Vampir Avcisi: Abraham Lincoln (Abraham Lincoln: Vampire Hunter) (2012)

Vampir Avcisi: Abraham Lincoln (2012)
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
105 dakika
cinemarty 19yy.'da Avrupa'yı neredeyse vampirlerin işgali altındadır. Abraham'ın ailesi vatanlarından yeni dünya topraklarına vampirin zulmünden kaçarak gelmiştir. Fakat kısa sürede Abraham buradada ailesini vampirler yüzünden kaybedecektir. İntikam yemini eden Abraham büyük oynar ve Amerika topraklarına başkan seçilir. 11 Güney Eyaleti ile Washington yönetimi arasında çıkan İç Savaş, vampirler ve insanlar arasındaki geçen iktidar mücadelesine dönüşecektir. Lincoln, vampirlerin kökünü kurutmaya kararlıdır... İç Savaş'ın en önemli ikonlarından biri olan eski ABD başkanını çok farklı bir rolde izleyeceğimiz proje, klasik konulara getirdiği farklı yaklaşımlarla ünlü kazanan yazar Seth Grahame-Smith'in aynı isimli romanından uyarlandı. Daha önce Jane Austen'in kült kitabı Gurur ve Önyargı'sına zombileri ekleyen Grahame-Smith, Lincoln'ü ise bir vampir avcısı olarak ele aldı.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Görsel efektleri iyiydi. Ama senaryo o kadar tırt ki bi ara Disney animasyonu izliyorum sandım. Herşey çok basite indirgenmiş. Böyle ciddi bir film için ayıp kaçmış açıkçası. Onun dışındakilet standard amerigan propagandası. Fazla birşey yok yani.
neredeyse 2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir----------> efektleri başarılı. baltalı kareografiler gayet güzeldi. dövüş sahneleri ehh işte. yönetmenin sahne ve kamera hareketlerini beğendim. hızlı sahnelerde hareketleri kaçırmadan izleyebildim. film duygusal durumları anlatmaya uğraşmıyor, anlatım değil aksiyon odaklı. kölelik ile ilgili görsel bir ayrıntı yok, senaryoda kölelik karşıtı replik. gerçi savaşta kölelikte vampire dayandırılmış. onları yok edince sorunlar çözülmüş. bu gönderme hoşuma gitti. yine de biraz daha bahsedilmeliydi. film seri olarak tasarlanmış anladığım kadarıyla ama devamı gelmedi, üzücü.
2 yıl önce
kevsercan profil resmi
kevsercan
muazzam bir benzetme sanatı söz konusu. dönemin köle tacirleri, kan emen vampirlerle özdeşleştirilmiş. çok yaratıcı. ancak dönemin olaylarını bilmeyen kişilere tavsiye etmem. anlamsız ve basit gelebilir.
3 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''hepimiz bir şeylerin kölesiyiz.Ben sonsuzluğumun,sen inançlarının,diğerleri derilerinin renginin.''
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İyi para harcanmış ve başarılı grafik sahneleri var. Ama bazı sahneler sanki film izlemiyor da bilgisayar oyunu izliyormuşsun hissi veriyor. Senaryo ise oldukça yetersiz.
4 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
lincoln alakası dışında vampir filmi olarak bakarsak güzeldi sıkmadan izletiyor kendini.. favorim olmasa da beğendim
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
bir iki sahne dışında filmin hepsini sıkılmadan izledim diyebilirim boş zamanlarda izlenecek iyi filmlerden
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Ben filmi beğendim.aksiyon macera gerilim ne ararsanız vardı.efekleride iyiydi.8/10
neredeyse 5 yıl önce
Sharper profil resmi
Sharper
ilk 10 dakika izleyip kapatın...
5 yıl önce

Abraham Lincoln: Vampire Hunter filmini beğenenler

Abraham Lincoln: Vampire Hunter filmini içeren raflar

Abraham Lincoln: Vampire Hunter filmi hakkında ilgi çekici içerikler