Bir erkek hakkinda (About a Boy) (2002)

Bir erkek hakkinda (2002)
About a Boy

Puan Like 8.3 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
101 dakika
KerseL 40'lı yaşların eşiğinde olan Will Freeman, uzun süreli uğraşlardan kaçınan (iş ve eş gibi) müzmin (ve de mutlu) bir bekârdır. Babasının 1958 yılında bestelediği "Santa's Super Sleigh" isimli şarkının hit olmasıyla kazandığı paralar Freeman'ın dertten tasadan uzak yaşamasını sağlamaktadır. Hiçbir kadına bağlanmak istemeyen ve kadınların da ona bağlanmasından korkan Will, kadınlarla ilişkilerini "tek bir gece"yle sınırlı tutmayı tercih etmektedir. Kendisine daha fazla malzeme bulabilmek için "en kolay lokma" kadınların bulunduğu 'yalnız anne-baba' dayanışma gruplarının bir toplantısına katılır ve burada bir arkadaşının oğlu Marcus'a bakıcılık yapan bir grup üyesiyle çıkmaya başlar. Ancak kadınları kendine bağlamaktan kaçınan Will, Marcus'un kendisini çok sevmesi üzerine onunla sıradışı bir arkadaşlık yürütmeye başlar. Marcus'un amacı ise farklıdır: O, Will'in duygusal olarak çok yıpratılmış olan annesi Fiona için mükemmel eş olduğunu düşünmektedir. Başka bir 'yalnız-anne'ye aşık olan Will ise Marcus'u onun annesiyle birlikte olmadan da babası olabileceğine ikna etmeye çalışır.

Yorumlar

burcst profil resmi
burcst
Harika, tam tadında bir film. Yine Hugh Grant tarzında, tertemiz bir İngiliz filmi.Hiçbir duyguyu abartmadan birçok duyguyu bir arada yaşatan bir hikaye olmuş.Doğru demiş John Donne Bon Jovi :)) No man is an island! Her ıssız ada bir gün ana karaya bağlanacaktır diyerek bağlıyorum bu yorumu :):)
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Biri yetişkin, diğeri çocuk, iki yalnız insanın bir araya gelmesi ve birbirlerinin yaşamlarını iyileştirmesi. Sanırım ben de ki özeti bu filmin. Size de izlerken kendinizi iyi hissediyorsunuz. İzleme listeme bile almadığım ama Gofi'nin yorumunu görünce bir bakayım dediğim filmde insan yaşamından çok iyi noktalara dikkat çekilmiş ama daraltmadan :) İzlemek isteyenlere iyi seyirler...
Not: Nicholas Hoult'un çocuk hali de pek şekermiş. Adam olacak çocuk o zamanlar belli olmuş yani...
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
başta romantik komedi tarzında bi giriş yapılsa da ilerledikçe konu derinleşiyor, insanı iyi hissettiren bi film..
2 yıldan fazla önce

About a Boy filmini beğenenler

About a Boy filmi hakkında ilgi çekici içerikler