Bir Yıldız Doğuyor (A Star Is Born) (2018)

Bir Yıldız Doğuyor (2018)A Star Is Born

Puan 6.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Dram, Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
136 dakika
55
6
170
37
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Lady Gaga'nın performansını merak ettiğim için izledim. Ortalama bir oyunculuk olsa bile kendini izletti. Büyük bir klişe olan sesi ve kendisi güzel bir kadının elinden tutup ünlü bir şarkıcı yapma olayındaki tek artısı film boyunca Lady Gaga dinlemek sanırım. Bu arada bu filmde baya güzel durmuş fiziki olarak. Lady Gaga sevenlerin severek izleyeceği bir film.
error_outline
9 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Bahsedildiği gibi kötü eleştirileri hak ettiğini düşünmüyorum. Her iki başrol oyuncusu da iyi oynamış ki Lady Gaga'nın ilk bu çapta deneyimi ve altından kalkmış, bazı yerlerde donuk kalmasının nedenini karakterini yansıttığını düşünüyorum, filmin müzikleri ve şarkılar oldukça iyiydi zaten. Gelelim oscara bu sene zaten neredeyse doğru hiçbir seçim yapmayan oscarın yine o yanlış seçimlerinden biri. Evet filmin seyir zevki güzel, müzikler iyi, konu iyi, oyunculuk iyi ama Oscar adaylığı Bile değil kesinlikle
error_outline
1 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Tek kelimeyle: BERBAT!
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Bana göre orta halli... Benzer sahneleri pek çok filmde gördük. Hatta bana unutursam fısılda nın bazı karelerini hatırlattı. Demek ki ünlenirken alkol problemiyle boğuşmak şöhret basamaklarını tırmananın yakını olarak kaçınılmaz oluyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Bradley Cooper hem yönetmenlik işini hem de başrol oyunculuğunu iyi kotarmış gibi görünüyor. Lady Gaga kendini oynamış gibiydi adeta, en iyi kadın oyuncu ödülü için bu açıdan belki biraz şansı azalıyor. ekstra bir şey yapmasına gerek kalmamış :)) sesle ilgili bir ödül alması muhtemel. mesela en iyi şarkı ödülü:))
error_outline
3 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Bradley sana ve oyunculuguna bayıldım.Bir de Lady Gaga'yı beğendim.Ara ara şaşkın duruşları,kal gelmeleri var ama genel olarak eleştirildiği kadar kötü değil bence :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Ben de çoğu yoruma katılarak fazla abartılmış olduğunu düşünenlerdenim. İzlerken sıkıldım ve çoğu şey yapmacık geldi. Belki de sebebi Lady Gaga'nın oyunculuğuydu bilemiyorum. Özellikle duygu aktarımı, hisleri izleyiciye geçirme konusunda sıkıntılar vardı. Müzikler güzeldi. Bradley güzeldi. Ama geneli yeterli değildi bana göre. 5/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Öncellikle filmin kesinlikle fazla abartılmış olduğunu söylemeliyim. Öyle aman aman denecek iyi bir yönü yoktu belki müzikleri. Oscar adaylıklarına göre konuşacak olursam Bradley Cooper aday gösterilebilecek seviyede bir performans sergilemiş bence Sam Elliott da hakeza fakat Lady Gaga gerçekten yanına bile yaklaşamaz. Oldukça sahte bir performansı vardı şarkı söylediği kısımlar hariç. Zaten sürekli şaşkın ve rol yaptığı izlenimini ciddi bir şekilde hissettirdiği yüzüne yakın plan çekim yapılması oldukça can sıkıcıydı ve ciddi manada ara ara filmden kopmama neden oldu. Kesinlikle vasat altı bir oyunculuktu; adaylığı hak edecek hiçbir faktör yok bence. Sinematografisi aday gösterilebilecek derecede iyi miydi bilmiyorum ama iyi bir iş çıkmış. '54 ve'72 filmlerini izlemediğim için senaryoya neler katılmış bilemiyorum fakat senaryo elle tutulurdu. ''Sound Mixing'' kategorisi konusunda yorum yapabilecek seviyede değilim :)) ''Shallow'' ile en iyi şarkı kategorisinde adaylığı ise en çok hak ettiği kategori zannımca. Yılın filmlerini henüz pek izlemedim fakat yılın en iyi filmlerinden biri olduğunu düşünmüyorum eğer öyleyse filmler açısından pek de iyi bir yıl olmamış :))
error_outline
3 yıldan fazla önce
incidamla profil fotoğrafı
incidamla
Beklentiyi yüksek tutarak izlememek lazım. Lady Gaga'nın sesi tabiki çok büyüleyici. Bradley Cooper'ın film için harcadığı emeği de göz ardı etmemek lazım. Konusu, kurgusu, çekimleri olağanüstü değil. Keyifli film ama bu kadar ödüle değer mi orası tartışılır...
error_outline
3 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Bu yıl gayet başarılı remakeler gördük, A Star Is Born da onlardan biri. En çok korktuğum kişi Lady Gaga iken en hoşuma giden şeylerden biri oldu.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ne çok kötü ne de çok iyi bir film. Biraz geride kalmış ve daha iyi olabilirmiş. Ama kitle kültürü etkisiyle böyle bu tarz filmleri seviyoruz. Uyarlama olması, filmin konusunun bilinmiş olması güzel bir reklam etkisi yaratırken bir adım önde başlatıyor ve gişe filmi diye düşürttü beni. Bradley Cooper, müzikler , harcanan emek gayet iyidi. Lady Gaga'da normal diye düşünüyorum. Çünkü AHS'deki o anormal rolü ve durağan oyunculuğundan sonra normal bir insan gibi olarak yüzünde gözünde bi doğallık görmek şaşırttı. Sesi zaten gayet iyi, oyunculuğunu biraz ilerletmiş ama yine de duyguyu pek geçirememiş. Esas kız başka biri olabilirmiş.
error_outline
3 yıldan fazla önce
bbeyza profil fotoğrafı
bbeyza
Son derece abartılmış bir filmmiş. Bradley Cooper'ın oyunculuğu çok iyi olmasına rağmen o bile kurtaramamış filmi. Duygudan yoksundu. Aynı konuya sahip Aashiqui 2 filmi bile çok daha başarılı ve duyguluydu.
error_outline
3 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Hikayeyi biliyoruz. Yeni çevrimlerin, eskilerinden en az bir tık önde olması gerekir. Hiç tanımadığım, dinlemediğim Lady Gaga'nın Judy Garland ve Barbra Streisand'ı aşması söz konusu olamaz. Benim unutamadığım, 1976 çevrimiydi. Kristofferson-Streisand çifti mükemmel bir film yapmışlardı. Bu kervana Sezen Aksu bile katılmıştı. Ben inanıyorum ki Gagadan daha uygun bir ses mutlaka bulunurdu. Bradley bu filmde kendini harcamış. Ben ortaokuldayken Emel Sayın'ın filmlerine giderdik. Son çıkardığı kasetteki şarkılara uygun film çekerlerdi. Bunu izlerken aklıma geldi o filmler. Oscar'a oynanmış bir müzikal. Ben sevmedim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Müzikleri ve Bradley Cooper'ın oyunculuğu gerçekten çok iyiydi ama onun dışında filmde iz bırakan neydi denirse pek bişey yok galiba. Lady Gaga oyunculuk olarak başarılı diyemicem ama kötü de değildi. Ama bende şöyle bir sıkıntısı oldu Gaga yerine başka biri olsa belki biraz daha fazla etkilenebilirdim. Çünkü zaten sesini biliyoruz Mesela Cooper şarkı söylerken beni çok etkiledi ama Gaga zaten Gaga yani ve gerçek bir süperstarın star olmaya çalışmasını izledik. Tabi bu kötü anlamında değildi gerçekten mükemmel sesi var ama filmdeki çarpıcılığı benim adıma biraz düşürdü belki de. Ek olarak eğer gözümden kaçan yoksa eğer Cooper'ın da ilk yönetmenlik deneyimi ve başarılı diyebilirim. Genel olarak bence aslında orta halli bir film Cooper ve müzikler etkilyici.
error_outline
3 yıldan fazla önce
mels profil fotoğrafı
mels
Ben beğendim. Lady Gaga'nın oyunculuğu özellikle samimi ve gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama illa izlenmeli mi,hayır. Çünkü bu tarz filmler piyasada oldukça fazla sayıda ve bu film -Lady Gaga'nın müthiş sesi dışında- yeni bir şey katmamış bu tarza.
error_outline
3 yıldan fazla önce