Ciddi bir adam (A Serious Man) (2009)

Ciddi bir adam (2009)A Serious Man

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
106 dakika
41
4
170
81
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Standart bir yahudi hayatı gibi olması gereken ancak olmayan ve bunları dark mizah ile anlatan bir film. Pek beğenmedim. Herkese hitap etmiyor. 5/10
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Coen biraderlerin 2009 yapımı olan kara-komedi filmi. Bir adamın bulunduğu durumu trajikomik bir şekilde yansıtmışlar bize. Aslına bakarsanız daha çok inanç sorunları ve teolojik konularla çevrelenmiş. Açıkçası ben pek ısınamadım filme. Büyük bir beklentim vardı ama hayal kırıklığına uğradım film bitince(!) . Standart yahudi tespitlerine boğulmuş ve ilerlemeyen, yerinde sayan bir yapısı var. Anlatılmak istenen çok hasır altı kalmış. Çok belirgin bir mottosu yok. Baş karakterin sıkıntıları o kadar kuvvettli hissediliyor ki, bir süre sonra sizde daralmaya başlıyorsunuz. Belki de bu yüzden 2 Oscar adaylığı var. Özellikle biri en iyi film dalında. Ama dediğim gibi beni pek tutmadı. Sadece ilgimi müzikleri çekti.60'lar döneminin en sağlam parçalarını vermişler. Jimi Hendrix - Machine Gun, Jefferson Airplane 'den Today ve dilinize dolanan Somebody To Love. Benim için yarım kalan bir filmdir, kim ne derse desin.
error_outline
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Gerçekten sıkıcı ve kötü bir film.kimse boşuna vaktini harcamasın bu filmi izlemek için.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
Yahudi bir bilim adamının içsel ve dışsal problemlerine odaklanan entelektüel bir komedi. sanat filmlerinden hazzetmeyenler bu sanat komedisinden de hazzetmeyeceklerdir. izlemesinler!
error_outline
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
yine basarili bir film yapmislar... ama sanki bitmedi gibi....
error_outline