler içerisinde milyonlarca ses ve görüntü eşlemesi ile onu giyen kimsenin sesini ve yüzünü gizleyen bir kıyafet giydiğinizi hayal edin ☺️ Karanlık sokaklarda deşifre olmadan çalışabildiğinizi falan, tâbi işleri karıştırmamak da sizin elinizde ? Richard Linklater, bu filmde rotoscoping yöntemini kullanarak sinemaya yeni bir boyut kazandırmış. İzlemeyenler için yönetmenin "Waking Life" filmini de öneririm.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Önyargılarımı parçalayan filmleri çok seviyorum bu da onlardan biri. Fazlasıyla derin kitap kurtlarının seveceği türden filmi izlemekten çok dinliyorsunuz. Beğendim (thumbs up)
error_outline
KuledekiAdam profil fotoğrafı
KuledekiAdam
Kitap uyarlaması olan bu animasyon, bizi ilerde ne gibi tehlikelerin beklediğini gösteriyor bilim kurgu yoluyla.. Karakterlerin, gerçek kişilik ve oyunculuk özelliklerinden bir nebze dahi olsa bişey kaybettirilmeden aktarılması filmde hoşuma giden başka bir şey. Fazla söze gerek yok bilim kurgu rafımda yerini alan güzel bir uyarlama.
error_outline