Æon Flux (2005) afişi

Æon Flux (2005)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
93 dakika
Ricky.McFloyd Geleceğin vahşi derecede fütüristik ve amansız dünyasındayız. Ahlaki değerlerdeki çöküş hat safhada. Uzun bacaklı, deri kostümlü seksi kahramanımızın adı Aeon Flux. O bir casus, o bir katil, o baştan çıkarıcı bir Monica ajanı! Monica mı? Dev bir duvarla birbirinden ayrılan iki düşman ülkeden biri. Duvarın öte yanında Bregna uzanıyor. Güç delisi diktatör Trevor Goldchild tarafından demir yumrukla yönetilen Bregna. Halkının her ihtiyacını fazlasıyla karşılasa da, onlara özgürlüğü çok gören Trevor'un Aeon ile arasında anlaşılmaz bir aşk-nefret ilişkisi var. Ailesinin hükümet ajanları tarafından öldürülmesi üzerine Aeon Flux (Charlize Theron) intikam almaya yemin eder. Mükemmel topluma karşı mücadele verilen savaşın ön cephelerinde yer almış iyi eğitimli bir kadın asker olan Aeon, mükemmel hayat denilen kavramın arka planında mükemmel bir yalanın gizlenmekte olduğundan kuşku duyan az sayıda insandan birisidir.

Yorumlar

Poker profil resmi
Poker
Gene bir virüs vakası daha. Aynı zamanda rejim,asiler,yaşancak yer kalmayıp bir tek oraların olduğu, duvarla halkı koruyan filmlerimizden. Ekstradan bir de klon konsepti eklenmiş. Artık ailemizn bir parçası haline geldi bu filmler. Sonunu başından biliyoruz. Düzen illa ki yıkılacak. Yok mu abi kafanızda daha değişik şeyler. Ne billiyim penguenler falan ele geçirsin dünyayı. En azından yapılmamiş bir sey. Filmin girişide o kadar klişeki "yine mi?" demekten kendinizi alamıyorsunuz. Ha keza yapılan aksiyon sahneleri de çok yapmacık olmuş.  Filmin en önemli dayanak noktası olan Charlize Theron bile çok kötüydü. Diğer oyuncular da ortalamanın altı bir performanslarda. Ütopik bir ortam yaratılmak istenmiş ama bizim elimizdeki tek dayanak noktası bir virüs var. Bu. Bu kadar başka daha bir şey yok. Çok eksik bırakılmış. Kötü bir film olmuş açıkçası.
0
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok özelliği olmayan bir film. Zaman zaman sıksa da bilim kurgu sevenler için fena bir film olmayabilir. Charlize Theron dışında çok da güzel diyebileceğim bir şey yok :) 4,5/10
2
1 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Ultroviolet'e özenmişler ancak onun kadar başarılı olamamışlar
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Günümüzden 500 yıl sonrası. Hızla yayılan bir virüs dünya üzerindeki birçok insanın ölümüne neden olur. Bunun üzerine insanlar yalıtılmış koloniler kurarak, virüsten korunmaya çalışır.Ailesinin hükümet ajanları tarafından öldürülmesi üzerine Aeon Flux intikam almaya yemin eder. Mükemmel topluma karşı mücadele verilen savaşın ön cephelerinde yer almış iyi eğitimli bir kadın asker olan Aeon, mükemmel hayat denilen kavramın arka planında mükemmel bir yalanın gizlenmekte olduğundan kuşku duyan az sayıda insandan birisidir.
0
3 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
en kötü uyarlamalardan biridir, abla güzeldir
0
neredeyse 4 yıl önce

Æon Flux filmini beğenenler

Æon Flux filmini içeren raflar

Æon Flux filmi hakkında ilgi çekici içerikler